Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2013 - Imagine Dragons

Normunds Vucāns, 2013. g. 9. maijā

Ja kaut nedaudz seko līdzi mūzikas jaunumiem, Tev noteikti nav nekāds noslēpums, ka Imagine Dragons vārds šobrīd ļoti bieži figurē dažādos sarakstos, kuros tiek apspriestas nākamo gadu populārākās grupas. Tieši tāpēc otro soli Ceļā uz Positivus spersim kopā ar šiem amerikāņiem.

Kas?

Kaut gan Imagine Dragons dalībnieki nāk no Lasvegasas, kur pašlaik arī dzīvo, grupas pirmsākumi ir meklējami Jūtas štatā 2008. gada sākumā, kad satikās apvienības solists Dens Reinoldss un ģitārists Veins Sermons. Nespējot atrast pārējos dalībniekus blicei, līdz nākamos divpadsmit mēnešus notiek ļoti aktīva kadru mainība, līdz, atgriežoties dzimtajā pilsētā, tiek nokomplektēts sastāvs, piesaistot precēto pāri Britāniju (klavieres) un Endrū (bungas) Tolmenus, un basistu Benu Makkī. Šādā sastāvā 2009. gada septembrī tiek izdots Imagine Dragons EP, bet vēl pēc desmit mēnešiem iznāk nākamais mazalbums Hell And Silence. Tajā pirmo reizi atrodama dziesma Hear Me, kas pēc nedaudz vairāk kā diviem gadiem tiek izdota kā singls.

Nākamos mēnešus kvintets pavadīja aktīvi koncertējot, gada beigās atgriežoties studijā, lai ierakstītu It’s Time EP, kas dienasgaismu ieraudzīja martā. Jūnijā grupu pameta abi Tolmeni, kā vietā tika pieņemts bundzinieks un vijolnieks Dens Platzmens, kamēr taustiņinstrumentus kopš tā laika koncertos spēlē Raiens Valkers, kurš gan nav pilntiesīgs grupas dalībnieks.

Gana noslogoti bija arī turpmākie mēneši —lasvegsieši darbojās kā iesildošie mūziķi Weezer un Interpol koncertturnejās, parakstīja līgumu ar Interscope Records, kā arī sāka saņemt uzaicinājumus uzstāties vienā ASV TV šovā pēc otra. Šie darbi ielika pamatus tam, ka nākamais EP — Continued Silence — Amerikas pārdotāko albumu sarakstā aizkļuva līdz 40. pozīcijai, bet tā galvenais singls It’s Time Billboard topā apstājās pie 15. ailītes.

2012. gada septembrī beidzot nāca klajā grupas ilgi gaidītais debijas albums Night Visions, kas pēc tā iznākšanas Eiropā šī gada janvārī parādījās arī starp mūsu mēneša albumiem. Saņēmis augstus novērtējumus no kritiķiem, kā arī izcēlies ar lieliskiem pārdošanas apjomiem, ieraksts mūziķus pacēla vēl līmeni augstāk — šobrīd Imgaine Dragons atrodas pilnībā izpārdotā 24 koncertu tūrē pa visu ASV. Lielās aizņemtības dēļ izpildītājiem nācās atteikties no jau iepriekš garantētās vietas kā Muse iesildītājiem viņu Ziemeļamerikas tūrē, kā arī iespējas savai turnejai pievienot papildkoncertus, jo vasarā ir jāspēlē visos lielākajos Eiropas festivālos.

Ko spēlē?

Imagine Dragons spēlē indie roka un popa apvienojumu, pievienojot tam daļu alternatīvā roka, dabstepa, folka un popmūzikas, izveidojot ļoti daudzveidīgu muzikālo struktūru. Melodijas vienmēr ir veidotas kā stadionu himnas, tām ir viegli dziedāt līdzi un atcerēties vārdus. Kopumā varētu teikt, ka viņu mūzikas galvenā iezīme ir neticams lipīgums — varam garantēt, ka paklausoties Night Visions, vismaz kāda tā dziesma Tavā galvā skanēs vēl ilgi, jo tik perfekti veidotas un popsīgas melodijas vēl gana zaļa grupa nav radījusi jau sen. Savos koncertos mūziķi uz skatuves mēdz uzvilkt veselu kaudzi ar dažādiem gana interesantiem instrumentiem, tāpēc visdrīzāk kaut daļiņu no tā visa redzēsim arī Positivus laikā.

