Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2014 - Cherub

Gundars Zaburdajevs, 2014. g. 5. jūlijā

Pēc divām nedēļām šajā laikā Positivus festivālā jau pilnā sparā ritēs otrā diena, tāpēc aktīvi turpinām gatavošanos, šoreiz iepazīstinot ar elektropopa apvienību Cherub no ASV.

Kas?

Cherub pirmsākumi meklējami vēl 2005. gadā, kad līdz pašas grupas darbības uzsākšanai bija laiciņš jāpagaida — tieši tad iepazinās abi Cherub dalībnieki Džordans Kellijs un Džeisons Hūbers. Abi satikās Vidustenesijas Štata Universitātē, kurā studēja mūzikas promoutēšanu. 2010. gadā viņi uzsāka kopīgu projektu Cherub, kuru arī redzēsim uz skatuves Salacgrīvā.

Grupa pamazām audzēja popularitāti un 2012. gadā februārī izdeva savu pirmo albumu MoM and DaD. Nākamajā gadā sekoja divi mazalbumi, bet 2014. gada maijā Cherub, kura ir tikusi pie līguma ar Columbia Records kompāniju, izdeva albumu Year of the Caprese. Tajā iekļauta arī dziesma Doses and Mimosas, kas šī gada februārī uzkāpa līdz 43. vietai Billboard roka topā, kā arī 23. pozīcijai Alternatīvās mūzikas čārtā.

Šogad Cherub aktīvi koncertē gan ASV, gan Eiropā, bez Positivus uzstājoties arī citos pazīstamos festivālos kā Bonnaroo, Glastonberija un Melt festivāls Vācijā. Vēl jūnija beigās Cherub tika pie iespējas sevi popularizēt ASV televīzijā, uzstājoties Konana O'Braiena šovā Conan un izpildot dziesmu <3.

Ko spēlē?

Cherub spēlē mūziku, kas varētu būt robežpunkts starp elektropopu, fankmūziku un disko. Ir gan daudz sintezatoru, gan ļoti bieži ieskanas fankam ļoti piestāvošas ģitāras melodijas. Tāpat šī apvienība ļoti bieži izmanto visai augstu vokālu, tam visam kopā radot ļoti mūziku, kura ir ļoti lipīga un kurai ir ļoti viegli dejot līdzi.

Piemeklējot kādu mākslinieku, kas jau būtu uzstājies Positivus un būtu pielīdzināms Cherub, minēšu veselus divus. Vispirms noteikti jāizceļ !!!, jo abās apvienībās fanks ir ļoti iecienīts. Tiesa, lai salīdzinājums būtu pavisam precīzs, pieminēšu arī Twenty One Pilots — abas apvienības ir dueti un izceļas ar gana lielu atraktivitāti.

Kāpēc jāredz?

Rūdolfs Sietiņš, Intro.lv žurnālists: "Grupa kuru varētu ievietot aktuālajā popsīgā fanka vilnī. Tikai Cherub izceļas ar apskaužamu humora izjūtu, kas daudziem varētu šķist pārlieku banāla, bet pārējiem sagādātu daudz jautru brīžu, kas tik ļoti piestāv festivāliem. Tā kā ja The Horrors radītā mūzika šķiet pārlieku liels depresīvs mēsls (viņi aptuveni tajā laikā uzstāsies uz galvenās skatuves), tad Cherub derēs tieši īstajā laikā un vietā."

Staņislavs Fisenkovs, Intro.lv žurnālists: "Cherub spēlēs piektdienas vakarā, un daudziem tā var būt grupa, ar kuru atklāt savu festivāla muzikālo daļu. Pēc tam, kad pārvarēta darba diena, garais ceļš, kā arī uzslieta telts un izstāvētas rindas, viegla mūzika, ko sniedz šī apvienība, var būt īstā izvēle piedzīvojumu sākumam. Viņi iezīmē arī jauno ēru Palladium skatuvei, jo sākot ar šo gadu tā var lēnām sākt pretendēt uz trešās lielās skatuves titulu — gan mākslinieku līmeņa, gan burtiski skatuves lieluma ziņā. Jāpiebilst arī, ka puiši ir visai aktuāli, jo tikko izdevuši jaunu albumu ar vairākiem veiksmīgiem singliem. Tāpēc, ja festivāls būs iesācies ja nedaudz agrāk, arī jums ir iemesls viņus paklausīties."

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: "Kad piektdienas vakarpusē ieradīsies festivālā, ir ļoti liela iespēja, ka tieši ar Cherub sāksies Tavs 2014. gada Positivus muzikālais ceļojums. Un tas nebūt nav tas sliktākais variants — atkorķē alu, savāc savus draugus un dodies uz Palladium skatuvi, pie kuras abi amerikāņu bros, kas izskatās kā tikko no kādas studentu korporācijas atnākuši, iegriezīs pamatīgu ballīti. Tā nav nekāda augstā māksla, bet no viņiem to neviens arī negaida. Un labi, ka tā, jo savu lietu Cherub pieprot."

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Chet Faker

Future Islands

Temples

The 1975

Anna Calvi

Elbow

FM Belfast

NoNoNo

The Horrors

And So I Watch You From Afar

The Kooks

You Me at Six

Of Montreal

Foto: guardian.co.uk

Tavs komentārs