Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2014 – And So I Watch You From Afar

Jana Udovenko, 2014. g. 28. jūnijā

Šodien iepazīstināsim ar grupu, kurai Positivus festivāls vairs nav svešs — ziemļīriem And So I Watch You From Afar.

Kas?

Šī četrotne no Belfāstas viesojās Salacgrīvā jau 2010. gadā, sniedzot satriecošu koncertu uz lielās festivāla skatuves. Tobrīd Rorijs Fraiers, Džonijs Edžers, Kriss Vī un Tonijs Raits bija oficiāli izdevuši vienu albumu un vienu mazalbumu, attiecīgi And So I Watch You From Afar un The Letters EP. Šoreiz puišiem būs vairāk muzikālā materiāla, ko atrādīt, jo kopš tā laika ir izdotas vēl divas plates un pašreiz apvienība strādā pie sava ceturtā studijas albuma, kurā, 19. jūlija pēcpusdienā, cerams, varēsim gūt ieskatu arī mēs.

Kopš iepriekšējās reizes, kad ASIWYFA uzstājās Positivus festivālā, notikušas izmaiņas arī grupas sastāvā. 2011. gadā grupu nolēma pamest ģitārists Tonijs Raits, kura vietā pašlaik spēlē Nials Kenedijs. Pamainījušās arī apvienības izdevējmājas, jo 2012. gadā puiši parakstīja līgumu ar Losandžlosas mūzikas ierakstu kompānijuSargent House. Par spīti daudzajām pārmaiņām grupai vienmēr ir bijusi ļoti uzticīga un arvien pieaugoša fanu bāze. Līdz šim ASIWYFA ir paguvuši koncertēt ne tikai lielākajās Eiropas un Amerikas pilsētās, bet arī Krievijā, Ukrainā, Baltkrievijā, Marokā un Ķīnā.

Ko spēlē?

Lielākā daļa ASIWYFA mūzikas ir instrumentāla un liekama postroka un matemātiskā roka plauktiņos, taču dažbrīd tiek izmantota arī ģitārista Rorija Fraiera balss. Lai arī kādā kategorijā grupas mūzika būtu liekama, viņu firmas zīme ir virtuozi ģitāru rifi un pasakainas melodijas. ASIWYFA mūzika ir tik īpaša, jo viņi spēj ar saviem instrumentiem un neizsīkstošo enerģiju uzburt elpu aizraujošas skaņu ainavas un neaprakstāmu atmosfēru. Jāatzīst, ka grupas jaunākajā materiālā vairs nav tik tumšu nokrāsu kā viņu pirmajos ierakstos, tādēļ tie, kas redzēja ASIWYFA jau 2010. gadā, grupu var nemaz neatpazīt. Viņu pagājušā gada albums All Hail Bright Futures, kā jau nosaukums pasaka priekšā, ir daudz gaišāks un pat... saulains. Tajā grupa daudz vairāk eksperimentē un spēlējas gan ar vokāla, gan dažādu instrumentu izmantošanu.

Protams, salīdzināt ASIWYFA ar kādiem no iepriekšējiem festivāla visiem varētu šķist muļķīgi, jo viņi paši jau spēlējuši festivālā, taču tiem, kas viņus neredzēja un kopumā par grupu zina maz, varu teikt, ka viņu pirmatnējais materiāls pielīdzināms Sigur Ros un vietējiem censoņiem Parara, taču pēdējā platē tam visam klāt ir tropiska un saulaina noskaņa.

Kāpēc jāredz?

Jana Udovenko, Intro.lv žurnāliste: “2010. gada festivālā And So I Watch You From Afar bija viena no grupām, ko alku redzēt visvairāk. Vēl tagad atceros, kā nepareizi aprēķināta laika dēļ sanāca novēloti ierasties festivāla teritorijā, tādēļ, pie ieejas izdzirdot ievaddziesmu Voiceless, metos pretī skatuvei kā negudra. Biju pārsteigta, ka koncertā puiši izklausās vēl labāk nekā ierakstos, jo melodijas uz skatuves kļuva daudz dzīvākas, savukārt mežonīgā grupas enerģija atstāja mēmu. Augstais enerģijas līmenis visas uzstāšanās laikā nenoplaka ne uz brīdi. Vēl joprojām varu teikt, ka tas ir viens no maniem visu laiku top koncertiem Positivus festivāla vēsturē, tādēļ no visas sirds iesaku iet izbaudīt šīs grupas uzstāšanos arī šogad!”

Lauris Anstrauts, Intro.lv žurnālists: "Kad ASIWYFA 2010. gadā Positivus festivālā spēlēja pirmoreiz, balstoties uz iepriekš dzirdētā, biju ielicis viņus starp grupām, kas jāredz, bet, tā kā viņi nebija starp festivāla pazīstamākajiem māksliniekiem, neko īpašu no viņiem varbūt negaidīju. Galu galā tas kļuva par manu mīļāko koncertu tā gada festivālā, un, četrus gadus vēlāk, man nav šaubu, ka ir vērts viņus redzēt atkal. Pagājušajā gadā izdotais jaunākais grupas albums All Hail Bright Futures skan lieliski, tāpat nekur nav zudis ASIWYFA spēlētās mūzikas pamatīgums un viņu virtuozitāte (nebaidos šī vārda) pārvaldot savus instrumentus. Tāpēc vienalga, saule, lietus vai krusa, viņu uzstāšanās laikā noteikti būšu kaut kur pie attiecīgās skatuves."

Rūdolfs Sietiņš, Intro.lv žurnālists: Belfāstas postroka jaunekļi ir tuvākais pankrokam, kas jelkad atbraucis uz Positivus. Uzstājoties 2010. gadā uz galvenās skatuves starp dažādām jau sen aizmirstām folkroka invāzijas grupām, kā arī Muse un Scissor Sisters, And So I Watch You From Afar radīja mērenu šoka un raisīja pretrunīgas sajūtas. Kamēr latvieši, kuri pieraduši baudīt gardu alutiņu un klausīties metālu, no sajūsmas vilka nost kreklus, pārējie, krietni vien miermīlīgākie un popmūzikas apstulbinātie ļautiņi, bija ļoti, ļoti dusmīgi un domāja, ka neiederīgāku grupu bija grūti atrast. Manuprāt, šī 2010. gada performance ir leģendāra, un tā kā šogad ASIWYFA vēlreiz uzstājās uz galvenās skatuves starp visādiem Kraftwerkiem un Elijām Gouldingām, tad šī reize iespējams būs vēl leģendārāka.

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Chet Faker

Future Islands

Temples

The 1975

Anna Calvi

Elbow

FM Belfast

NoNoNo

The Horrors

Tavs komentārs