Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Nopietni nenopietnais blogs: Motivācijas luktura gaismā

Gundars Zaburdajevs, 2016. g. 12. oktobrī

Nopietni nenopietnais blogs: 2015. - gads, kurā zemāk krīt pat Nickelback

Gundars Zaburdajevs, 2015. g. 10. martā

Nopietni nenopietnais blogs: Džokeri un netīras mutes - jaunais (ne)modes kliedziens

Gundars Zaburdajevs, 2015. g. 4. martā

Nopietni nenopietnais blogs: Grammy turpina saniknot dusmīgo Reznoru

Gundars Zaburdajevs, 2014. g. 27. janvārī

Nopietni (nenopietnais) blogs: kas patiesībā ir Latvijas mūzikas industrija

Gundars Zaburdajevs, 2013. g. 15. oktobrī

Nopietni nenopietnais blogs: Pestivals tiek atcelts, drāma paliek

Gundars Zaburdajevs, 2013. g. 29. jūlijā

Nopietni Nenopietnais Blogs: Kā es gandrīz redzēju Jamie XX jeb kā man gāja pozitivusā

Rūdolfs Sietiņš, 2013. g. 23. jūlijā

Nopietni nenopietnais blogs: Farels Viljamss - mūzikas industrijas bomzis

Gundars Zaburdajevs, 2013. g. 4. jūlijā

Nopietni nenopietnais blogs: Bībera krišana bezdibenī kļūst arvien redzamāka

Gundars Zaburdajevs, 2013. g. 22. jūnijā

Nopietni Nenopietnais Blogs: Šokējošākā ziņa pasaulē!!!

Rūdolfs Sietiņš, 2013. g. 4. jūnijā

Nopietni nenopietnais blogs: Spotify - dramatisks stāsts Latvijas mūzikas industrijā un ne tikai

Gundars Zaburdajevs, 2013. g. 2. jūnijā

Nopietni nenopietnais blogs: Lūk, šādu mūziku ir jāeksportē!

Gundars Zaburdajevs, 2013. g. 28. janvārī

Nopietni nenopietnais blogs: Seržants Grols un Sound City orķestris

Gundars Zaburdajevs, 2013. g. 6. janvārī

Nopietni nenopietnais blogs: viens hīts, viens slavas mirklis, mūžīga lielīšanās

Gundars Zaburdajevs, 2012. g. 26. septembrī

Nopietni nenopietnais blogs: (Mūzikas) bizness pazaudē LMFAO

Gundars Zaburdajevs, 2012. g. 21. septembrī

TUVĀKIE NOTIKUMI

NOVEMBRIS
13: Molchat Doma, Palladium koncertzāle
17: Owen Pallett, Hanzas Perons
23: Camouflage, Palladium koncertzāle
DECEMBRIS
06: Efterklang, Tu jau zini Kur.
JANVĀRIS
29: Kautkaili, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nopietni nenopietnais blogs: mūzikas industrija un netīri dzīvnieki iet roku rokā

Gundars Zaburdajevs, 2013. g. 8. martā

Kas tad īsti ir "Goat Edition"? Ir tikpat vienkārši, kā izklausās — tas ir jauns interneta fenomens, kurā populāru, bēdīgi populāru, priecīgi populāru un vienaldzīgi populāru mūziķu skaņdarbos ik pa laikam tiek ielikti kazu kliedzieni. Protams, tas tiek darīts vietās, kur šāda rīcība patiešām iederas, veidojot smaidu mūsu sejās vai, kā minimums, aizkaitinājumu konkrētā mākslinieka fanu ģīmjos.

Atzīšos, ka sen nebiju klausījies tik daudz mainstream popmūzikas, kā to darīju, veidojot šo blogu. Tā kā smadzenes joprojām atrodas manā galvaskausā, nevis uz pretējās sienas, jau tagad pasaku priekšā, ka "Goat Edition" ir spējīgs ik pa laikam sasmīdināt un arī hipsterīgi-gotiski-roķiski-metāliski domājošajiem viss varētu būt kārtībā. Iztēlojieties mani pacēlušu īkšķi un ar šaubīgu sejas izteiksmi, lai varam pievērsties galvenajam.

Video ir gana daudz, viedokļu vēl vairāk, tāpēc katru piesmieto mūziķi atsevišķi aprakstīt netaisos. Vien pieminēšu pašus galvenos varoņus, kurus, lai rastos labāks priekšstats, esmu izvēlējies subjektīvi. Jā, jo es to vienkārši varu.

