Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2014 – FM Belfast

Staņislavs Fisenkovs, 2014. g. 18. jūnijā

Turpinot jau iepriekš iesākto Ceļu uz Positivus, šoreiz iepazīsim viesus no tālās Islandes — FM Belfast, kuri jau reiz ir viesojušies Latvijā, bet pirmo reizi spers savu kāju uz Positivus skatuves.

Kas?

FM Belfast pirmsākumi meklējami pirms deviņiem gadiem, kad divi islandieši nolēma saviem draugiem ierakstīt Ziemassvētku dziesmu. Visai drīz viņiem klāt pievienojās vēl divi dalībnieki, un kvartets nolēma pievērsties projektam nopietnāk. Savā starpā visi mūziķi jau iepriekš bija pazīstami un sadarbojušies citos projektos, tāpēc visai loģiska bija vēlme radīt grupu. Pēc vairākiem mēnešiem pavadītiem studijā, FM Belfast debitēja dzīvajā Iceland Airwaves festivālā. Viņi ātri spēja atrast savu pieeju gan mūzikas rakstīšanai, gan koncertiem, un blici varētu dēvēt par profesionāliem ballētājiem. Tādēļ nav brīnums, ka dalībnieku skaits grupā regulāri mēdz mainīties, bet četru cilvēku kodols kopš pirmsākumiem ir palicis nemainīgs.

Lai gan visi dalībnieki nāk no Reikjavīkas, grupas nosaukumu rotā Ziemeļīrijas galvaspilsētas vārds. Tas tika izvēlēts nejauši, tomēr pēc savas pirmās viesošanās Belfastā viņi saprata, ka šis nosaukums noteikti ir jāpatur. Veids, kā apvienība nonāca līdz FM Belfast, atbilst jautram, vieglam un bezrūpīgam ballīšu dzīvesveidam, bet īstos brīžos viņi spēj būt arī nopietni.

Papildus mūzikas rakstīšanai, viņi uzņemas arī citus pienākumus — producēšanu, albuma vizuālā tēlā radīšanu un videoklipu veidošanu. Daļu no grupas mūzikas video ir filmējuši paši tās biedri un režisējis solists Arni Runars Hlodversons. Laika posmā starp pirmo un otro ierakstu viņš paguva arī noorganizēt vairāku Islandes grupu koncertu savas mājas pagalmā. Tas viss tika nofilmēts un apkopots filmā Backyard, kas guva panākumus arī starptautiski.

Ko spēlē?

FM Belfast ir electro popa un dance popa žanru pārstāvji, kuri galvenokārt veido mūziku ar sintezatoru palīdzību. Paši grupas dalībnieki uzskata, ka viņu mūzika domāta cilvēkiem, kuri nevis dodas ballēties visu laiku, bet gan ik pa laikam, jeb normāliem ballīšu cilvēkiem. Viņuprāt, kolektīva daiļrade ir jautra, bet tajā pašā laikā piepildīta dramatiskiem elementiem, tāpēc tiek gaidīts, ka koncertos cilvēki būs ar asarām acīs, bet smaidu uz lūpām.

Debijas albums How to Make Friends, kas tika ierakstīts apvienības dalībnieku mājās un apkopoja divos gados sarakstītās dziesmas, nāca klājā 2008. gadā. Platē atrodama viena no FM Belfast pazīstamākajām dziesmām Underwear bez kuras neiztiek neviens koncerts. Daudziem tā paliek atmiņā ar spilgtām sintezatora skaņām un vieglām, muļķīgām lirikām par skriešanu apakšveļā. Trīs gadus vēlāk tika izdots otrais albums Don’t Want To Sleep, kas jau tika ierakstīts pienācīgā studijā, bet saglabāja pirmajā ierakstā aizsākto rokrakstu. Taču to skāra pārmaiņas šogad izdotajā albumā Brighter Days, kas ir konceptuālāks un kopā turas labāk, nekā iepriekš radītie darbi.

Pirmais, kas ienāk prātā, mēģinot atrast līdziniekus FM Belfast Positivus festivāla vēsturē ir amerikāņi !!! jeb Chk Chk Chk. Pagājušajā gadā viņi bija spējīgi radīt vienu no labākajām ballītēm un islandiešiem būs iespēja mēģināt to pārspēt.

Kāpēc jāredz?

Staņislavs Fisenkovs, Intro.lv žurnālists: „Vēl joprojām nožēloju, ka 2011. gadā nesanāca aiziet līdz Palladium koncertzālei jau toreiz satikt FM Belfast. Šī iemesla dēļ ziņa par to, ka viņi atgriezīsies Latvijā, iepriecināja un jācer, ka viesošanās šoreiz būs pat vēl labāka. Viņiem ir ticis tas gods atklāt Lattelecom skatuvi un viņi noteikti spēs tikt ar to galā. Tā ir iespēja ikvienam festivāla viesim spilgti aizsākt savus šī gada festivāla piedzīvojumus.”

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: „Šobrīd atskatoties uz spilgtākajiem koncertiem, kādus man ir sanācis piedzīvot Palladium koncertzālē, FM Belfast noteikti ir starp pirmrindniekiem. Tā nav grupa, ko klausos ikdienā vai pat reizēm, tomēr katru reizi, kad man radīsies šāda iespēja, ar lielāko prieku došos uz viņu koncertu. Tā ir lieliska, ļoti pozitīva un jautra ballīte, kurā tiks ierauts ikviens atnākušais. Pieļauju, ka tā kā ar šo koncertu būtībā sāksies šī gada festivāls, to redzēs salīdzinoši neliels ļaužu skaits, kas varbūt pat ir labi — tiem, kas tur būs pastāv lieliska iespēja uz izcilas nots sākt pasākumu, lai pēc tam visiem draugiem stāstītu, cik ļoti daudz viņi ir palaiduši garām!”

Anna Bindere, Intro.lv žurnāliste: „Līdz FM Belfast koncertam jāmēģina paspēt uzbūvēt teltis un izritināt guļammaisus, lai palēnām sāktu iesilt un gatavoties vakarā gaidāmajai lielajai ballītei. Pirmajā vakarā, kad visi vēl mundri, žirgti un entuziasma pilni, ballīte noteikti būs lieliska. Un kāpēc gan to nesākt, lēkājot FM Belfast ritmos? Viņi gan uzstājas agri — pirms pieciem, kad vēl būs gaišs -, bet ar savu enerģiju noteikti mudinās klausītājus dancot tā, it kā būtu tumšs un neviens neredzētu. Un tad jau varēs doties tālāk!”

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Chet Faker

Future Islands

Temples

The 1975

Anna Calvi

Elbow

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs