Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
Everything Everything — Mountainhead
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2017: 3. daļa

Intro, 2017. g. 19. maijā

Līdz ar pirmajām patiesi karstajām šī gada dienām nāk arī apjausma par to, ka jau tūdaļ, tūdaļ klāt būs vasara un festivālu sezona. Līdz šī gada Positivus festivālam ir atlicis pavisam nedaudz, tāpēc šodien iepazīsimies tuvāk ar vēl trīs māksliniekiem, kurus Salacgrīvā palaist garām būtu grēks — Alt-J, Cigarettes After Sex un The Lumineers!

Alt-J

Uzstāsies: Svētdien, 16. jūlijā, uz Lattelecom skatuves

Dibināti 2007. gadā, sasnieguši slavas zenītu 2012. gadā ar singlu Breezeblocks un albumu An Awesome Wave, šie vīri vēl nav gatavi padoties. Grupa gatavojas izdot savu trešo studijas albumu Relaxer 2. jūnijā, un tā pirmie singli ir gana daudzsološi. Kolektīva skaņu varētu raksturot kā sapņainu indī popu, kur elektronikas atskaņas savijas ar viegli čerkstošām ģitārām un radošiem perkusīvajiem risinājumiem. Dzīvajā noteikti varam sagaidīt līdzi dziedamu koncertu, kurš kalpos kā ideāls muzikālais pavadījums vasaras vakaram Salacgrīvā.

/Kārlis Arājs/

Cigarettes After Sex

Uzstāsies: Piektdien, 14. jūlijā, uz Nordea skatuves

Lai arī lietot Cigarettes After Sex un vārdu "sapņains" vienā teikumā absolūti nav pārsteidzoša izvēle, šķiet, ka šajā gadījumā tā ir vienīgā pareizā opcija. Tas ir tikpat tieši un patiesi, cik grupas dziesmu vārdi, kuros romantika līst pāri malām, taču starp ambient skanējumu, lēniem ritmiem un drūmu noskaņu nekad netiek pārkāpta banalitātes robeža. Gregs Gonsaless ir spējis atrast pareizo formulu, kā izstāstīt ļoti tiešu stāstu par mīlestību, turklāt dziesmu nosacītais vienveidīgums negarlaiko — tas tikai ievelk arvien dziļāk un dziļāk. Nav šaubu, ka arī piektdienas vakarā pie Nordea skatuves gana liela skatītāju un klausītāju daļa būs vieglas hipnozes iespaidā, kaut uz brīdi par dzīvi aizdomājoties vairāk, nekā ikdienā parasti sanāk.

/Gundars Zaburdajevs/

The Lumineers

Uzstāsies: Svētdien, 16. jūlijā, uz Lattelecom skatuves

Lai gan daudzi festivāla apmeklētāji varētu domāt, ka The Lumineers ir viena hīta brīnumi, kas bez Ho Hey neko citu piedāvāt nespēj, šāds spriedums ir pat ļoti kļūdains. Jau grupas debija The Lumineers bija pilna ar lieliskām americana un indie folka kompozījām, taču tieši ar savu otro ierakstu, pērn klajā nākušo Cleopatra, grupa ir sevi patiesi apliecinājusi kā kolektīvu, kurš spēj radīt fantastiski lipīgas un klausītājus aizraujošas melodijas, vienlaikus neaizmirstot arī par dziesmu tekstuālo vēstījumu.  Svētdienas pievakarā uz Lattelecom skatuves kāps amerikāņi, kuriem ļoti piestāvēs Salacgrīva un kuri piestāvēs Positivus, un vismaz man nav ne mazāko šaubu — šis būs šī gada festivāla gaišākais un pozitīvākais no lielajiem koncertiem, kurš noskaņas ziņā daudzus jo daudzus spēs atgriezt šī pasākuma pirmo gadu noskaņās.

/Normunds Vucāns/

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

1. daļa

2. daļa

Baigi virspusēji, pārāk īsi un nepamet sajūta ka rakstīts ātrumā. Haltūra.

Conrāds 2017. gada 22. maijā, 12:36

Tavs komentārs