Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2017: 4. daļa

Intro, 2017. g. 26. maijā

Līdz Positivus festivālam atlikušas vien 49 dienas. Tieši tik laiks, cik nepieciešams, lai varētu apskatīt visus must-see māksliniekus, kas šogad uzstājas. Šodien pievēršam sīkāku uzmanību šiem trīs festivāla dalībniekiem.

Kingdom

Lai gan Positivus festivāla deju skatuvei parasti tiek pievērsts mazāk uzmanības nekā galvenajām divām, Kingdom, kas šogad atrodams tās programmā, patiesībā ir viens no aktuālākajiem vārdiem starp pagaidām izziņotajiem. Zem šī skatuves vārda slēpjas amerikāņu dīdžejs un producents Ezra Rubins, kura radīto mūziku varētu definēt kā elektronisku R&B, ar ietekmēm no dažādiem elektroniskās mūzikas žanriem. Viņa karjera aizsākās aptuveni šīs desmitgades sākumā ar vairākiem veiksmīgiem EP, kas tika izdoti respektētās ierakstu kompānijas Night Slugs paspārnē (interesanti, ka viņa EP bija viens no pirmajiem tās izdotajiem ierakstiem), bet vēlāk viņš nodibināja pats savu ierakstu kompāniju Fade To Mind, kuras paspārnē izdod gan savu, gan citu izpildītāju mūziku. Šo gadu laikā viņš ir paguvis radīt vairākus veiksmīgus EP, bet viņa debijas pilna garuma albums iznāca tikai šī gada sākumā. Jāatzīst gan, ka mūzikas kritiķi to ir vērtējuši nedaudz remdenāk nekā viņa iepriekš izdotos ierakstus, bet Kingdom joprojām ir prominents vārds elektroniskās mūzikas cienītāju vidu — gan kā producents, gan kā dīdžejs.

José González

Lai arī pasaule Hosē Gonsalesa mūziku vislabāk pazīst pēc The Knife dziesmas Heartbeats aizkustinošās kaverversijas, arī starp viņa paša skaņdarbiem netrūkst lielisku brīžu. Ar savu grupu Junip jau Positivus pabijušā Gonsalesa hipnotiskā balss, kombinācijā ar viņa melodiskajiem ģitāras ritmiem, sniedzas tālu pāri vidusmēra folkmūziķa sniegumam. Tas ļauj klausītajam gūt augsta līmeņa baudījumu, kas neapšaubāmi tāds būs arī Salacgrīvā. Viegli atpazīstamais ģitārspēles stils ļauj Gonsalesam izcelties ne tikai savā lauciņā, un šoreiz pat nav tik būtiski, vai esi žanra cienītājs vai vienkāršs garāmgājējs — tieši Hosē var būt tas, kurš svētdienas vakarā dos pamatīgu grūdienu Tava festivāla pēdējiem mirkļiem.

Austra

Latviešu izcelsmes dziedātāja no Kanādas Keitija Stelmanis kopā ar savu darkwave sintīpopa grupu Austra atgriežas Latvijā. Cilvēki, kas ir pazīstami ar viņas daiļradi, vienmēr uzsver Keitijas unikālo balss tembru, kas liek klausītājam aizpeldēt citā pasaulē, kopā ar viņu izdzīvot notikumus un stāstus, kas atrodami Austra dziesmās. Šogad viņu izdevuši savu trešo albumu Future Politics, un tā koncerttūre atkal atvedusi Austra arī uz Latviju. Iespējams, ka tieši šīs vasaras uzstāšanās Positivus festivālā būs koncerts, kurā daudzi vietējie klausītāji iepazīsies ar viņas daiļradi. Ja tā notiks, tad pēcfestivālā atsauksmēs droši vien daudzi minēs tieši Austra koncertu kā šī gada festivāla lielāko pārsteigumu, tikmēr ilggadējiem grupas sekotājiem tas būs tikai kārtējais apliecinājums par Keitijas un Co talantu.

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

1. daļa

2. daļa

3. daļa

Tavs komentārs