Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2014 - AlunaGeorge

Lauris Anstrauts, 2014. g. 12. jūlijā

Nākamnedēļ ap šo laiku Positivus festivāls jau ritēs pilnā sparā, tāpēc ašiem soļiem turpinām ceļu tam pretī, šoreiz iepazīstinot ar britu gaumīgās popmūzikas duetu AlunaGeorge.

Kas?

AlunaGeorge pirmssākumi meklējami ap 2009. gadu, kad, pateicoties saviem iepriekšējiem muzikālajiem projektiem, pirmoreiz satikās abi dueta dalībnieki. Tā nu kādā brīdī viņi nolēma, ka vajadzētu kopā veidot mūziku, un duets AlunaGeorge bija dzimis. Jāsaka, ka asprātīgi nosaukumi nav viņu stiprā puse, jo nosaukums sastāv no abu grupas dalībnieku vārdu savienojuma (Aluna Frensisa un Džordžs Rīds), kas noteikti ir starp garlaicīgākajiem grupu nosaukumiem.

Tomēr to par ļoti mazsvarīgu problēmu padarīja viņu spējas mūzikā. Kad 2012. gada pavasarī viņi izdeva savu pirmo singlu You Know You Like It, tas bija nedaudz kā zibens spēriens skaidrās debesīs. Tas skanēja tik pazīstami, bet vienlaikus tik svaigi, kopā sajaucot dažādus interesantus elementus, un tajā brīdī likās, ka AlunaGeorge ir tieši tas, kas vajadzīgs. To, protams, bija grūti palaist garām, un drīz vien AlunaGeorge vārds bija dzirdams visai daudz. Viņiem veiksmīgi izdevās atrast vidusceļu starp kritiķu atzinību un spēju būt pievilcīgiem vidusmēra auditorijai, līdz ar to gada beigās viņu vārds bija atrodams neskaitāmās listēs starp māksliniekiem, kam nākamajā gadā jāpievērš uzmanība.

Un 2013. gads viņiem arī atnāca ar panākumiem — tā pirmajā pusē par vienu no Lielbritānijā populārākajām dziesmām kļuva White Noise, kas bija viņu kopdarbs ar Disclosure, un ap to pašu laiku tika izlaists arī Attracting Flies, kas ir līdz šim veiksmīgākais viņu pašu singls, iegūstot ļoti pieklājīgu ētera laiku daudzās radiostacijās. Tam, protams, sekoja arī ilgi gaidītā debijas albuma izdošana, bet, kad ap šo laiku pagājušajā gadā iznāca viņu debija Body Music, no gaidītās eksplozijas tāds paukšķis vien sanāca. Es gan šobrīd necenšos noniecināt AlunaGeorge pūles, jo liela daļa albuma patiešām skanēja labi, tomēr tas bija krietni par garu (bez vairākām dziesmām droši varēja iztikt) un, manuprāt, tas viņu stiprās puses nedemonstrēja pietiekami labi, nedaudzot pazaudējot to, kas izcēla viņu pirmos singlus. Līdz ar to, prognozētie panākumi gan kritiķu vērtējumu, gan komerciālo panākumu ziņā tika sasniegti tikai daļēji, bet ir pamats ar optimismu lūkoties uz grupas turpmākajiem veikumiem.

Ko spēlē?

AlunaGeorge mūzika pamatā balstās uz Džordža producētajiem bītiem un Alunas vokāliem, dzīvajā, protams, pievienojot dažus papildus mūziķus. Tomēr ne viss ir tik vienkārši kā izklausās, jo viņu mūzikā savijās virkne dažādu ietekmju — no r'n'b un nedaudz hiphopa līdz klasiskai popmūzikai, dabstepam, deep house un citiem elektronikas stiliem. Ļoti interesanta ir arī Alunas Frensisas balss, kas dažbrīd izklausās bērnišķīgi, bet nākamajā brīdī jau tumši un pavedinoši. Kopumā viņu mūziku gribētos nosaukt par digitālās ēras r'n'b, kur sintētiski ritmi sajaucas ar dzīviem, jutekliskiem vokāliem, tiem kopā sadzīvojot ļoti harmoniski.

