Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2014 - Of Montreal

Rūdolfs Sietiņš, 2014. g. 4. jūlijā

Šoreiz pošoties uz Positivus festivālu (jā jā, līdz tam palikušas tikai 14 dienas) piedāvājam ielūkoties skapī, kurā slēpjas ASV alternatīvās mūzikas scēnas leģendas Of Montreal.

Kas?

Džordžijas štata pilsēta Atēnas mūzikas zinātājiem saistās ar R.E.M, bet tā nav vienīgā grupa, kura ir radusies šajā pilsētā. Šeit radusies arī Of Montreal, kuru par grupu var uzskatīt tikai stipri nosacīti, jo jau kopš pirmsākumiem tas ir bijis Kevina Bārnsa projekts, kurā viņš veido visu — vizuālo tēlu, mūziku, tekstus...

Kevins Bārns karjeras sākumposmā bieži tika saistīts ar Elephant 6 izdevniecību, kas ļoti interesantā veidā sajauca deviņdesmito gadu indīroku ar sešdesmito gadu psihodēlisko popu. Tiesa lielākos panākumus grupa sasniedza atrodoties zem Polyvinyl izdevniecības kas grupu spēja pacelt līdz indie mūzikas virsotnēm.

Par grupas vēsturi var stāstīt ļoti gari un plaši, jo Of Montreal radušies jau 1996. gadā. Tiesa savu augstāko māksliniecisko un komerciālo virsotni tā sasniedza 2007. gadā ar ģeniālo albumu Hissing Fauna, Are You the Destroyer?, kas bija konceptuāls stāsts kura gaitā galvenais varonis (pats Kevins Bārns) pārtapa par transeksuālu glemroka dziedātāju Džordžiju Fruitu. Jaunākais grupas albums Lousy With Sylvianbriar iznāca 2013. gadā un tas pierāda, ka Bārns un pārējie joprojām ir zirgā. Šis, pēc skaita divpadsmitais albums noteikti patiks visiem Tame Impala un Foxygen faniem.

Ko spēlē?

Of Montreal mūzika, tāpat kā vizuālais tēls, ir ļoti krāsaina. Tajā sajaucas jau minētais psihodēliskais pops, elektronika, fanks, glemroks, afrobīts un daudzi citi žanri. Kā galvenās ietekmes tiek minētas Prince, Talking Heads un Deivids Bovijs. Sena paruna vēsta, ja vēlies īsumā iepazīties ar popmūzikas vēsturi, tad noklausies visu Of Montreal diskogrāfiju.

No iepriekšējiem festivāla Positivus viesiem lielākās līdzības var saskatīt ar !!!, kurus arī var uzskatītīt par dīvaiņiem, kuri rada interesantu, bet dejojamu mūziku. Tāpat zināmas līdzības var saskatīt arī ar Scissor Sisters, ar kuriem Of Montreal vieno androgīns tēls, homoseksuālisma glorificēšana un liela mīlestība pret popmūziku.

Kāpēc jāredz?

Rūdolfs Sietiņš, intro.lv žurnālists: “Ar tik bagātīgu katalogu kāds ir Of Montreal, grupa noteikti būtu pelnījusi uzstāties citā laikā un uz citas skatuves. Jo nav šaubu ar savu interesanto tēlu, jautro un dejisko, bet tajā pašā laikā gudro un interesanto, mūziku grupa spēs piesaistīt daudz jaunus cienītājus. Kā arī ļoti ļoti iepriecināt jau esošos fanus.”

Staņislavs Fisenkovs, intro.lv žurnālists: "Tiem Positivus apmeklētājiem, kuriem popmūzika, kas svētdienā galvenokārt skanēs uz Lattelecom skatuves, pie sirds neiet, organizatori sarūpējuši vairākas alternatīvas. Viena no tām ir of Montreal, viesi no tālās Ziemeļamerikas, kuri noslēdzošajā vakarā mums spēs piedāvāt ļoti daudzpusīgu uzstāšanos. Tā kā daudzu gadu garumā viņu skanējums ir nepārtraukti mainījies un ieņēmis dažādas formas, katrs klausītājs spēs viņos atrast kaut ko sev tuvu. Jau šobrīd var apgalvot, ka daudziem apmeklētājiem tas varētu būt festivāla lielākais atklājums."

Gundars Zaburdajevs, intro.lv žurnālists: "Tiem, kas ar Of Montreal iepriekš nav bijuši pazīstami, šī grupa festivālā varētu būt viens no patīkamākajiem atklājumiem — šī apvienība, gadu gaitā izejot cauri dažādiem eksperimentiem, ir attīstījusi visai lipīgu, psihodēlisku skanējumu, tāpēc paredzams, ka ātrāko dziesmu laikā varētu sagaidīt pamatīgu līdzi dejošanu. Nedaudz žēl, ka Of Montreal svētdien nespēlēs pietiekami vēlu, lai jau varētu uzstāties tumsā, kas varētu dot vēl piemērotāku atmosfēru, taču nešaubos, ka būs labi arī tāpat."

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Chet Faker

Future Islands

Temples

The 1975

Anna Calvi

Elbow

FM Belfast

NoNoNo

The Horrors

And So I Watch You From Afar

The Kooks

You Me at Six

Foto: seatgeek.com

Tavs komentārs