Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Pieci + viens Positivus 2017 labākie koncerti

Intro, 2017. g. 19. jūlijā

Gan Positivus festivāla laikā, gan pēc tā, jau esam diezgan plaši atspoguļojuši tur notiekošo, bet pēc festivāla gribējām vēl pastāstīt nedaudz sīkāk par labāko no tur redzētā. Tāpēc, līdzīgi kā pirms festivāla, kad rakstījām par pieciem mūsu gaidītākajiem koncertiem, savā kolektīvā veicām aptauju, lai noskaidrotu piecus, mūsuprāt, labākos šī gada Positivus koncertus. Starp citu, starp šiem pieciniekiem ir arī šādas tādas atšķirības, tā kā dažas uzstāšanās mūs patiešām pārsteidza.

Alt-J

Kas gan to būtu domājis — sākotnējā skepse bijusi maldinoša, jo Alt-J izrādījusies veiksmīga izvēle, lai noslēgtu trīs dienu muzikālos piedzīvojumus un pārdzīvojumus. Ja, klausoties ierakstus, Alt-J viedie teksti un īpatnējie muzikālie un vokālie risinājumi kuru katru nepārliecinās, tad dzīvais izpildījums, jādomā, bija patīkams pārsteigums ikvienam. Tas bija arī vizuāli baudāms koncerts, kurā skaņu ne tikai dzirdējām, bet, ar gaismu spēļu palīdzību, arī saredzējām. Vizuāli un muzikāli piesātināts priekšnesums, taču ne pārspīlētā un uzbāzīgā manierē — drīzāk tieši tik, lai pārsteigtu un apburtu, vienlaicīgi neatklājot pārāk daudz, bet saglabājot intrigu līdz pat pēdējam brīdim. Alt-J ir pierādījuši, ka dzīvajā izpildījumā skan krietni labāk nekā ierakstā, veiksmīgi sabalansē veco un jauno materiālu un savā ieturētajā manierē spēj iedot pamatīgu enerģijas devu. Vieta pieciniekā — pelnīta!

Jose Gonzales

Klausoties Hosē Gonzalesa koncertu svētdienas pievakarē, pārņēma sajūta, ka, lai vai cik reizes viņš arī nebūtu redzēts dzīvajā, katra no tām ir īpašs un unikāls piedzīvojums. It kā varētu domāt, ka viens pats dziesminieks uz milzīgās Lattelecom skatuves pazudīs un zaudēs publikas uzmanību, taču, jo vairāk skaņdarbu tika nospēlēti, jo neticamāka šī sākotnējā doma šķita. Jau ar pirmajām savas uzstāšanās sekundēm zviedrs un viņa ģitāra aizrāva pat skeptiskāko klausītāju, ievelkot to neticami skaistā un spēcīgā piedzīvojumā, ko spilgtināja brīnišķīgā svētdienas pievakares saule. Reti festivāli piedāvā kādu tik skaistu mirkli kā šis, tāpēc ikvienam, kurš to piedzīvoja, ir jājūtas pagodinātam.

Kamasi Washington

Kamasi Vašingtona sestdienas uzstāšanās uz festivāla galvenās skatuves, ir apliecinājums tam, ka šī gada Positivus žanriski bija krietni daudzveidigāks, jo iepriekš uz tās nekas tāds nebija redzēts. Neskatoties uz to, šķita, ka uz šo koncertu bija sanācis visai prāvs un atsaucīgs klausītāju pulks, tāpēc ta beigās likās, ka tas ir bijis patīkams gan uz skatuves esošajiem, gan pie tās stāvošajiem un sēdošajiem. Stundas garumā Kamasi ar savu pavadošo grupu nospēlēja labākos skaņdarbus no sava izcilā albuma The Epic, aizvedot visus klātesošos brīnišķīgā džeza ceļojumā.

Mew

Ja kāds pirms festivāla teiktu, ka vienīgais koncerts, ko ikviens no Intro kolektīva iekļaus savā TOP 5, būs tieši Mew uzstāšanās, tam būtu grūti noticēt, taču pēc redzētā svētdienas vakarā ir skaidrs — šis ir absolūti pelnīti. Jau ar pirmajām sekundēm dāņi spēja pārņemt pūli savā varā, atrodot līdzi dziedošos kā savos lielākajos hitos The Zookeeper’s Boy un Satellites, tā arī mazāk zināmos skaņdarbos kā Introducing Palace Players vai 156. Netrūka arī nejaušu garāmgājēju, kas apstājās un gluži vienkārši izbaudīja uz Nordea skatuves dzirdamo priekšnesumu. Ja nu gadījumā kaut kādu iemeslu dēļ Mew nokavēji, pašlaik vari kost pirkstos — bieži kaut kas tik ļoti aizraujošs kā šis koncerts Latvijā nav klausāms.

Pixies

Tas, ka starp šī gada festivāla māksliniekiem Pixies ir visleģendārākie, bija skaidrs vēl pirms viņi bija atbraukuši līdz Salacgrīvai, bet aizbrauca no tās viņi jau snieguši vienu no leģendārākajiem koncertiem festivāla vēsturē. Par spīti tam, ka vairākumam grupas dalībnieku ir jau pāri piecdesmit, dzīvajā Pixies daudz neatpaliek no saviem ziedu laikiem, un tā ir patiesība, ka nav divu vienādu viņu koncertu. Diemžēl šķiet, ka, lai to pa īstam izbaudītu, bija jāatrodas samērā tuvu skatuvei, jo viņu koncertos liela nozīme ir arī atdevei no publikas, un šoreiz, diemžēl, tā bija vērojama tikai no aktīvākajiem faniem skatuves priekšā. Tāpēc daudziem, kas šo koncertu vēroja no drošāka attāluma, tas atmiņā palika kā vienkārši labs rokkoncerts, bet esam pārliecināti, ka tiem, kas pieredzēja pirmajās rindās notiekošo trakumu, šī piektdienas nakts paliks atmiņā kā īpaša.

Lai ārzemju zvaigžņu vidū neatstātu novārtā arī vietējos izpildītājus, papildus augstāk minētajam pieciniekam izvēlējāmies arī labāko no Latvijas mūziķu koncertiem:

Edavārdi

Edavārdi pavasarī izdeva savu jaunāko albumu, ko droši varētu minēt starp gada spilgtākajiem ierakstiem pašmāju mūzikā, un šķiet, ka to garām nebija palaidis arī ne viens vien festivāla apmeklētājs. Viņa koncerts piektdienas vakarā pie Palladium skatuves bija savācis ievērojamu pūli, kas arī nebija vienkārši garāmgājeji — sanākušo aktivitāte bija visai ievērojama. Un bija arī iemesls, jo Edavārdi izcēlas ar lielisku uzstāšanos, kurā netrūka ne hitu, ne improvizācijas — vairākas reizes viņš savus tekstus skaitīja pāri klasiskiem hiphopa bītiem. Interesanti, ka visa koncerta laikā, Edavārdi uz skatuves aicināja tikai vienu viesi, lai gan vairāki potenciālie kandidāti bija turpat publikā, bet pēc tā arī īsti nebija vajadzības, jo viņa enerģija šīs stundas garumā neizsīka ne uz brīdi, un likās, ka viņš to bez problēmām varētu turpināt vēl vairākas stundas.

 

Foto: Staņislavs Fisenkovs

Tavs komentārs