Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2022 - 1. daļa

Intro, 2022. g. 22. aprīlī

Pēc diviem pandēmijas važās pavadītiem gadiem, 2022. gadā beidzot arī Latvijā ir atgriezušies pamatīga izmēra koncerti un festivāli. Protams, iespaidīgākais no tiem būs Positivus, kas šogad pirmo reizi no mājīgās Salacgrīvas piejūras būs pārvācies uz Rīgas centru Lucavsalā. Līdz ar vietas maiņu, nedaudz mainījies arī festivāla žanriskais fokuss, taču nešaubieties ne mirkli — arī šogad lielākajā festivālā Baltijā netrūks daudzu atklājumu un brīnišķīgu muzikālo piedzīvojumu divu dienu garumā. Tieši tāpēc no šodienas līdz pat jūlija vidum Intro lappusēs iepazīstināsim jūs ar svarīgākajiem mūziķiem, kuru uzstāšanās Lucavsalā noteikti nevajadzētu palaist garām. Sāksim mūsu Ceļu uz Positivus kopā ar Jamie xx, Asaf Avidan un Citi zēni.

Jamie xx

Lai gan Jamie xx lielāku atpazīstamību ieguvis kā galvenais radošais spēks unikāli minimālistiskajā indie grupā The xx, kuras sastāvā viņš aizgrābjoši skaisti noslēdza 2013. gada Positivus, arī viņa reputācija kā solomāksliniekam ir visai nesatricināma. Plaši atzītais albums In Colour, virkne citu mākslinieku skaņdarbu remiksu un spēja sagrābt pūļus ar savām DJ prasmēm jau šobrīd garantē, ka piektdienas vakarā Positivus galvenā skatuve piedzīvos pamatīgu ballīti. Paredzams, ka Jamie xx savā setā iekļaus gan dažādas kaverversijas, gan pareizajos brīžos nospēlēs arī kādu hitu no sava un The xx repertuāra, šādi palīdzot vakaram sasniegt kulmināciju.

/ Gundars Zaburdajevs /

 

Asaf Avidan

Asafs Avidans ir apveltīts ar vokālajām dotībām, kuras gan izceļas uz citu fona, gan ironiskā kārtā ir sajaucamas ar iepriekšējā gadsimta soulmūziku — Avidans bez pūlēm nojauc šķēršļus starp laika periodiem. Šovasar būs pagājuši jau 10 gadi kopš DJ Wankelmut remiksēja Reckoning Song, ļaujot Avidanam uzlidot daudzu pasaules topu augšgalā, bet viņš nav apstājies pie šiem panākumiem, turpina aktīvi izdot jaunu mūziku un sniegt emocionālus koncertus, arvien no jauna pierādot savu fantastisko balsi. Tieši to varam sagaidīt arī Positivus — augstas kvalitātes uzstāšanos, kura Reckoning Song laikā noteikti transformēsies par iespaidīgu līdzi dziedāšanu. Ja vēlies piedzīvot to īpašo kopības brīdi, par kuriem ik pa laikam dzirdams pēc augstas kvalitātes mākslinieku koncertiem, šo Tev noteikti nevajadzētu palaist garām.

/ Gundars Zaburdajevs /

 

Citi zēni

Citi zēni nenoliedzami ir visplašāk izskanējusī un populārākā debija pašmāju mūzikā pēdējo pāris gadu laikā. Sākot ar Vienmēr kavēju un turpinot ar Limuzīns uz krīta, viņu tālākā uzvara Supernovā ar Eat Your Salad bija tikai loģisks turpinājums satriecoši veiksmīgiem diviem gadiem. Tā nav nejaušība, ka Eat Your Salad ir, visdrīzāk, visu laiku veiksmīgākā Latvijas izpildītāju dziesma TikTok — šie vīri ir teicami izklaidētāji, kas to paspilgtina ar ļoti precīzu un pārdomātu mārketingu, allaž saliekot pareizos akcentus kā savas karjeras attīstībā, tā dzīvajos koncertos. Tieši spēja izklaidēt arī ir galvenais Citu zēnu trumpis, kas viņus atšķir no pēlēkās masas — gana ilgi viņi ir bijuši ballīšu grupa, tehniski un skatuviski ļoti norūdīti, lai tagad ar savu mūziku dzīvajā spētu iekustināt pat stīvākos klausītājus!

/ Normunds Vucāns /

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs