Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2014 - Bastille

Jana Kohno, 2014. g. 11. jūlijā

Tieši pēc septiņām dienām visi būs iekārtojušies telšu pilsētiņā, apskatījuši apkārtni un, visticamāk, vēros pirmos Positivus viesus. Taču tas viss tikai pēc nedēļas, kuras laikā jāpaspēj vēl iepazīstināt ar vairākiem svarīgiem māksliniekiem, tāpēc šajā reizē sīkāk par puišiem no Lielbritānijas — Bastille.

Kas?

Bastille pasaulē pazīstami kā grupa no Londonas, taču patiesībā tā 2010.gadā aizsākās kā mūziķa Dena Smita solo projekts, kas, pieaicinot vēl trīs dalībniekus — Krisu Vudu, Viljamu Fārkvārsonu, Kailu Simmonsupārtapa grupā, kuras nosaukums, kā izrādās, aizgūts no Bastīlijas dienas jeb Francijas nacionālajiem svētkiem, kas sakrīt ar Dena Smita dzimšanas datumu.

Gājiens pretī panākumiem aizsākās ar 2011.gadā izdoto EP Laura Palmer, kurš ietver arī šobrīd labi zināmo singlu Things We Lost In The Fire. Muzikālais ceļš turpinājās ar dziesmu publicēšanu sociālajos tīklos, kā rezultātā Bastille guva lielu uzmanību no medijiem un, protams, faniem, kas arī nodrošināja iespēju popularizēties un 2012.gadā nokļūt lielākajos Lielbritānijas festivālos.

Lai arī pirmais oficiāli izdotais singls bija Overjoyed, lielāku atzinību un plāšāku auditoriju sasniedza otrais singls Bad Blood, un, šķiet, ar katru nākamo dziesmu Bastille popularitāte auga pašai grupai neaptveramā ātrumā, kuru ievērojami palielināja rokgrupas Muse iesildīšana, uzstāšanās Blissfields festivālā hedlaineru kārtā un, bez šaubām, debijas albuma Bad Blood izdošana 2013.gadā, kurš, starp citu, ieguva 1.vietu Apvienotās Karalistes albumu topā un kļuva par visvairāk pārdoto gada albumu.

Ko spēlē?

Itin nemaz neizbrīna, ka Bastille skaņdarbi dzirdami vairākās reklāmās, televīzijas raidījumos, seriālos, nemaz nerunājot par atskaņošanas biežumu radio  — puiši sacer unikālas, popsīgas, jaudīgas, topus iekarojošas un atmiņā paliekošas melodijas, lipīgus, taču pārdomātus, pat dziļām domām un pārdzīvojumiem bagātus tekstus, kas bez domāšanas ļauj viņu mūziku ievietot visu iecienītajā indie, popa un roka mistrojuma kategorijā. Šīs grupas mūzikā ģitāras ir nobīdītas malā un lielo pārsvaru gūst bungas. Tāpat daudz saklausāma elektronika un sintezatori, turklāt Dens Smits atzinis, ka liela ietekme ir arī deviņdesmito gadu hitiem — šie faktori padarījušas Bastille dziesmas patīkami ritmiskas un dinamiskas. Liela nozīme Bastille dziesmu unikalitātē ir Dena Smita balsij, kas liek katram piedziedājumam izklausīties diez gan himniski un vareni, dažkārt pat nostumjot instrumentu skanējumu otrajā plānā.

Bastille līdzinieki starp bijušajiem Positivus māksliniekiem nav tālu jāmeklē — tie ir pagājušā gada viesi Imagine Dragons. Abas grupas vieno milzīgā, pēkšņā popularitāte,abas rada viegli iegaumējamus un lipīgus skaņdarbus, kas it kā ir no indie žanra, taču ar pamatīgu poproka piedevu, ļaujot dziesmām kļūt par visu topu iekarotājām. Ja pagājušajā gadā Imagine Dragons bija pieprasītākā festivālu grupa, tad šogad viņus neapšaubāmi ir aizstājuši Bastille — skaidrs, ka Imagine Dragons faniem patiks šie viesi.

Kāpēc jāredz?

Jana Kohno, Intro.lv žurnāliste: „Pagājušajā gadā par Bastille sanāca dzirdēt daudz,  tikpat daudz, cik bieži viņu dziesmas tikaatskaņotas radio, tāpēc vēl pirms Positivus mākslinieku izziņošanas bija aizdomas, ka mums būs iespēja vērot šo visur aprunāto grupu klātienē jau pavisam drīz. Bastille ir viena no šī brīža aktuālākajām apvienībām — domāju, ka tas vien jau ir pārliecinošs iemesls, lai apmeklētu viņu uzstāšanos, turklāt grupa sniedz jaudīgus un pacilājošus koncertus, uzrīkojot diez gan varenu ballīti pat grupas nezinātājiem vai kautrīgajiem malā stāvētājiem. Bastille, lai arī panākumiem bagāti, vēl ir tikai slavas ceļa sākumposmā, tāpēc šķiet iespaidīgi — redzēt Latvijā grupu, kurai ir liels potenciāls kļūt par vienu no tām, kas reiz, iespējams, izpārdos lielas arēnas un stadionus. Bastille būtu ideāli svētdienas hedlaineri — kāpēc tā nav, nezinu, taču zinu, ka iemeslu, lai palaistu garām šo uzstāšanos, nav.”

Staņislavs Fisenkovs, Intro.lv žurnālists: „Atceros, kad pirms diviem gadiem, Redingas festivāla pārraižu laikā, Bastille tika uzaicināti, lai sniegtu nelielu akustisku uzstāšanos. Toreiz festivālā viņi spēlēja uz vienas no mazākajām skatuvēm, bet BBC raidījuma vadītāji viņus nodēvēja par „tuvāko gadu aktuālāko grupu”. Viņu prognozes piepildījās, un Bastille tiešām var dēvēt par vienu no šī brīža aktuālākajām apvienībām, kuras dziesmas skan ik uz stūra. Mums ir iespēja viņus satikt īstajā brīdī, kad viņi priecē daudzus pasaules lielākajos festivālos. Starp citu, šovasar puiši apmeklēs visas trīs Baltijas valstis, kas nemēdz notikt bieži ar tāda mēroga grupām.”

Gundars Zaburdajevs, Intro.lv žurnālists: „Ir radies iespaids, ka Bastille ir viens no Positivus gaidītākajiem māksliniekiem, kas nemaz nebūtu pārsteidzoši, jo grupa pēdējo gadu laikā piedzīvojusi pamatīgu popularitātes kāpumu. Domājams, ka šo apvienību gaidošajiem diez vai nāksies vilties, jo ballīte noteikti būs pamatīga. Pat ja neesi liels Bastille cienītājs, paskatīties, kas svētdienas pievakarē notiek pie un uz Lattelecom skatuves, noteikti vajag — varbūt ritms pārņems arī tevi.”

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Chet Faker

Future Islands

Temples

The 1975

Anna Calvi

Elbow

FM Belfast

NoNoNo

The Horrors

And So I Watch You From Afar

The Kooks

You Me at Six

Of Montreal

Cherub

Laura Mvula

Daughter

King Charles

Tricky

Foto: gigwise.com

Tavs komentārs