Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Iepazīstot TMW dalībniekus: 1. daļa

Intro, 2015. g. 11. martā

Jau pavisam drīz, no 26. līdz 28. martam, Igaunijas galvaspilsēta Tallina nu jau septīto reizi pēc kārtas uzņems lielāko mūzikas konferenci Baltijas valstīs Tallinn Music Week. Trīs dienu laikā uz vairāk nekā 20 skatuvēm uzstāsies vairāki simti mākslinieku, un ir skaidrs, ka šādā mūzikas pārbagātībā ir ļoti viegli palaist garām ko tiešām lielisku. Tieši tāpēc šajā un turpmākajos Iepazīstot TMW dalībniekus sērijas rakstos izcelsim tos mūziķus, kuri, mūsuprāt, noteikti jāredz ikvienam, kurš dosies uz šo pasākumu.

All We Are (Lielbritānija)

Uzstāsies: Piektdien, 27. martā, 21.30 Kino Soprus

Par All We Are pirmo reizi uzzināju veidojot šīs nedēļas Skaņu Ceļu, kurā iekļāvu grupas kompozīciju Feel Safe. Tad arī atklāju, ka viņi prominentā Domino Records paspārnē nule kā ir izdevuši pašu vārdā nosauktu debijas albumu un patiesībā ir riktīgi interesanta blice! Kolektīvs izpilda psihodēlisku indie, kas balstīts uz disko un funk ritmiem, un vismaz šobrīd es neatceros nevienu citu grupu pasaulē, kas spēlētu ko līdzīgu. Jāatzīst, ka brīžiem viņu mūzikai pietrūkst enerģijas, un līdz ar to paliek nedaudz garlaicīgi, taču kopumā potenciāls ir ļoti labs. Katrā ziņā viennozīmīgi gana labs, lai uz viņiem Tallinā paskatītos dzīvajā!

/Normunds Vucāns/

Kate Boy (Zviedrija)

Uzstāsies: Sestdien, 28. martā, 00.30 RockCafe

Esmu drošs, ka Kate Boy šovasar gaidāmā uzstāšanās Positivus vairākus latviešus atturēs no viņu koncerta apmeklējuma, taču ne mani. Patiesībā, tieši festivāla dēļ gribētos novērtēt trio dzīvajā, lai saprastu, vai viņi tiešām ir tik labi, kā daudzi mēdz apgalvot, jo vismaz pagaidām mani šis elektroniskais indie nepārliecina. Nesaprotu, par ko mūzikas pazinēji visā pasaulē sajūsminās, jo, manuprāt, viņi pārāk daudz izklausās pēc Niki &The Dove, turklāt grupai trūkst tāda skaidra „es”, kas to izceltu līdzīgu kolektīvu vidū. Tajā pašā laikā jāatzīst, ka diezgan viegli varu iedomāties viņus nospēlējot izcilu koncertu, jo bīti šai apvienībai ir lieliski. Tieši tāpēc — šis ir must see mākslinieks!

/Normunds Vucāns/

Super Besse (Balkrievija)

Uzstāsies: Ceturtdien, 26. martā, 22.30 Sinilind

Kaut gan krieviski dziedošos baltkrievus Super Besse iepriekš jau esmu redzējis divas reizes, tostarp arī pagājušā gada Tallinn Music Week, līdz šim man nav izdevies nobaudīt trio koncertu no sākuma līdz beigām, un esmu apņēmības pilns, ka nu tas ir jāizdara. Grupas mūzikā dzirdamas gan vācu krautroka, gan britpopa un Madchester ietekmes, taču visspilgtāk saklausāmas līdzības ar Joy Division. Interesanti, ka grupā nav bundzinieka, tā vietā tiek izmantota bungmašīna — neviens cilvēks šos pienākumus nespēšot veikt, jo dziesmu ātrums gana bieži ir pat 180 sitieni minūtē, ko ilgstoši pavilkt nav fiziski iespējams. Katrā ziņā ja līdz šim ar Super Besse neesi saticies, noteikti šo kļūdu labo — tik nevaldāmu enerģiju un atdevi no mūziķu puses diez vai izjutīsi daudzos citos koncertos.

/Normunds Vucāns/

Foto: billboard.com

Tavs komentārs