Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2016 - Elija Gouldinga

Rūdolfs Sietiņš, 2016. g. 7. jūnijā

Pēc ilgākas pauzes atgriežamies, lai iepazīstinātu ar šī gada Positivus Festivāla piektdienas saulaināko pērli — Latvijā tik ļoti mīlēto Eliju Gouldingu.

Kas?

Nepārspīlējot Eliju Gouldingu var dēvēt par jauno “popmūzikas karalieni”. Nu, labi, labi, vismaz par “Positivus karalieni”, jo viņa atgriežas festivālā un atgriezīsies vēl, līdz ļauni cilvēki par to sāks ņirgāties un Elijai būs vien turpmāk jāuzstājas Liepājas fārmfestivālā. Līdzīgi kā notika ar daudzpusīgāko karali pasaulē King Charles.

Jokā par “popmūzikas karalieni” ir daļa patiesības, jo Elijas Gouldingas karjeras augstākais punkts (ja neskaita dziesmu filmas Fifty Shades of Grey skaņu celiņam) ir uzstāšanās karalisko kāzu āfterpārtijā. Tātad, ja arī Elijai nebūs lemts kļūt par mūsu paaudzes raksturojošo parādību, tad viņa vismaz atradās ļoti tuvu, iespējams, nākamajai karalienei.. Īsti karaliska bija arī dziedātājas uzstāšanās Positivus festivālā 2014. gadā. Milzīga pūļa priekšā, ar karstiem, līdzi dziedamiem hitiem un neķītri pikantu apģērbu, kas ļāva paspīdēt ne tikai viņas vokālajām dotībām, bet arī krūtsgaliem. Elijai būs grūti pārspēt to visu ārprātu kas notika pirms diviem gadiem, bet... Šobrīd viņai ir vēl vairāk visiem zināmo dziesmu un pūlis, kā jau piektdienas vakara galvenajai māksliniecei, būs vēl lielāks (pirms diviem gadiem viņa bija tikai Kraftwerk “iesildītāja”).

Ko spēlē?

Kā varēja noprast pēc iepriekš lasītā, tad Elija Gouldinga spēlē popmūziku. Turklāt ļoti krāsainu, ar dažādām ietekmēm no citiem žanriem. Elijas debijas albumā 2010. gadā saplūda maigs indie pops, folkmūzika (Elija kā savu mīļāko dziedātāju min Džoniju Mičelu, bet dziedātājās vokāls tiek salīdzināts ar Dolliju Pārtoni), sintīpops un elektronika. Turpmāk Elija nebaidijās spēlēties arī ar citiem žanriem, spējot radīt arvien himniskākas un uz cilvēku primitīvakājām jūtām tendētas dziesmas. Tiesa saglabājot savu es, joprojām cilvēkiem spējot piedāvāt gaumīgu mainstream popmūziku.

Kāpēc jāredz?

Rūdolfs Sietiņš, intro.lv žurnālists

Elija Gouldinga Latvijā uzstāsies jau trešo reizi. Tas ir gandrīz tik pat daudz cik Depeche Mode vai Placebo (vai Hurts). Tātad latvieši mīl Eliju Gouldingu. Un iemantot īstu latviešu mīlestību nemaz nav tik vienkārši. Un tādēļ visiem iesaku aiziet paklausīties viņas koncertu, lai saprastu — ko šoreiz latvieši viņā atraduši.

Normunds Vucāns, intro.lv žurnālists

Ja pirms diviem gadiem biji starp tiem, kas redzēja Elijas Goldingas pirmo vizīti Positivus festivālā, man diez vai sīkāk ir jāskaidro, kāpēc šī izpildītāja noteikti būtu jāredz dzīvajā. Ja tolaik tomēr skatītāju rindās nebiji, tad varu izstāstīt — viņas koncerts pulcēja pārliecinoši lielāko auditoriju Positivus vēsturē, kas aktīvi dziedāja līdzi un atbalstīja izpildītāju visos iespējamajos veidos. Nu Elija ir vēl lielāka vispasaules superzvaigzne, kas nozīmē — šoreiz koncerts būs vēl grandiozāks. Un, ja godīgi, vismaz pašlaik es nestādos priekšā, kā tas iespējams.

Staņislavs Fisenkovs, intro.lv žurnālists

"Anything Could Happen", tā pirms diviem gadiem vairāki tūkstoši Positivus festivāla apmeklētāji dziedāja līdzi britu popmūziķei Elijai Goldingai. Kāds varbūt par to jau nākamajā rītā neatcerējās, taču viennozīmīgi lielai daļai tas bija koncerts, ko viņi vēl ilgi neizmirsīs, tādēļ ir visai loģiska britu popzvaigznes atgriešanās. Šo divu gadu laikā izdots jauns ieraksts, radīti jauni hiti un, spriežot pēc šīgada koncertu ierakstiem, tad arī jauns šovs. Tie ir pāris iemesli, kādēļ visticamāk arī šogad viņa pulcēs vienu no lielākajiem festivāla pūļiem. Tas, vai būt starp šiem cilvēkiem un dziedāt līdzi Anything Could Happen, ir katra paša izvēle, bet Elija Goldinga noteikti parūpēsies par kvalitatīvu, hedlaineres cienīgu uzstāšanos.

Tavs komentārs