Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2014 - King Charles

Gundars Zaburdajevs, 2014. g. 9. jūlijā

Positivus 2014 tuvojas ļoti straujiem soļiem. Šovakar pievērsīsimies King Charles — māksliniekam, kurš Salacgrīvā uzstāsies jau trešo reizi, bet Latvijā kopumā jau ceturto.

Kas?

King Charles, īstajā vārdā Čārlzs Košta, ir mūziķis no Londonas. Mūziku Čārlzs sāka rakstīt 17 gadu vecumā, bet nopietni šai nodarbei nepievērsās līdz pat 22 gadu vecumam, kad pēc divu gadu socioloģijas studijām nodibināja grupu Adventure Playground. Šī apvienība koncertēja kopā ar Loru Mārlingu un Noah and the Whale, līdz 2008. gadā pajuka.

Tālākos soļus savas karjeras attīstībā Čārlzs, kurš ir koncertējis kopā arī ar Mumford and Sons, ir spēris kā solomākslinieks. 2009. gadā viņš uzvarēja Starptautiskā dziesmu konkursā Nešvilā ar savu Love Lust, kļūstot par pirmo britu, kuram šajā konkursā izdevies gūt uzvaras laurus. Pamazām audzējot popularitāti, King Charles parakstīja līgumu ar izdevniecību Universal Republic un 2012. gadā tās paspārnē izdeva savu debijas albumu LoveBlood.

Noteikti nevar nepieminēt Čārlza attiecības ar Latviju. Pirmo reizi viņš šeit pabija 2011. gadā, kad uzstājās uz Positivus lielās skatuves, ne tikai demonstrējot labu sniegumu muzikāli, bet sarīkojot pamatīgu šovu, ar visu ģitāru uzrāpjoties skatuves konstrukcijā, turklāt visai augstu. Tas ļāva King Charles pēc gada atgriezties Salacgrīvā, turklāt 2012. gada beigās viņš pabija Latvijā jau trešo reizi, Vecgada vakarā spēlējot Palladium.

Ko spēlē?

Čārlzs spēlē visai popsīgu indie, kurā lielu uzsvaru liek gan uz savu vokālu, gan uz dažādiem perkusijas instrumentiem (no bungām līdz pat plaukstu sišanai). Ik pa laikam viņa mūzikā var samanīt arī folka iezīmes. Skanējums ir viegls, lipīgs un visai labi piemērots festivāliem.

Ņemot vērā, ka Čārlzs Salacgrīvā spēlēs jau trešo reizi pēdējo četru festivālu laikā, galvenais salīdzinājums ar kādu jau Positivus pabijušu mākslinieku, protams, ir ar viņu pašu. Īpatnējās personības dēļ vēl varētu pieminēt Villiju Mūnu, kā arī Darvinu Dīzu, ar kuru Čārlzam ir visai liela līdzība ārējā izskatā un zināmā mērā arī mūzikā — viegls, nepiespiests skanējums.

Kāpēc jāredz?

Gundars Zaburdajevs, Intro.lv žurnālists: "Čārlzs ar savu biežo viesošanos Latvijā un jo īpaši Positivus ir kļuvis par savdabīgu festivāla sastāvdaļu un noteikti jau ļoti spilgti iegājis tā vēsturē. Viedokļi par viņa trešo dalību Positivus pārsvarā dalījās divās kategorijās — "Cik var?" un "Urā, Karalis!". Neizsakot atbalstu nevienai no nometnēm, varu pateikt, ka vienu Čārlzs ir spējis panākt — viņš neatstāj cilvēkus vienaldzīgus. Kas attiecas uz koncertu, tas noteikti būs ļoti jautrs, un pūļa vispārējā sajūsma palīdzēs uz mirkli aizmirst par daudzām jo daudzām nebūšanām."

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: "Karalis Positivus atgriezīsies jau trešo reizi, un nav ne mazākā pamata domāt, ka šī atnākšana būs mazāk iespaidīga par iepriekšējām. Protams, var un pat vajag iesmiet par viņu un viņa izgājieniem, taču tīri muzikāli virkne King Charles kompozīciju ir lieliskas popdziesmas, kas tā vien radītas, lai festivālu pūlis tām dziedātu līdzi. Tiesa, šajā gadījumā tas pat nav īsti svarīgi, jo tāpat ir skaidrs, ka jaunu dāmu pūlis sestdienas vakarā gāzīs riņķī Nordea skatuvi, lai tikai tiktu tuvāk savam elkam un pēc tam varētu teikt — es gandrīz pieskāros Karalim!"

Linda Vintere, Intro.lv fotogrāfe: "Es noteikti neesmu King Charles fane, tomēr zināmās devās un ar zināmiem pārtraukumiem viņa mūzika ir pat ļoti klausāma. Nevarētu teikt, ka šis ir starp tiem Positivus koncertiem, ko gaidu visvairāk, tomēr savā ziņā mani tas intriģē. Kaut gan iespējas bijušas vairākas, līdz šim tā arī ne reizi neesmu viņu dzirdējusi dzīvajā, un gribētos pašai savām acīm redzēt, kādēļ Karalis Latvijā ir tik ļoti populārs. Nevar taču būt, ka pilnīgi visa ažiotāža ap šo mūziķi ir nepamatota, vai ne?"

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Chet Faker

Future Islands

Temples

The 1975

Anna Calvi

Elbow

FM Belfast

NoNoNo

The Horrors

And So I Watch You From Afar

The Kooks

You Me at Six

Of Montreal

Cherub

Laura Mvula

Daughter

Foto: asset-d.soup.io

Tavs komentārs