Pirmajā video gana labi ir sanācis uzlabot Krisa Brauna Don't Wake Me Up, tāpat paradās arī Rebeka Bleka un Mailija Sairusa (Rebekas versija gan man pārāk negāja pie sirds — acīmredzot šī dziesma ir tāda antimūzika, ka pat visi joki nav spējīgi nostrādāt), savukārt The Wanted dziesmas Man bija slinkums sameklēt, kādas laikā "Goat Edition" varēja parādīties kaut vai visa piedziedājuma garumā — fantastisks spalgums, kas noteikti nav iegūts bez ķirurģiskas iejaukšanās. Kur tieši, tas jau paliek katra fantāzijas ziņā. Pavīd arī jau piemirstais supervaronis PSY, kā arī vēl vieni mazo meitenīšu varoņi One Direction, kuru dziesmas laikā bija pat vairāki dažādi kazu kliedzieni pēc kārtas, bet vienalga par maz.

Man ārkārtīgi patīk veidotāja ideja Hanson slavenajā MMMBop iekļaut pašu zemāko kliedzienu — ja citu mūziķu kliedzieni tiek "padarīti" spalgāki, tad šeit ir tieši otrādi. Domāju, ka saistošāk būtu bijis uzzināt, kas tad īsti var pabļaut augstāk — Hansoni vai kazas. Tiesa, atbilde uz šo jautājumu visiem laikam jau ir zināma, bet tiem, kam nav, pačukstēšu,  ka dzīvnieki uzvarētāju godā nebūs. Toties šāda sacensība ir nokārtota starp kazu un Adamu Levinu no Maroon 5. Turklāt šis lecīgais, jaunieti tēlojošais muzikālais ģēnijs parādās divreiz — gan ar dziesmu no laikiem, kad vēl zināja, kas ir akustiskās bungas, gan arī no nesenākas pagātnes, kad... nu, teiksim tā, ir pievērsies traki apspīlētām biksēm.

Daudz dažādu kazas kliedzienu ir ticis arī Ketijai Perijai, kā arī Lady Gaga, kuras Poker Face laikā man pat pazuda realitātes sajūta — kurā brīdī ekrānā parādās kaza, kurā Gaga un kas tad īsti kāpa uz skatuves Mežaparkā. Zvērot nosist veidotāju par Queen un The Cranberries izmiešanu, pievēršos trešajam video.

Kamēr es pārdzīvoju par rokmūziku, klasiskās mūzikas cienītāji noteikti nicinājumā pakratīs galvas vai pat paģībs, dzirdot, kā kaza kliedz Mocarta ārijas vai Pavaroti dziedājuma laikā. Komentēt LMFAO man nekad nav bijusi problēma, taču šoreiz vienkārši paskatieties paši — ko gan es varētu pateikt, lai pilnībā raksturotu redzamo. Nav  žēlota arī Teilora Svifta, tā ka šīs zvaigznes fani noteikti var cerēt — ja ziņas par šo video nonāks līdz Teiloras ausīm, var gandrīz droši apgalvot, ka taps jauna dziesma.

Protams, visa parāde beidzas ar slaveno Ain't Nobody Got Time For That. Kopumā jāatzīst, ka varēja būt labāk un vispār nebūtu ieteicams aplūkot šos visus video vienu pēc otra — var rasties pamatīgs riebums pret kazām, kā arī citas nepatīkamas sekas, ieskaitot notikumus šajā video— pats zemākais kazas kliedziens manī atsauca atmiņas par šī fantastiskā stāsta notikumiem aptuveni 49. sekundē.

Ko varētu pateikt nobeigumā? Ja nu vienīgi to, ka "Goat Edition" ir jautrs, varbūt pat nedaudz smieklīgs pāris dziesmu garumā, bet ļoti ātri apnīk. Laiku, ko pavadīji, skatoties šo murgu, vairs nekad neatgūsi, tādēļ vienkārši pieņem, ka tev šim visam nav laika un atgriezies pie parastajām ikdienas nodarbēm un kvalitatīvas mākslas. Kas zina, varbūt esi pamanījies palaist garām kādu jaunu Kešas dziesmu. 

Nekad nebūtu iedomājies, ka var veltīt tik daudz rakstzīmes tēmai par kazu kliedzienu. Gaidu, kad blogs tiks veltīts šim: http://www.youtube.com/watch?v=cBkWhkAZ9ds

Muzikants 2013. gada 8. martā, 12:33

Stūlbs bloks.

Ivars 2013. gada 8. martā, 15:08

Tavs komentārs