Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš pa Positivus 2015 - 3. diena

Gundars Zaburdajevs, 2015. g. 20. jūlijā

Vakar gandrīz līdz ar pusnakti noslēdzās jau devītais Positivus festivāls. Pasākuma trešajā dienā, pārsvarā spīdot patīkamai saulītei, apmeklētāji vēlreiz tika aplaimoti ar vairākiem lieliskiem koncertiem. Īsumā atskatīsimies uz galveno.

Lai arī Fenech-Soler būtu labāk iederējušies tad, kad ārā jau sāk satumst un iepriekš nebija zināma kā augsta līmeņa koncertgrupa, Salacgrīvā apvienība parādīja, ka tai ir potenciāls būt par kaut ko vairāk, nekā tā ir šobrīd. Fenech-Soler izpildījums bija pārliecinošs, publika bija gana aktīva, un kopumā palika sajūta, ka šie puiši savu ierašanos atstrādā no visa spēka.

Puiši no Public Access T.V. pie tik aktīva pūļa diemžēl netika — lai arī cilvēku skaits pie Nordea skatuves bija pieņemamā līmenī, kopumā jaunā grupa no Ņujorkas bija nedaudz nenovērtēta, jo spēlēja labu ģitārroku un kaunēties par vokālu vai instrumentu pārvaldīšanu viņiem noteikti nevajadzēja.

Basement Jaxx paveica to, kas piektdien izdevās Jungle, bet sestdien Kasabian — radīt dienas labāko ballīti pie lielās skatuves. Gan neatkārtojamie skatuves tērpi, gan lieliskais skanējums kopā radīja atmosfēru, kas lika aizmirsties pat ne tiem lielākajiem apvienības cienītājiem.

St. Vincent koncerts atstāja divējādas emocijas — lai arī tā bija ļoti augsta līmeņa uzstāšanās, kuras laikā Annija Klārka reizi pēc reizes pierādīja gan savas augstās vokālās, gan ģitārspēles prasmes, radās sajūta, ka kopējais imidžs un robotiskās kustības neļauj publikai līdz galam atraisīties. No otras puses, tas zināmā mērā arī ir tas, kas St. Vincent mūzikai ļoti piestāv.

Ir pilnīgi skaidrs, ka festivālu noslēdzošais Roberts Plānts neatstāja vienaldzīgu gandrīz nevienu — tie, kas zināja, ko gaidīt, tieši to arī saņēma, savukārt tie, kas nezināja, ko gaidīt vai pat nezināja, ka kaut kas ir jāgaida, saņēma pamatīgu pārsteigumu. Plānts bija teicamā formā un apliecināja, ka viņa maģiskais vokāls nekur nav pazudis, šī gada programmai pieliekot ļoti treknu punktu.

Positivus 2015 ir noslēdzies, bet vēl nākamajās dienās Intro.lv turpinās publicēt dažādus festivālā iegūtus materiālus. Nepalaid garām!

Foto: Inga Plūme, Positivus

Tavs komentārs