Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2014 - Junip

Staņislavs Fisenkovs, 2014. g. 13. jūlijā

Jau pēc nedēļas šajā laikā mēs aizvadīsim pēdējos mirkļus vienā no labākajām nedēļas nogalēm šovasar vai pat šogad. Šodien gan iepazīsimies ar vienu no grupām, kas mūs priecēs jau festivāla pirmajā dienā — Junip.

Kas?

Junip nāk no Zviedrijas pilsētas Gēteborgas un izveidojās 1998. gadā. Toreiz trīs bērnības draugi Hosē Gonzaless, Tobiass Vinterkorns un Eliass Araija nolēma izveidot savu grupu. Paralēli mūzikas nodarbēm viņi visi darbojās citos darbos un centās to visu apvienot, tāpēc darbs pie ierakstiem notika lēnām. Apvienības darbību apgrūtināja arī Hosē Gonzalesa solokarjera, kura piedzīvoja strauju kāpumu 2003. gadā. Viņš upurēja savas studijas universitātē, bet, neskatoties uz aktīvo tūrēšanu, laiks Junip aktivitātēm tomēr tika atrasts.

Pirmais grupas EP Straight Line tika izdots pēc diviem gadiem kopš Junip izveidošanās. Ierakstā skanēja Gonzalesa vokāls, ģitāra, Vinterkorna sintezators, ērģeles, kā arī Eliasa Araija bungas. Tāds instrumentu klāsts ticis pielietots arī turpmāk, arī definējot viņu skanējumu. Pēc otrā mazalbuma Black Refuge, kas iznāca 2005. gadā, Hosē Gonzaless atkal devās solo tūrē, tādejādi apstādinot procesus grupā. Debijas albums Fields dienasgaismu ieraudzīja pēc pieciem gadiem, gūstot atzinību no mūzikas apskatniekiem.

Viņu darbība neapstājās, un pēc pirmās lielās tūres grupa ierakstīja otro plati Junip. Pēc tās izdošanas, bet pirms došanās tūrē, kas bija veltīta ierakstam, sastāvā notika pārmaiņas. Grupu pameta Eliass Araija, kas Junip pārvērta par duetu. Koncertos tiek pieaicināti citi bundzinieki un papildus tam uz skatuves vietu atrod vēl vairāki citi mūziķi, kuri palīdz dzīvajā izpildīt ierakstīto materiālu. Pēdējo gadu laikā viņu dziesmas mēdz bieži parādīties reklāmās, seriālos un filmās. Piemēram, nozīmīga loma Junip mūzikai bija atvēlēta filmas Voltera Mitija slepenā dzīve skaņu celiņā.

Ko spēlē?

Junip mūzika noteikti būs tuva tiem, kuri ir iecienījuši Hosē Gonzalesa solokarjeras atzītos ierakstus. Galvenokārt ierakstos dzirdamas sintezatoru, ērģeļu, bungu skaņas, kas papildinātas ar neilona stīgu ģitāru un Gonzalesa maigā balss. Viņu repertuārā atrodamas dažādu žanru ietekmes, lai gan izteiktākais ir folks, ko papildina psihodēlijas deva.

Klausoties Junip un redzot to, ka viņi uzstāsies piektdienas vakarā, atmiņā ataust Lūsijas Rouzas koncerts, kurš arī notika aptuveni tajā pašā laikā. Tas arī bija koncentrēts ap akustiskās ģitāras skaņām, ar būtisku papildinājumu no citiem mūziķiem un instrumentiem.

Kāpēc jāredz?

Staņislavs Fisenkovs, Intro.lv žurnālists: „Pirms vairākiem gadiem viena puse no Junip jeb Hosē Gonzaless jau viesojās Latvijā. Toreiz Rīgā viņa koncerts tika izpārdots strauji, tāpēc papildināts ar vēl vienu uzstāšanos agrāk tajā pašā dienā, kas arī tika izpārdota ļoti ātri. Tas parāda tautas ieinteresētību viņa daiļradē, kura šo gadu laikā kļuvusi vēl kvalitatīvāka un baudāmāka. Positivus viņš gan būs kā daļa no Junip, bet tas daudz nemaina un arī šis koncerts noteikti pulcēs lielu skaitu apmeklētāju. Piektdien daļai no sanākušajiem tā būs atkalredzēšanās, bet citai, lielākai daļai pirmā pazīšanās ar Junip un Gonzalesu, kura visticamāk turpināsies ilgi.”

Lauris Anstrauts, Intro.lv žurnālists: „Hosē Gonzalesa samtainā balss pirmoreiz man iepatikās jau pirms laba laika, bet iepriekšējā viņa viesošanās reizē Latvijā man nācas viņa koncertu palaist garām, tāpēc esmu priecīgs, ka atkal ir iespēja to redzēt. Lai gan viņam bija izdevies gūt panākumus kā solo māksliniekam, viņš, šķiet, nolēmis, ka kopa ir jautrāk, tāpēc jau vairākus gadus atgriezies pie savas grupas Junip, tomēr viņu mūzikas radītā noskaņa ir ļoti līdzīga tai, kāda bija viņa solo materiālam. Tā kā viņi spēlē jau ap septiņiem piektdienas vakarā, domāju, ka šis būs skaists iesākums festivāla trīs dienām.”

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: „ Ja esi kaut nedaudz ieskatījies piektdienas Positivus programmā, noteikti jau zini, cik ļoti piesātināta tā būs. Visdrīzāk daudziem, tostarp man, vakarpuse paies regulāros pārgājienos no viena lieliska priekšnesuma uz citu, un šķiet, ka ļoti laba doma būtu savā maršrutā iekļaut arī Junip. Uzreiz gan jāpiebilst — Junip nekādā gadījumā nedrīkst tikt uzskatīts par sinonīmu tās līderim Hosē Gonsalezam, jo viņi ir īsta grupa, kas arī skan kā īsta, pilntiesīga grupa. Ja vien nedosies tur ar šādu aplamu spriedumu — neredzu nevienu iemeslu, kāpēc Junip koncerts varētu nebūt ļoti labi pavadīts laiks!„

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Bastille

Chet Faker

Future Islands

Temples

The 1975

Anna Calvi

Elbow

FM Belfast

NoNoNo

The Horrors

And So I Watch You From Afar

The Kooks

You Me at Six

Of Montreal

Cherub

Laura Mvula

Daughter

King Charles

Tricky

AlunaGeorge

Tavs komentārs