Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2015 – Lamb

Jana Udovenko, 2015. g. 19. maijā

Tieši pēc diviem mēnešiem norisināsies jau pēdēja Positivus festivāla diena, tādēļ arvien steidzamies iepazīstināt ar to, kādi muzikālie labumi tajā sagaidāmi. Šoreiz dodamies ceļā uz Lielbritāniju, no kuras nāk unikālais elektroniskās mūzikas duets Lamb.

Kas?

Elektroniskās mūzikas dueta Lamb pirmsākumi meklējami muzikālajā pilsētā Mančesterā, kuras par mājām sauc arī Joy Division, brāļi Galaheri, Morisejs un daudzi, daudzi citi. Producenta Endija Bārlova un dziedātājas Lū Rodsas pirmais, dueta vārdā nodēvētais studijas albums Lamb ir teju datējams ar 20 gadu atzīmi, taču Lamb vēl joprojām aktīvi muzicē un 2014. gadā izdeva savu jaunāko plati Backspace Unwind.


Lamb — Gabriel by Angkor

Abu kopīgais muzikālais ceļš visu šo gadu garumā gan nav bijis tik gluds. Pēc 2003. gada albuma Between Darkness and Wonder duets paziņoja par izjukšanu un pēc pēdēja koncerta 2004. gada septembrī abi dalībnieki sāka darbu pie savām solo karjerām. Arī dueta pasaules atpazīstamība nebija diez ko liela — kamēr viņi tika pielūgti Lielbritānijā un Portugālē, citās valstīs Lamb spēja sasniegt tikai daļēju popularitāti. Par spīti tam duetam ir divi vispasaules hiti — Górecki un Gabriel.

Lamb 'Gorecki' from Luke Copeland on Vimeo.

2009. gadā duets atkalapvienojās, izziņojot vienu koncertu pēc otra. Tam sekoja arī jauns studijas albums — 2011. gada 5. Šīs plates turnejā 2012. gadā Lamb paviesojās arī Rīgā, Palladium koncertzālē. Šobrīd duets koncertē sava jaunākā albuma Backspace Unwind ietvaros. Jāatzīmē, ka albuma pirmais singls We Fall in Love šogad saņēma balvu kā labākā chillout/lounge dziesma Starptautiskajā Deju mūzikas balvu pasniegšanas ceremonijā.

Ko spēlē?

Lamb mūziku parasti dēvē par triphopu, kas bija īpaši populārs 90. gados Bristolē, taču dueta skaņu paletē bieži atrodams arī džezs, drum ‘n’ bass un dub. Īpaši izceļams Lū Rodsas unikālais vokāls, kas padara dueta skanējumu tik neatkārtojamu.

Ja Lamb jāsalīdzina ar kādu no iepriekšējiem Positivus māksliniekiem, tā būtu kāda cita triphopa un eksperimantālās elektronikas apvienība Unkle. Abas apvienības piedod triphopam interesantu nokrāsu un spēlējas ar neordināru skanējumu, tajā pašā laikā spējot uzburt ar to lielisku noskaņu.

Kāpēc jāredz?

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: Es domāju, ka nebūs melots, ja teikšu — Lamb manā dzīvē ir kā komēta. Pirms tā liktenīgā 2012. gada 11. februāra man šī grupa īpaši neinteresēja, tad uz pāris stundām tā kļuva par man vissvarīgāko apvienību pasaulē, bet nu jau atkal īsti neinteresē. Neskatoties uz to, Positivus viņu koncertu noteikti noklausīšos. Protams, festivālā tas neizskanēs tāpat kā Palladium, un tādu pašu maģiju radīt diez vai sanāks, taču, pat atjaunojot pusi no tā brīža sajūtām, tas tāpat būs viens no festivāla kulminācijas mirkļiem. Es šobrīd nevaru apsolīt, ka tā būs arī festivālā, taču zinu, ka vismaz solo koncertos viņi dara tādas burvestības, ko neesmu redzējis ne pirms, ne pēc savas vienīgās tikšanās ar Lamb.

Jana Udovenko, Intro.lv žurnāliste: Kad uzzināju par 2012. gada Lamb koncertu Rīgā, spiedzu no sajūsmas. Ar tādām pašām emocijām arī devos pēc koncerta mājās, jo Lamb uzstāšanās bija dievišķīga. Lū Rodsas pārpasaulīgā balss un Endija Bārlova mežonīgā enerģija un izsmalcinātie bīti skanēja par galvas tiesu labāk nekā ierakstos. Lamb ir viena no tām grupām, kas obligāti jāredz koncertā, lai patiesi izbaudītu visu, ko viņu mūzika spēj piedāvāt, tādēļ noteikti nepalaid šo uzstāšanos garām arī Positivus festivālā!

Staņislavs Fisenkovs, Intro.lv žurnālists: Lai gan nekad neesmu bijis liels Lamb mūzikas piekritējs, jāatzīst, ka nožēloju neaiziešanu uz dueta koncertu viņu iepriekšējā viesošanās reizē Rīgā. No vairākām paziņām nācās dzirdēt lielu sajūsmu par šo notikumu, tāpēc saglabāju cerību, ka drīz viņi būs atpakaļ. Starp citu, jau pirms pāris gadiem klīda baumas, ka Lamb atgriezīsies Latvijā ar uzstāšanos kādā festivālā. Šogad tas beidzot notiks un varēšu piedzīvot pirms pāris gadiem garām palaisto, un jau šobrīd varu paredzēt, ka tas būs ļoti īpašs koncerts šīgada festivālā, jo dueta mūzikas noskaņa perfekti piestāvēs saulrietam, ko piedzīvot vakarā pie Nordea skatuves.

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus 2015 sērijas raksti:

St. Vincent

Basement Jaxx

Charli XCX

Placebo

Jungle

Everything Everything

Jack Garratt

Tropics

Tavs komentārs