Salīdzinot šo duetu ar kādu no iepriekšējo gadu māksliniekiem, kā vistuvākais salīdzinājums prātā nāk pagājušā gada viešņa Charli XCX. Jā, starp viņiem ir visai daudz atšķirību, gan estētiskā, gan muzikālā ziņā, tomēr var atrast arī šo to kopīgu. Piemēram, to, ka abos gadījumos tīra popmūzika tiek jaukta ar interesantākām elektronikas skaņām, radot svaigu skanējumu, bet galvenokārt jau tas, ka šie mākslinieki ir starp interesantākajām lietām šī brīža popmūzikā.

Kāpēc jāredz?

Lauris Anstrauts, intro.lv žurnālists.

Šogad popmūzikas pārstāvju Positivus festivālā netrūkst, bet AlunaGeorge, manuprāt, ir kvalitatīvākie no tiem. Lai piedod pārējie šī gada mākslinieki, kurus šai kategorijai var pieskaitīt, bet šis duets starp tiem izceļas visvairāk. Interesantas muzikālās idejas, apburoša balss un kvalitatīvs dzīvais izpildījums ir lietas, kas to nodrošina, padarot AlunaGeorge par vienu no grupām, pie kuru vārdiem festivāla grupu sarakstā vajadzētu ievilkt ķeksīti.

Staņislavs Fisenkovs, intro.lv žurnālists.

Ievērības cienīgā otrā vieta BBC Sound of 2013 aptaujā, sadarbība ar Disclosure, Rustie un Friendly Fires, kā arī uzslavas no kritiķiem jau ir vairāki iemesli, kāpēc nepalaist garām AlunaGeorge uzstāšanos. Lai gan viņi svētdienā uzstāsies vien otrie pēc kārtas uz Lattelecom skatuves, tieši viņus no pēdējās dienas, lielās skatuves programmas ir vēlme redzēt visvairāk. Viņu mūzika var būt simpātiska gan popmūzikas cienītājiem, gan melomāniem, tāpēc ikvienam ir ieteicams atrast kādu brīdi, lai atnāktu uz viņiem palūkotos. Pavisam iespējams, tieši AlunaGeorge daudziem būs svētdienas iecienītākais koncerts.

Jana Udovenko, intro.lv žurnāliste.

Britu duets AlunaGeorge ir viena no lieliskajām pagājušā gada debijām pop un elektroniskajā mūzikā, tādēļ fakts, ka Positivus spējuši laicīgi atvilkt šos uz Latviju, kamēr viņu mūzika vēl skan svaiga, ļoti priecē. Protams, daļa festivāla apmeklētāju pazīst šo nosaukumu cita britu dueta Disclosure dēļ, ar kuru AlunaGeorge sastrādājās pie deju grīdu grāvēja White Noise, taču tas nebūt nav vienīgais iemesls, kāpēc viņu uzstāšanos būtu vērts redzēt. Aluna un George ir burvīgs tandēms, kas spēj radīt sulīgas popdziesmas ar aizraujošiem elektroniskās mūzikas ritmiem, nepadarot visu šo pasākumu pārāk cukurainu vai trulu, tādēļ silti iesaku svētdienas vēlā pēcpusdienā nenoslinkot un aizdoties uz Lattelecom skatuvi izbaudīt kvalitatīvu mūziku un enerģisku priekšnesumu.

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Bastille

Chet Faker

Future Islands

Temples

The 1975

Anna Calvi

Elbow

FM Belfast

NoNoNo

The Horrors

And So I Watch You From Afar

The Kooks

You Me at Six

Of Montreal

Cherub

Laura Mvula

Daughter

King Charles

Tricky

Tavs komentārs