Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Gaidot Summer Sound 2019: 2. daļa

Normunds Vucāns, 2019. g. 29. jūlijā

Festivālu sezonai turpinoties, nemanāmi ir pienācis laiks, kad jau pavisam drīz būs jāsāk posties ceļam uz Liepāju, jo tieši tur jau šīs nedēļas nogalē, 2. un 3. augustā norisināsies ikgadējais Summer Sound festivāls. Šogad uz piecām pasākuma skatuvēm kopā kāps vairāk nekā 50 mūziķu, tāpēc, lai neapmaldītos plašajā piedāvājumā, esam izvēlējušies, mūsuprāt, interesantākos izpildītājus, kuru koncertus palaist garām noteikti nevajadzētu. Šoreiz nedaudz vairākar otro trio — Laika Suns, ansis un Labvēlīgais tips.

Laika suns

Uzstāsies sestdien, 3. augustā 20:15 uz Aldaris skatuves

Neticami ātri ir paskrējuši nu jau seši gadi kopš Laika suns izdeva savu pirmo EP Nakts karalis, un līdz ar to arī iezīmēja savu vietu kā, iespējams, labākā pašmāju rokgrupa un viena no labākajām grupām vispār. Kas zīmīgi, pēdējā gada laikā šī kvalitātes latiņa ir celta četras reizes, pašlaik apstājoties pie jaunākā singla Dažas no meitenēm latiņas, kas, nebaidos apgalvot, ir grupas labākais veikums līdz šim un ļoti nopietni pretendē uz šogad labākās pašmāju dziesmas statusu. Pieliekam tai klāt citus jaunos singlus Pavasaris, Sirds un Sitīsim logus!, vecos hītus kā Ir jau vēls, kā arī cerību izdzirdēt ko iepriekš neizdotu, un kopā iegūstam recepti vienam no Summer Sound potenciāli labākajiem koncertiem!

ansis

Uzstāsies sestdien, 3. augustā 02:15 uz Aldaris skatuves

Liekas, ka jau otro vasaru pēc kārtas, lai vai kur sanāktu doties, vienmēr priekšā būs ansis. Aizvadītajā nedēļas nogalē viņa kontā ir trīs uzstāšanās Positivus ietvaros, turklāt viena no tām notika uz Galvenās skatuves, teju bez jebkāda laika sagatavoties kam tik nozīmīgam un lielam, un šonedēļ viņš turpinās tādā pašā garā, vismaz trīs reizes kāpjot arī uz Summer Sound skatuvēm. Tāpat nevar nepieminēt arī uzstāšanos Gulbenē stap abām Positivus dienām, kā arī koncertu Rēzeknē šo piektdien — no malas ir grūti aptvert, kā uz to visu var paspēt, kur nu vēl katru reizi stāties pamatīgu pūļu priekšā ar gana atšķirīgiem setiem, bet tieši tāpēc viņš ir kļuvis par “top suni spēlē”. Tieši šis statuss arī ir galvenais iemesls, kāpēc ansi ir vērts dzirdēt atkal un atkal vienas vasaras vai pat nedēļas ietvaros — viņa setos ir tik daudz mainīgo lielumu, ka vienādi un garlaicīgi noteikti nebūs ne reizi!

Labvēlīgais tips

Uzstāsies piektdien, 2. augustā 00:15 uz Aldaris skatuves

Ja esi lasījis Intro jau ilgāku laiku, vai gluži vienkārši redzējis mūsu iepriekšējos rakstus par mūziķiem pirms dažādiem festivāliem, šī izvēle varētu pārsteigt, taču — velti. Lēnā garā Labvēlīgais tips kļūst par tādu kā Summer Sound simbolu, ik gadu sniedzot lielisku priekšnesumu, kura laikā skan daudzi no grupas neskaitāmajiem hītiem. Manuprāt, šo festivālu visvairāk raksturo ballīte, labi pavadīts laiks, hīti un atraušanās no ikdienas rūpēm, un, iespējams, tieši tāpēc Labvēlīgā tipa un Summer Sound simbioze ir tik sekmīga. Ja nu kaut kādu iemeslu dēļ līdz šim neesi bijis uz viņu koncertu Liepājā, šis gads būs lieliska iespēja to mainīt, jo nešaubies — būs patiesi jautri un forši, turklāt šoreiz varēsi pārliecināties, ka grupas fanu pulks ir ievērojami daudzveidīgāks kā varētu šķist.

Iepriekšējo sērijas rakstu meklē šeit.

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs