Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2017: 1. daļa

Intro, 2017. g. 19. aprīlī

Pavisam nesen Positivus festivāla organizatori ziņoja par to, ka līdz šī gada festivāla sākumam palikušas tieši 100 dienas, un ir laiks savu laika atskaiti līdz Positivus sākt arī mums. Tāpat kā katru gadu, festivālu mēs gaidīsim regulāri iepazīstinot ar tā māksliniekiem, lai jau iepriekš palīdzētu saprast, ko katram Salacgrīvā ir vērts redzēt. Šogad to darīsim nedaudz atšķirīgā formātā, bet mērķis paliek tāds pats — iepazīstināt mūsu lasītājus un festivāla apmeklētājus ar pēc iespējas lielāku mākslinieku skaitu.

Pixies

Uzstāsies: Piektdien, 14. jūlijā, uz Lattelecom skatuves

Pixies, dibināta 1986. gadā, var tikt uzskatīta par vienu no alternatīvās mūzikas visnozīmīgākajām grupām. Tieši viņu popularizētā kluss / skaļš / kluss dinamika ir tā, kas iedvesmoja blondu jaunekli no Vašingtonas štata sarakstīt vienu no visu laiku visslavenākajām dziesmām Smells Like Teen Spirit. Kā jau daudzām grupām, kuru vecums pārsniedz vidējo Positivus apmeklētāja vecumu, viņu labākie gadi ir pagājuši, taču tas nenozīmē, ka viņus vajadzētu ignorēt. Koncertos Black Francis vēl aizvien ir spējīgs iekustināt ļaužu masas ar savu unikālo balsi un harizmu, un, lai gan pērn izdotais albums Head Carrier neaizsniedzās līdz Doolitle vai Come On Pilgrim izcilībai, tā tāpat bija nenoliedzami baudāma klausīšanās pieredze. Pixies ir grupa, kura jāredz katram mūzikas cienītājam, jo nav daudz grupu, kuras var lepoties ar to, ka ir iespaidojušas veselas paaudzes mūzikas stilu, un vēl mazāk no šīm grupām aizvien uzstājas. Tādēļ vien ir vērts redzēt viņus, jo kas zina, cik vēl tādu iespēju būs.

/ Kārlis Arājs /

Mew

Uzstāsies: Svētdien, 16. jūlijā, uz Nordea skatuves

Kaut Latvijā Mew ne tuvu nav tā populārākā grupa, un pieļauju, ka daudziem festivāla apmeklētājiem nebūs ne jausmas, kas ir tā grupa, kas svētdienas vakarā hedlaino Nordea skatuvi, savās mājās Dānijā viņi ir īstas superzvaigznes, un tas teicami jūtams arī apvienības koncertos. Es dzīvajā tādu esmu piedzīvojis tikai vienu, taču tā nenoliedzami bija viena no iespaidīgākajām koncertpieredzēm, kādas man bijušas. Tieši tāpēc arī ar nepacietību gaidu trio viesošanos Salacgrīvā. Viņu izpildītais sapņainais indie ir kā radīts tiem apstākļiem, kādos mūziku varam baudīt Positivus, tāpēc man nav ne mazāko šaubu, ka Mew ļoti daudziem kļūs par vienu no šī gada festivāla spilgtākajiem pārsteigumiem!

/ Normunds Vucāns /

Ray BLK

Uzstāsies: Svētdien, 16. jūlijā, skatuve vēl nav zināma

Positivus festivāla programma ar katru gadu paliek arvien žanriski daudzveidīgāka, un par apliecinājumu tam kalpo arī londonietes Ray BLK atrašanās šī gada mākslinieku sarakstā. Šī britu dziedātāja un dziesmu autore rada mūsdienīgu r&b, atsevišķās dziesmās pievienojot tam arī hiphopa elementus — gan pieaicinot viesmāksliniekus (tostarp arī šobrīd ļoti aktuālo Stormzy), gan epizodiski arī pati noskaitot pa kādai rindai, kas viņai arī neslikti sanāk. Tikmēr viņas dziesmu tekstos var dzirdēt viņas viedokli par mūzikas industriju, attiecībām un dzīvi kopumā, kā arī neglaimojošus stāstus par Londonas rajonu, kurā viņa izaugusi, un pat atsauces uz klasiskiem literatūras darbiem. Jāpiebilst arī, ka koncertos viņu pavada dzīvā grupa, kas pievieno papildus šķautni mūziķes skanējumam. Tā kā šis līdz šim ir bijis visai veiksmīgs gads Ray BLK karjerā, šķiet, ka Positivus festivālā varētu būt iespēja šo jauno mākslinieci redzēt brīdī, kad viņa atrodas tieši uz lielo panākumu sliekšņa.

/ Lauris Anstrauts /

Tavs komentārs