Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Iepazīstot Tallinn Music Week dalībniekus: 2. daļa

Normunds Vucāns, 2017. g. 24. martā

Jau pavisam drīz, no 30. marta līdz 1. aprīlim, Igaunijas galvaspilsēta Tallina jau devīto gadu pēc kārtas kļūs par vienu no svarīgākajiem punktiem Eiropas mūzikas kartē, jo tajā norisināsies ikgadējais mūzikas festivāls un konference Tallinn Music Week. Tā kā šogad pasākuma ietvaros uz desmitiem skatuvju visā pilsētā kāps gandrīz 240 izpildītāji no 33 valstīm, līdz pat festivāla sākumam Intro.lv piedāvās iepazīties ar, mūsuprāt, nozīmīgākajiem no tiem, kuru priekšnesumus Tallinā palaist garām nevajadzētu nekādā gadījumā.

Teksti-TV 666

Uzstāsies: Piektdien, 31. martā, 01:00 Von Krahl

Tā kā viena no galvenajām showcase festivālu burvībām ir iespēja gan noķert jaunākos mūzikas trendus, gan arī novērtēt mūziku, kādu nekad iepriekš nekādos apstākļos nav sanācis dzirdēt, somu Teksti-TV 666 koncerta apmeklējums kļūst par teju vai obligātu pienākumu. Pirms kāds vēl paspēj pajautāt „kāpēc?”, atbildēšu pats — vai esi kur citur redzējis grupu 7 cilvēku sastāvā, kas vienlaikus spēlē piecas vai pat sešas elektriskās ģitāras? Tieši tā, neesi gan. Kas svarīgi, arī saturs Teksti-TV 666 ir līmenī, ne tikai forma — mūziķi izpilda indie, pankroka un shuegaze krustojumu, kura melodijām līdzi gribēsies kustēties ikviena ģitārmūzikas cienītāja kājām un rumpjiem.

Coals

Uzstāsies: Piektdien, 31. martā, 22:00 Venus Club

Poļu duets Coals aizvadīto 12 mēnešu laikā Latvijā ir bijuši bieži viesi, uzstājoties gan Positivus festivālā, gan vairākās koncertvietās, tāpēc nebūs nekāds brīnums, ja viņus jau iepriekš būsi redzējis dzīvajā. Pat ja tā, viņu priekšnesumu Tallinā būs vērts noķert, jo šī ir viena no tām strauji augošajām grupām, kas koncertē ļoti daudz, atrodoties nebeidzamā Eiropas tūrē, kuras laikā nemitīgi pilnveido savu sniegumu un prasmes. Starp citu, pat tad, ja uz Tallinn Music Week nedosies, tajā pašā nedēļas nogalē divas reizes viņi muzicēs Rīgā — vispirms 30. martā Aleponijā, bet tad 1. aprīlī Pilī.

Sløtface

Uzstāsies: Piektdien, 31. martā, 17:30 Homeart Interior Store & Cafe

Piektdien, 31. martā, 23:45 Von Krahl

Šo norvēģu kvartetu vēl līdz pagājušā gada vidum sauca par Slutface (nosaukumu nācās mainīt sociālo tīklu cenzūras dēļ), kas, manuprāt, lieliski raksturo to, ar kādu attieksmi grupa pieiet lietām. Kaut gan parasti poppanks nav tas žanrs, kas izceltos ar lielu muzikālo vērtību, Sløtface gadījums ir izņēmums, jo apvienība savās šķietami bezrūpīgajās un melodiskajās dziesmās patiesībā aktīvi protestē un sludina labākajās pankroka tradīcijās. Vai tas būtu teksts pret dabas piesārņošanu, par sieviešu tiesībām vai dzimumu līdztiesību, katrā no šīm tēmām norvēģiem ir ko teikt, un dara viņi to ļoti pārliecinoši.

Sērijas pirmo rakstu vari atrast šeit.

Tavs komentārs