Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2017: 5. daļa

Intro, 2017. g. 31. maijā

Esot pašā jūnija kalendārās vasaras priekšvakarā kļūst arvien skaidrāks un skaidrāks, ka jau pavisam drīz klāt būs arī festivālu sezona. Lai dodoties uz Latvijā lielāko festivālu Positivus nebūtu sajūta, ka brauc nesagatavots, piedāvājam ieskatu ar vēl trīs mūziķiem, kuri jūlija vidū būs redzami Salacgrīvā.

Rae Sremmurd

Uzstāsies: Sestdien, 15. jūlijā, uz Lattelecom skatuves

Rae Sremmurd viennozīmīgi kļūs par vienu no svarīgākajiem šī gada Positivus notikumiem. Pirmo reizi uz festivālu atbrauks kāds no šī brīža aktuālākajiem vārdiem hiphopa pasaulē. Viedokļi par viņu mūzikas kvalitāti, protams, var atšķirties, bet neviens neuzdrošināsies apšaubīt grupas spēju radīt vienu hitu pēc otra. Dueta kontā, pēc diviem izdotajiem albumiem, ir jau vairāki skaņdarbi, kuru klausījumu skaits Spotify, Youtube un citās platformās pārsniedz 100 miljonus. Puiši, kuri uz hiphopa skatuves uzradās līdz ar trap mūzikas vilni, ar nenopietno attieksmi pret žanru un dzīvi lieliski papildinās ilgi gaidīto jūlija nedēļas nogali. Ikvienam hiphopa cienītājam būs sestdienas vakarā jādodās Lattelecom skatuves virzienā, jo tikai tādā veidā varēs nākamajos gados sagaidīt vēl lielākus un labākus hiphopa pārstāvjus.

/Staņislavs Fisenkovs/

Eska

Uzstāsies: Svētdien, 16. jūlijā, uz Nordea skatuves

Zinot, cik lielu popularitāti Latvijā bija izpelnījušās tādas izpildītājas kā Emelī Sandē vai kaut vai Lora Mvula, esmu patiešām pārsteigts par to, ka palšākai publikai Eska joprojām ir kā labi glabāts noslēpums, kas šādā statusā visdrīzāk arī paliks līdz pat Positivus sākumam. Pērn man bija iespēja šo britu dziedātāju vērot dzīvajā The Great Escape festivāla ietvaros, kur viņa sniedza vienu no pārliecinošakajiem un noslīpētākajiem koncertiem. Šis priekšnesums mani pārsteidza nesagatavotu, jo turp devos principā nejaušības pēc, un nešaubos, ka tieši tādas pašas izjūtas daudziem jo daudziem būs arī Salacgrīvā, klausoties Eskas izjustajā, spēcīgajā un aizraujošajā dziedājumā.

/Normunds Vucāns/

Get Your Gun

Uzstāsies: Piektdien, 14. jūlijā, uz Nordea skatuves

No Dānijas drēgnajām ārēm uz Positivus festival Nordea skatuvi ierodas Get Your Gun — hipnotiski tumšs sajaukums starp stoner rock un neo folk. Grupa, kas ar savu skanējumu spēj aizvest klausītāju uz savu māju zemi tumšā rudens vai ziemas vakarā, kad pat rūdītam ziemeļniekam būtu neomulīgi pamest silto pavardu. Īpaši jāizceļ vokālists, kuram piemīt spēja pāriet no mierīgi apokaliptiskas balss uz kliedzieniem, kas šķietami nāk no dziļākās aizsaules. Kolektīvā konta pagaidām ir viens vienīgs albums, bet tieši šobrīd tiek ierakstīts otrais albums, kura dziesmas arī tiks atskaņotas Positivus koncertā. Šī viennozīmīgi ir grupa, kura būs interesanta visiem, kuriem patīk smagāks neo folk, vai vienkārši ir vēlme redzēt ko pilnīgi savādāku.

/Kārlis Arājs/

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

1. daļa

2. daļa

3. daļa

4. daļa

Tavs komentārs