Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

SEPTEMBRIS
Blossoms — Gary
Jamie xx — In Waves
Hayden Thorpe — Ness
Maxïmo Park — Stream Of Life
Efterklang — Things We Have In Common
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

SEPTEMBRIS
26: Bambie Thug, Palladium koncertzāle
OKTOBRIS
03: Thirty Seconds to Mars, Arēna Rīga
11: Pienvedēja Piedzīvojumi, Palladium koncertzāle
18: Carnival Youth, Palladium koncertzāle
19: Trentemøller, Palladium koncertzāle
26: Instrumenti, Arēna Rīga
NOVEMBRIS
13: Molchat Doma, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2014 - MØ

Jana Udovenko, 2014. g. 3. jūlijā

Šoreiz Ceļā uz Positivus iepazīstināsim ar jauno dānieti , kas ieguvusi popularitāti arī ārpus Skandināvijas un nu pošas uz Latviju.

Kas?

Ja kādreiz sanāk paklausīties kādu dāņu radiostaciju, tad ziniet, ka MØ tajā tiks atskaņota vismaz piecas reizes dienā. 25 gadus jaunā māksliniece Karena Marija Orsteda, kas pasaulē pazīstama kā MØ, dzimtajā Dānijā ir ļoti iemīļota, un dāņi lepojas ar viņas starptautiskajiem panākumiem. Odensē dzimušās jaunietes muzikālā karjera sākās pirms diviem gadiem, publicējot dziesmu Pilgrim, kas uzreiz tika pamanīta, un jau drīzumā par MØ čaloja visā blogosfērā. Viņa savā mūzikā spēja apvienot visu tobrīd aktuālo un izpelnījās salīdzinājumus ar tādiem māksliniekiem kā Grimes un Twin Shadow.

MØ pirmais oficiālais singls Glass tika izdots pagājušā gada janvārī un vēl vairāk pastiprināja jau radīto haipu ap jauno mākslinieci. Pēc pāris mēnešiem oficiāli tika izdots arī Pilgrim, kas izpelnījās uzmanību gan no vadošās Dānijas populārās mūzikas radiostacijas DR P3, gan no tobrīd ļoti aktuālā amerikāņu dueta MS MR, kas nolēma šo dziesmu remiksēt. Sadarbība ar pasaulēzināmiem vārdiem turpinājās, un jau drīzumā tika izdots singls XXX 88, kas ir kopdarbs ar populāro elektroniskās mūzikas producentu Diplo. Vēl MØ sastrādājusies ar slaveno zviedru producentu Avicii, iedziedot vokālās partijas dziesmai Dear Boy, kas atrodama viņa debijas albumā.

Šī gada sākumā MØ izdeva savu ilgi gaidīto debijas albumu No Mythologies to Follow, kas saņēma labas atsauksmes no mūzikas kritiķiem un spēja ielauzties arī Lielbritānijas albumu topā. Tajā atrodami gan visi seši iepriekš izdotie singli, gan sešas jaunas kompozīcijas. Šobrīd aktuālais singls Don't Wanna Dance tiek skandēts visur un pat tika atskaņots BBC Radio 1Zane Lowe's Hottest Record.

Ko spēlē?

Kā atzīst pati MØ, viņa visvairāk iedvesmojusies no britu meiteņu grupas sensācijas Spice Girls, kas arī bijis galvenais iemesls, kāpēc viņa pievērsusies mūzikai. MØ mūzika ir dzīvespriecīgs indie popa, elektronikas un r'n'b sajaukums, un kā īpaša firmas zīme izceļamas taurīties, kurām dziesmās bieži ir centrālā loma. 90. gadu ietekme atrodama ne tikai MØ mūzikā, bet arī viņas vizuālajā tēlā — īsi apspīlēti topiņi, treknas apzeltītas ķēdes un platformenes ir tas, ko nereti varēsiet saskatīt viņai mugurā.

Ja vēlamies salīdzināt MØ ar kādu no līdz šim Positivus festivālā pabijušajiem māksliniekiem, tad lielāka līdzība atrodama ar igauņu dziesminieci Iiris — interesants elektropops, neparasts vokāls un unikāls vizuālais tēls.

Kāpēc jāredz?

Jana Udovenko, Intro.lv žurnāliste: “Positivus festivāla rīkotāji turpina iet ļoti pareizā virzienā, arvien vairāk piesaistot māksliniekus no Skandināvijas valstīm. Pagājušajā gadā no Dānijas mūs priecēja lieliskie Efterklang, savukārt šogad no Dānijas uz Salacgrīvu dosies Get Your Gun, Vincents Longs un šobrīd ļoti aktuālā MØ. Viņas savās performancēs vienmēr ir ļoti aktīva un pat nedaudz traka, tādēļ varat nešaubīties, ka šī būs uzstāšanās ar 100% atdevi.”

Lauris Anstrauts, Intro.lv žurnālists: “Pavisam netālu no Latvijas atrodas Skandināvijas mūzikas tirgus, kas ir viens no lielākajiem mūzikas tirgiem pasaulē, un prieks, ka Positivus festivāls cenšas to izmantot, aicinot pie sevis skandināvu māksliniekus. Šogad starp tiem ir dāņu dziedātāja MØ, kas ir kārtējais aktuālais vārds skandināvu popmūzikā. Tas jau pats par sevi ir tāds kā kvalitātes zīmogs, turklāt man šķiet, ka būs interesanti redzēt, kā ierakstos dzirdamais transformējas dzīvajā, jo viņas dziesmās tīra popmūzika sajaucas ar ko tumšāku, radot visai interesantu skanējumu. Šķiet, ka viņa varētu būt viens no festivāla patīkamajiem pārsteigumiem, tai pat laikā pārlieku lielas cerības uz viņu nelieku, lai varētu viņas spēlēto uztvert bez iepriekš izveidotiem pieņēmumiem vai ekspektācijām.”

Kristaps Zvirbulis, Intro.lv žurnālists: “Nesagaidījām Grimes, toties tikām pie MØ. Šīs dāņu eksperimentalās popmūzikas mākslinieces repertuārs ticis plaši aprunāts mūzikas medijos vēl pirms positivus uzstāšanās. Skaņdarbos nav satopama tik eksperimentāla pieeja kā Grimes, bet varbūt tieši tas pavilks tautu uz MØ dzīvo izpildījumu. Pati izpildītaja nestāvēs aiz daudzām elektroniskajām iekārtām, bet vairāk spēlēs ar publiku. Neskatoties uz to kāds temps būs konkrētajai kompozīcijai, MØ pavilks pat tos, kas bikli mīņāsies, un ieviesīs dzīvību katrā tuvumā esošajā personā. Reti kurš varēja paredzēt, ka mums šovasar būs iespēja dzirdēt dzīvajā izpildījumā kādu no No Mythologies to Follow kompozīcijām, tāpēc ir jāizmanto iespēja pagrozīt gurnus šīs mākslinieces pavadījumā.”

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Chet Faker

Future Islands

Temples

The 1975

Anna Calvi

Elbow

FM Belfast

NoNoNo

The Horrors

And So I Watch You From Afar

The Kooks

You Me at Six

Foto: vogue.com

Tavs komentārs