Atskatoties uz iepriekšējiem festivāliem, vislielākās paralēles varētu vilkt ar britiem Hurts, kas Salacgrīvu pieskandināja 2011. gadā. Līdzīgs ir gan fons, uz kāda abi šie izpildītāji viesosies Latvijā — iepriekšējā gadā ļoti pozitīvi vērtēts albums, izpārdotas tūres pašu mājās, liels pieprasījums pēc viņu koncertiem no visiem lielākajiem festivāliem, kā arī ļoti spožas prognozes par nākotni -, gan arī tas, cik ļoti nostrādāts, ir dzīvais izpildījums. Tāpat jāatceras, ka arī amerikāņi pēc savas būtības tomēr drīzāk ir popmūziķi, tāpēc ja Tev patika Hurts, šis šovs Tev neliks vilties!

Kāpēc jāredz?

Linda Vintere, eRoks.lv žurnāliste:

Jau pirms laba laika biju dzirdējusi Radioactive, bet nekad nebija sanācis iegūglēt, kas ir tie, kas šo dziesmu izpilda. Kad pirmo reizi redzēju slimo dziesmas klipu, izjūtas bija diezgan skaidras — arī pārējās kompozīcijas noteikti ir tikpat slimas, turklāt apšaubāmas kvalitātes, jo grupa pārāk ilgi turas EHR topos. Par spīti tam visam, albumam nolēmu dot iespēju, un tas kļuva par skaņu celiņu dienām, kad gribās mūziku bez emociju bagāžas. Tādu, kas neizraisa asaru plūdus un neliek lēkājot sist galvu pret griestiem. Vienkārši neitrālu emociju līmeni noturošas skaņas, kas pārāk neuzplijas ar sazin kādām dziļām domām, un nav tik sarežģītas, ka nevari saprast — jūties labi to visu klausoties, vai arī tas jau sāk krist uz nerviem. Imagine Dragons ir pietiekoši kvalitatīvi, lai būtu vērts viņus dzīvajā noklausīties, bet ne tik, lai tā kļūtu par Tavu mīļāko grupu. Turklāt man liekas, ka viņi būs varen’ laba festivālgrupa — galu galā, turp tomēr cilvēki dodas izlādēties un uzlādēties. Jā, varbūt pie šīs mūzikas nesanāks iztrakoties, taču gana aktīvs čils tas noteikti būs!

Gundars Zaburdajevs, eRoks.lv žurnālists:

Imagine Dragons ne tuvu nav sliktākais šīs vasaras Positivus mākslinieks, bet vienlaikus ir arī viens no paredzamākajiem — jau tagad varu iedomāties ļoti lielu lēkājošu jauniešu baru, kas gan, visticamāk, vārdus zina tikai diviem lielākajiem grupas hītiem, taču atdos gana daudz emociju arī citu dziesmu laikā. Par šādu situāciju nav vērts skumt, jo savu misiju Imagine Dragons izpildīs lieliski, gan piesaistot savu daļu publikas, gan iekustinot savu daļu mazāk aktīvo apmeklētāju, gan arī "uzrīkojot" nebūt ne sliktu ballīti.

Normunds Vucāns, eRoks.lv žurnālists:

Imagine Dragons var patikt un var nepatikt, bet viens ir skaidrs — aktuālākas grupas par viņiem šī gada Positivus programmā nav. Es pat nebaidos apgalvot, ka šobrīd visā pasaulē nav aktuālākas jaunās grupas kā Imagine Dragons, jo apvienības ar tik izteiktu stadionu līmeņa izpildītāja potenciālu parādās reti. Nav šaubu — pēc gadiem 10 viņi būs liekami tajā pašā plauktiņā, kurā šobrīd atrodas Coldplay, kas nozīmē, ka mums ir vienreizēja iespēja vērot jau diezgan spožas zvaigznes vēl pirms to patiesās iemirdzēšanās visā krāšņumā. Neapšaubāmi — viņu atrašanās šī gada grupu sarakstā ir lielākā organizatoru veiksme.

Iepriekšējais Ceļš uz Positivus raksts:

Two Door Cinema Club

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs