Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2017: 2. daļa

Intro, 2017. g. 27. aprīlī

Līdz šī gada Positivus festivālam ir atlikušas mazāk nekā 80 dienas, kas nozīmē, ka tas pienāks jau pavisam drīz. Festivāla organizatori intensīvi turpina pievienot jaunus vārdus tā mākslinieku sarakstam. tikmēr mēs turpinam šī gada Ceļš uz Positivus rakstu sēriju, un šodien sīkāk iepazīsimies ar vēl trīs mūziķiem, kuru koncertus palaist garām pavisam noteikti nevajadzētu.

Maximo Park

Uzstāsies: Piektdien, 14. jūlijā, uz Lattelecom skatuves

Maximo Park jau sešu albumu garumā priecē cilvēkus ar savu unikāli britisko skaņu, kas atgādina 2000-o gadu vidu, kad indie grupas dzima kā sēnes pēc lietus. Septiņpadsmit gadus pēc savas dibināšanas viņi ir nolēmuši apciemot Latviju, un laika izvēle nevarētu būt labāka, jo viņi tikko ir izdevuši savu labāko albumu šajā desmitgadē. Tātad fani varēs sagaidīt ne tikai vecās, labās dziesmas, kurām dziedāt līdzi, bet arī kvalitatīvas jaunas dziesmas, kuras vairāk koncentrējas uz pašreizējo politiku Lielbritānijā un pasaulē. Pola Smita skatuves tēls ir harizmātisks, ar atpazīstamu balsi un labu saikni ar publiku, tāpēc nav daudz ko piebilst kā vien to, ka šis ir viens no must-see koncertiem šā gada Positivus.

/Kārlis Arājs/

Kamasi Washington

Uzstāsies: Sestdien, 15. jūlijā, uz Lattelecom skatuves

Positivus ir festivāls, kas, izvēloties māksliniekus, mēdz domāt ne tikai par vidusmēra apmeklētājiem, bet arī par tiem, kam interesē izmeklētāka mūzika. Šajā kategorijā varētu iekļaut arī Kamasi Vašingtonu, tiesa gan, viņš ir spējis iekarot arī plašāku auditoriju, piedaloties Kendrika Lamāra, Run The Jewels, Flying Lotus, Thundercat un citu slavenu mūziķu albumos. Tikmēr viņa paša izdotais The Epic ir, iespējams, pēdējo gadu laikā vislielāko rezonansi sacēlušais džeza albums. Vienlaicīgi, Kamasi savā mūzikā pieturas pie klasiskām vērtībām, kas īstenībā ir retums tam mūsdienu džezam, kurš guvis plašāku popularitāti ārpus žanra robežām. Šajā mūzikā ir jūtama neuzbāzīga eksperimentalite, galvu reibinoša virtuozitate un pat Sun Ra kosmiskums, bet galvenais Kamasi Vašingtona un pārējo grupas dalībnieku pluss ir aizrautīgā enerģija koncertos, kas festivālos spētu piesaistīt arī daudz nejaušo garāmgājēju.

/Rūdolfs Sietiņš/

Nothing But Thieves

Uzstāsies: Piektdien, 14. jūlijā, uz Lattelecom skatuves

Britu apvienība Nothing But Thieves pirmajā acu uzmetienā var atgādināt kārtējo poppanka grupu ar visai paredzamu skanējumu, taču šoreiz šeit slēpjas daudz vairāk. Sākot ar vokālista Konora Meisona ātri iegaumējamo balsi un turpinot ar atzīstamu spēju spēlēt ar attieksmi, vienlaikus piedāvājot daudzveidību, Nothing But Thieves jau paspējuši iesildīt Arcade Fire un Muse, čakli audzējot savu atpazīstamību. Netīras ģitāras, nedaudz disko ritmu, kā arī drūmu emociju un psihodēlijas — šo lietu kopums ļauj šai apvienībai ar salīdzinoši minimāliem līdzekļiem saglabāt savu unikālo rokrakstu. Tas viss šos puišus padara par gana pieprasītu "preci" festivālos, un Positivus mums būs iespēja redzēt grupu, kas jau visai drīz var spert ļoti platu soli tuvāk virsotnēm.

/Gundars Zaburdajevs/

Rakstu sērijas pirmo daļu meklē šeit.

Tavs komentārs