Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2015 – Jungle

Staņislavs Fisenkovs, 2015. g. 5. maijā

Šoreiz ceļā uz Positivus piestājam, lai uzzinātu vairāk par angļiem Jungle, kuri tiek dēvēti par šīs vasaras festivālu sezonas pieprasītākajiem māksliniekiem.

Kas?

Paši Jungle dalībnieki intervijās ir apgalvojuši, ka tas ir kolektīvs, ar kuru līdz šim varētu būt saistīti pat divdesmit cilvēku. Taču apvienību aizsāka vien divi — Toms Makfārlands un Džošs Loids Vatsons, divi labākie draugi, kuri pazīstami kopš deviņu gadu vecuma. Viena no viņu kopējām interesēm, protams, ir mūzika un jau pirms Jungle aizsākšanas viņi mēdza muzicēt kopā. Veiksmīgākais projekts bija indie ansamblis Born Blonde, kura sastāvā bija vēl trīs citi puiši. Lai gan viņi tika pamanīti un par viņiem rakstīja dažādos mūzikas izdevumos, drīz vien grupa savu pastāvēšanu izbeidza. Nebija jāgaida ilgi, līdz tika uzsākts darbs pie jauna projekta, kas šoreiz izvērtās visai veiksmīgi un ļāva sasniegt jaunas virsotnes.

Pārveidojot Džoša guļamistabu par nelielu ierakstu studiju, viņi sāka eksperimentēt, mēģinot atrast savu skanējumu. Pēc pāris mēnešu darba pie muzikālā materiāla viņi bija gatavi to atrādīt pasaulei, uzliekot tam virsū noslēpumu plīvuru. Interneta plašumos tika izvietots dziesmas Platoon video, kurā dejoja maza meitenīte, un tas guva negaidīti lielu uzmanību. Mūzikas klips tika skatīts miljoniem reižu, bet par to, kas ir Jungle, nekas daudz netika teikts. Preses materiāliem tika izmantotas bildes, kurā redzama tikai mazā dejotāja no video, bet, ievadot nosaukumu meklētajos, par grupu, protams, neko nebija iespējams atrast. Vien grupas dalībnieku vārdu iniciāļi (J un T) bija atrodami materiālos par viņu dziesmām, bet nekas vairāk. Pēc šiem panākumiem viņus ievēroja prestižā izdevniecība XL Recordings, kura palīdzēja viņiem izdot nākamos singlus, kā arī debijas albumu.

Turpmākajos viņu video bija redzami citi dejotāji un viņi paši labprāt izvairījās no savu identitāšu atklāšanas, ļaujot runāt viņu radītajai mūzikai. Tomēr pienāca brīdis, kad nācās kāpt uz skatuves, lai atskaņotu šīs dziesmas dzīvajā. Tobrīd viņiem piebiedrojās vēl trīs dalībnieki, no kuriem divi, starp citu, bija grupas Born Blonde biedri. Kopš tā laika viņi ir vēl nedaudz paplašinājušies, un šobrīd Jungle var uzskatīt par kolektīvu, kura sastāvā muzicē septiņi cilvēki. Pēc vairākiem veiksmīgiem singliem tika izdota debija Jungle, kas izpelnījās pat Mercury balvas nomināciju. Šie panākumi ļāva apvienībai doties ilgstošā tūrē, kas turpinās vēl joprojām un atvedīs viņus arī līdz Latvijai.

Ko spēlē?

Jungle tiek dēvēti par modernās soulmūzikas pārstāvjiem, bet viņu mūzikā saklausāmas dažnedažādas ietekmes. Skanējumā var atrast fankmūzikas, R&B, diskomūzikas un citu žanru sajaukumu, kāds iepriekš vēl nebija dzirdēts. Nerunājot par dzirdamajiem tradicionālajiem instrumentiem, viņi dziesmās izmanto skaņas, kuras viņi dzirdēja apkārt, ierakstot skaņdarbus. To starpā ir ātrās palīdzības mašīnas sirēna, pudeļu sišanās, durvju čīkstēšana un caurvējš, kas radās viņu izveidotajā studijā sasistā loga dēļ.

Viņu unikālā skanējuma dēļ nav vienkārši atrast kādu līdzinieku starp iepriekšējo gadu māksliniekiem. Savā ziņā Jungle varētu salīdzināt ar pagājušā gada viesi Chet Faker, kuram arī ir svaigs skatījums uz soulmūziku. Tāpat var pieminēt vienu citu XL Recordings grupu Friendly Fires, kuri 2012. gadā lika visiem sanākušajiem dejot, un jādomā, ka arī Jungle noteikti liks dejot ne vienam vien festivāla apmeklētajam.

Kāpēc jāredz?

Staņislavs Fisenkovs, Intro.lv žurnālists: Šogad festivāla organizatori priecē ar lielu skaitu mākslinieku, kuri šobrīd tiek uzskatīti par ļoti aktuāliem un ir savas karjeras zenītā. Viņu vidū ir arī Jungle, un to pierāda lielais koncertu daudzums tuvākajos mēnešos, tāpēc nav melots, ka viņi ir vieni no pieprasītākajiem māksliniekiem gaidāmajā festivālu sezonā. Būtu muļķīgi palaist garām iespēju redzēt māksliniekus, kuriem ir liels potenciāls nākotnē un kuri jau šobrīd ir sasnieguši tik daudz. Šo iemeslu dēļ piektdienas vakarā jādodas pie Lattelecom skatuves, lai pieredzētu koncertu, kas noteikti paliks atmiņā uz ilgāku laiku.

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: Cilvēki, kuru viedoklim par mūziku es uzticos, un kuri ir redzējuši Jungle dzīvajā, saka, ka šīs grupas uzstāšanos palaist garām būtu grēks. Tam nav grūti noticēt, jo to, ka londoniešiem koncertēt būtu jāprot, iedomājos jau pirmo reizi izdzirdot Busy Earnin’, kas ir reti melodiska dziesma ar daudzām vietām, kurās prasīties prasās pēc improvizācijas starpspēlēm. Šobrīd tiek solīts, ka viņu sniegumu novērtēt varēsim uz galvenās skatuves piektdienas vakara sākumā — domāju, ka kā ar Jungle sāksies milzīga ballīte, tā tikai kaut kad pēc pāris dienām tā beigsies. Galvenais — nenokavē sākumu!

Lauris Anstrauts, Intro.lv žurnālists: Varētu pieminēt daudz faktoru, kuru dēļ Jungle festivālā ir jāredz — atzinību no kritiķiem un atzīstamus komerciālos panākumus, nomināciju Mercury balvai, to, ka viņus izdod XL Recordings, un vēl, un vēl. Tomēr tas viss nav nemaz tik svarīgi, jo pats galvenais iemesls slēpjas viņu mūzikā. Viņu muzikālās idejas varbūt nav revolucionāras, tomēr viņiem ir prasme sarakstīt ārkārtīgi lipīgas dziesmas, turklāt gandrīz visas no tām ir tik grūvīgas, ka uzreiz liek kustināt kājas un citas ķermeņa daļas. Un kas gan var būt atbilstošāks siltai un saulainai festivāla pievakarei?

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus 2015 sērijas raksti:

St. Vincent

Basement Jaxx

Charli XCX

Placebo

Tavs komentārs