Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2019 - 1. daļa

Intro, 2019. g. 29. maijā

Ja citi vēl gremdējas iepriekšējo festivālu atmiņās, tad mēs esam priecīgi paziņot, ka arī nākamais Positivus festivāls nebūt vairs nav aiz kalniem — līdz tam palicis tikai nedaudz vairāk par diviem mēnešiem. Turpinot jau gana sen iesākto tradīciju, arī šogad atskatīsimies uz māksliniekiem, ko jūlija beigās redzēsim Salacgrīvā — no kurienes nāk, ko spēlē un kāpēc būtu jāredz uz Positivus skatuvēm. Lai arī šogad festivāls notiks tikai divu dienu garumā, šobrīd izziņoto mākslinieku saraksts ir pat ļoti pieklājīgs, tāpēc vairs nevaram kavēties un aicinām iepazīties ar pirmajiem trim no tiem.

 

kautkaili

Runāt par grupu kautkaili nav iespējams, nepieminot tās līderi Kristīni Pāži, savukārt viņas kontekstā nevar nerunāt par, iespējams, lielāko pašmāju hītu pērn — anša dziesmu Zemes stunda, kurā Kristīne iedziedāja piedziedājumu. Nav šaubu — gan savā solo karjerā, gan grupā soliste vēl kādu laiku daudziem saistīsies tikai ar šo asociāciju ķēdīti, taču tikpat ļoti skaidrs ir tas, ka viņa mērķtiecīgi strādā, lai no tās izrautos. Kautkaili ir vēl ļoti jauna grupa ar tikai vienu oficiāli izdotu dziesmu un vēl dažām, kas atrodamas interneta dzīlēs dzīvajā izpildījumā, taču jau tagad ir manāms, ka tai ir pamatīgs potenciāls. Trio savā skanējumā ietver dažādas indie, popmūzikas un vieglas elektronikas idejas, taču to kombinācija ir tāda, kurai anologu pašmāju mūzikā šobrīd nav. Turklāt, kas īpaši svarīgi, pat ar neapbruņotu aci ir redzams, cik ļoti viņi izbauda to, ko kopā dara uz skatuves, kā rezultātā kautkaili ir labs potenciāls daudziem kļūt par negaidītu apslēpto dārgakmeni šī gada Positivus programmā.

/ Normunds Vucāns /

 

Daddy Was A Milkman

Pavisam klusi un nemanāmi, bet pāris gadu laikā Daddy Was A Milkman ir kļuvis par vienu no skaļākajiem un nozīmīgākajiem vārdiem Baltijas mūzikā. Mūziķa kontā ir izpārdotas koncertūres ne tikai visā Lietuvā, bet arī Latvijā, spējot piepildīt ne tikai Palladium koncertzāli, bet pat Arēnu Rīgu! Ja nemaldos, viņš ir vienīgais abu pārējo Baltijas valstu izpildītājs, kurš pie mums ir spējis to paveikt, un šis fakts pats par sevi liecina, cik daudzu klausītāju sirdis lietuvietis ir spējis iekarot. Un nav arī tā, ka tas būtu noticis nejauši vai nepelnīti, jo viņa koncertos par garlaicību vai kvalitātes trūkumu sūdzēties būtu grēks. 2017. gadā viņš kļuva par man personīgi lielāko atklājumu un pārsteigumu Positivus, sniedzot vienu no pārliecinošākajiem priekšnesumiem togad. Nešaubos, ka arī šogad kāds sev pirmo reizi atklās Daddy Was A Milkman, taču daudz vairāk būs to, kas varēs baudīt nu jau palielu zvaigzni pašā savas karjeras pilnbriedā.

/ Normunds Vucāns /

 

Royal Blood

Vēl 2013. gada sākumā Royal Blood savas dzimtās Braitonas apkārtē nespēja sarunāt nevienu koncertu, tā vidū Arctic Monkeys bundzinieks Mets Helderss Glastonberijas koncerta laikā valkāja grupas kreklu, bet jau nākamgad grupa festivālā spēlēja pati un ar debijas ierakstu sasniedza 1. vietu Apvienotās Karalistes albumu topā — visnotaļ strauja augšupeja, vai ne? Daži ir uzskatījuši, ka Royal Blood izglābs rokmūziku, ir atrodami arī tādi, kuri to drīzāk ieliek “viena trika ponija” kategorijā, jo pārsvarā grupas blūzroka/garāžroka skanējumu veido vokāls, basģitāra, kura ar efektu palīdzību skan kā ģitāra, un bungas. Par spīti vienkāršajam uzstādījumam, rezultāts ir piesātināts, lipīgs un lieliski izpildīts, kas ļauj Royal Blood būt par vienu no programmas naglām pasaules lielākajos festivālos. Visus tā iemeslus noteikti piedzīvosim arī Salacgrīvā — gaidāms intensīvs, emociju pārpildīts koncerts, kas neļaus atlābt ne uz mirkli. Ja kāds neplāno kaut nedaudz iesvīst, šobrīd noteikti smagi maldās.

/ Gundars Zaburdajevs /

 

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs