Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus - Tricky

Rūdolfs Sietiņš, 2014. g. 11. jūlijā

Līdz Positivus festivālam palikusi tikai nedēļa. Tādēļ šoreiz šajā rubrikā paviesojas triphopa izpildītājs Tricky.

Kas?

Tricky (īstajā vārdā Adrians Nikolas Metjūzs Tavs) var uzskatīt par īstu leģendu. Ne velti trip-hop žanrā runā par lielo trijnieku, kurā ietilpst  Massive Attack, Portishead un Tricky. Interesanti, ka Tricky bijis grupas dalībnieks jau minētajos Massive Attack, repojot vairākās šīs apvienības debijas albuma Blue Lines dziesmās.

Pirmais mākslinieka izdotais albums Maxinquaye (1994. gads) kļuva par komerciālu sensāciju, iegūstot 3. vietu Lielbritānijas albumu topā. Kā arī to mīlēja kritiķi — NME to atzina par gada labāko albumu un tas tika nominēts prestižajai Mercury balvai.

Divdesmit gadu laikā Tricky izdevis neskaitāmus albumus, sadarbojies ar ļoti daudziem mūziķiem, apbraukājis puspasauli. Jaunākais albums False Idols iznāca 2013. gadā, un tajā Tricky sadarbojas ar indie rokeriem The Antlers. Šī gada septembrī gaidāms jauns Tricky albums ar nosaukumu Adrian Thaws.

Ko spēlē?

Tricky spēlētā mūzika ir drūms triphops. Tāpat viņš bieži tiek dēvēts par Lielbritānijas alternatīvā hip hopa flagmani. Bet šī mūziķa interesantā personība ļauj viņam izspraukties no šo divu žanru grožiem, bieži vien savā mūzikā iepinot arī citu žanru nokrāsas, pateicoties ļoti plašajam viesmākslinieku skaitam katrā albumā.

Ilgi nav jādomā, meklējot līdzīgos māksliniekus, kas uzstājušies festivālā. 2010. gadā festivālā viesojās UNKLE, kuri pārstāv to pašu žanru. Viņi izpelnījās plašu klausītāju ievērību, noslēdzot piektdienas vakara programmu uz galvenās skatuves.

Kāpēc jāredz?

Rūdolfs Sietiņš, intro.lv žurnālists: “Positivus sestdienas vakara programma būs apvīta ar leģendāru auru. Gan Kraftwerk, gan Pharaoh Sanders ir leģendāri mūziķi. To pašu var teikt arī par Tricky, kam, domājams, Latvijā netrūkst atbalstītāju. Es visvairāk ceru, ka Tricky mūs pārsteigs un speciāli šim vakaram būs sagatavojis kādu asprātīgu un oriģinālu kaverversiju, ar ko šis izpildītājs ir slavens.”

Normunds Vucāns, intro.lv žurnālists: "Es tiešām nezinu, ko lai gaida no Tricky. No vienas puses, viņa uzstāšanās sola vienu no Positivus interesantākajiem koncertiem, kurā pilnā krāšņumā varēs novērtēt ļoti pieredzējuša un radoša mūziķa koncertu, no otras — es nespēju saprast, vai viņa mūzika man patīk, vai gluži pretēji — ļoti, ļoti nepatīk. Visdrīzāk par to gudrs netikšu līdz pat Positivus sākumam, tomēr šobrīd priekšnojauta saka, ka man personīgi tas varētu izvērsties par vienu no pamatīgākajiem pasākuma atklājumiem."

Anna Bindere, intro.lv žurnāliste: "Šovasar Glastonberijas festivālā dzirdēju Massive Attack uzstāšanos, šīs grupas pirmsākumos Tricky bija viens no tās dalībniekiem. Massive Attack mani pārsteidza ar visu un šķita patiesi izcili. Varbūt tāpēc, ka viņi spēlēja pašā vakarā, kad jau satumsa, un tieši tas ir laiks, kad jāklausās triphops. Arī Tricky uzstāšanās paredzēta laikā, kad palēnām iestājas tumsa — sestdienas vakarā pulksten desmitos. Tā noteikti būs patīkama atelpa un arī patīkama atkāpe no ikdienas. Turklāt, līdzās džezam un akadēmiskajai mūzikai, arī triphopa izpildītāji jāklausās dzīvajā, tad tie skan vēl labāk nekā ierakstos. Daudzas citu žanru mūziķu performances sabojā nepilnīga apskaņošana, kas it īpaši raksturīga festivāliem, kur saundčeks ilgst apmēram 5 minūtes, tomēr triphops no tā, ja tā var teikt, pat iegūst. Uz Tricky uzstāšanos noteikti jādodas, ja gribas atpūsties, aizvērtām acīm mazliet "aizpeldēt" no realitātes un smelties enerģiju svētdienai — festivāla pēdējai dienai."

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Chet Faker

Future Islands

Temples

The 1975

Anna Calvi

Elbow

FM Belfast

NoNoNo

The Horrors

And So I Watch You From Afar

The Kooks

You Me at Six

Of Montreal

Cherub

Laura Mvula

Daughter

King Charles

Foto: http://soundsgoodtometoo.com

Tavs komentārs