Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2013 - !!!

Gundars Zaburdajevs, 2013. g. 23. maijā

Turpinot iepazīstināt ar Positivus 2013 dalībniekiem, pievērsīsimies amerikāņu apvienībai !!!. Šī ir ļoti interesanta grupa, turklāt runājot ne tikai par tās skanējumu — gana īpatnējs stāsts saistās arī ar tās nosaukumu un to, kā tad tas īsti būtu jāizrunā, bet par visu pēc kārtas.

Kas?

!!! jeb Chk Chk Chk ir grupa, kas radusies 1996. gadā Sakramento, ASV. Tajā apvienojās dalībnieki no citām šī reģiona grupām The Yahmos, Black Liquorice un Popesmashers, bet kopš tā laika grupas sastāvs ir bieži mainījies. Pašlaik !!! sastāvā ir Mario Andreoni (ģitāra), Dens Gormans (pūšaminstrumenti/perkusijas/taustiņi), Niks Ofers (vokāls), Tailers Poups (basģitāra/elektronika) un Alans Vilsons (pūšaminstrumenti/perkusijas/taustiņi), bet uz skatuves viņiem palīdz vēl vairāki mūziķi. Apvienība savu pirmo albumu !!! izdeva 2001. gadā.

Trīs gadus vēlāk tika izdots Louden Up Now, bet 2007. gadā grupa laida klajā trešo studijas albumu Myth Takes. Jāpiebilst, ka !!! ieraksti nevar lepoties ar augstām vietām albumu topos — Myth Takes ir vienīgais, kas iekļuvis ASV pārdotāko ierakstu čārtā, ierindojoties 195. vietā. Interesanti, ka grupai pat labāk veicas Lielbritānijas albumu topā, kurā iekļuvuši veseli trīs !!! ieraksti. Jau pieminētajā Myth Takes atrodama arī viena no zināmākajām apvienības dziesmām Must Be the Moon.

2010. gadā klajā nāca ceturtais albums Strange Weather, Isn't It?, savukārt vēl pirms nepilna mēneša !!! klajā laida savu piekto ierakstu THR!!!ER. Lielbritānijas albumu topā tas pakāpās līdz 121., kas ir !!! augstākais sasniegums lielākajos čārtos.

Vēl noteikti jāpiemin grupas nosaukuma rašanās. Tas radās, iedvesmojoties no dienvidāfrikāņu filmas The Gods Must Be Crazy, kuras subtitros bušmeņu valodas klakšķošās skaņas tika attēlotas kā "!". Lai arī grupas dalībnieki saka, ka "!" var izrunāt, trīsreiz pasakot jebkuru vienzilbes skaņu, !!! mājaslapa vēsta, ka tieši Chk Chk Chk ir pareizā izruna.

Ko spēlē?

!!! spēlē indīroku/indīpopu, kurā ir ļoti iedvesmojušies no deju mūzikas. Tieši tās elementi ļoti bieži arī pārmāc visu pārējo — dziesmās nereti lielākais uzsvars tiek likts uz sintezatoriem un bītu, kā arī izteiktu basa partiju, ģitārām un bungu skaņai bieži vien paliekot fonā. Kopumā tas veido interesantu, dejisku skanējumu, kas noteikti patiks arī Positivus apmeklētājiem. Salīdzinot ar festivālā jau pabijušām apvienībām, var pieminēt trakulīgos Pulled Apart By Horses — šie britu puiši gan pārstāv pavisam citu stilu, taču pamatīga ballīte gaidāma arī šoreiz.

Kāpēc jāredz?

Gundars Zaburdajevs, eRoks.lv žurnālists:

Jāsaka, ka !!! lieliski atbilst Positivus standartiem — indie, kas ir gana kvalitatīvs un aktīvs, lai aicinātu Salacgrīvā ieradušos publiku uz pamatīgu izdejošanos. Šī grupa varbūt nav izdomājusi neko jaunu un unikālu, bet savu darbiņu tā paveic pietiekami labi, lai šos puišus šovasar noteikti nevajadzētu palaist, jo ir gana daudz priekšnoteikumu, lai viņu uzstāšanās būtu gana spilgts brīdis Positivus (šī gada festivāla vai pasākuma kopumā — to redzēsim šovasar) vēsturē.

Jana Udovenko, eRoks.lv žurnāliste:

!!! ir dance-punk veterāni, kas nozīmē, ka viņu uzstāšanās būs kārtīga ballīte ar dejām un lēkāšanu. Grupas vokālistam Nikam Oferam ir ļoti amizants dejošanas stils, kas dažbrīd atgādina Friendly Fires galvenā vīra Eda Makferleina kustības, tādēļ, ja redzējāt Eda izdarības pagājušā gada festivālā, varat nojaust, ko no !!! var gaidīt šogad. Aprīļa beigās grupa izdeva jaunu albumu, tādēļ Positivusā būs daudz jaunu dziesmu, pie kurām kustināt gurnus un mētāt rokas. Noteikti patiks Datarock cienītājiem!

Normunds Vucāns, eRoks.lv žurnālists:

Kaut gan Positivus noteikti nav no tiem pasākumiem, uz kuriem cilvēki dodas pirmkārt jau izballēties, mūziku noliekot otrajā plānā, tam, tāpat kā jebkuram citam festivālam, ir nepieciešams vismaz viens kārtīgs un mežonīgs reivs. Tāds, par kuru pēc tam tauta runās tik ilgi un daudz, ka tas kaut kādā mēra iegūs urbānās leģendas statusu. Daudzi šogad ir pārmetuši to, ka Positivus programma esot pārāk mierīga, taču es nešaubos, ka pēc festivāla šādas runas nebūs dzirdamas vispār, un par to būs atbildīgi tieši !!!. Visdrīzāk, 21. jūlijā džeki no Sakramento Latvijā iegūs kulta grupas statusu — izcila ballīte, kas tiks piedāvāta kā ķirsītis uz festivāla putukrējuma, daudziem jo daudziem liks aizmirst pamatīgu daļu no tā, kas būs redzēts iepriekšējo 48 stundu laikā. Jo tieši tik labi dzīvajā ir !!!!

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Two Door Cinema Club

Imagine Dragons

Efterklang

Foto: stereogum.com

Tavs komentārs