Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Positivus 2018 otrās dienas apskats

Lauris Anstrauts, 2018. g. 22. jūlijā

Šī gada Positivus festivāls šodien ieiet finiša taisnē, bet, pirms vēl tas ir nonācis līdz noslēgumam, vajadzētu atskatīties uz vakardien piedzīvotajiem notikumiem, jo otrā diena droši viena paliks atmiņā kā šī gada festivāla skaļākā. Tiesa gan, tā iesākās  ar visai skumjiem jaunumiem, jo Mura Masa, kuram bija paredzēts būt vienam no dienas galvenajiem māksliniekiem, atcelta reisa dēļ iesprūda Bukarestes lidostā, bez iespējām nokļūt uz koncertu Latvijā.

Tas ietekmēja arī festivāla kopējo programmu, daudzu koncertu sākuma laikam pabīdoties nedaudz uz priekšu. Tāpēc dienas muzikālā programma iesākās tikai trijos pēcpusdienā ar anša koncerta otro daļu. Kā jau viņš bija solījis iepriekšējā vakarā, šajā koncertā vairāk izskanēja dziesmas no viņa pagājušā gada albuma Balzams, ko publika uzņēma ar neviltotu sajūsmu. Lielu ovāciju pavadīts izskanēja arī viņa jaunākais singls Zemes Stunda, uz kuru viņām pievienojās piedziedājumā dzirdamā Kristīne Pāže.Jāsaka, ka tik lielu pūli kā uz šo koncertu sanākušo pie Positivus otrās lielākas skatuves sestdienas pēcpusdienā sanāk redzēt reti, un abi anša koncerti, kā arī piektdienas Edavārdu uzstāšanās uzskatāmi parādīja, ka hiphops (it īpaši pašmāju) ir nostiprinājis savas pozīcijas Positivus programmā.

Festivāla galvenās skatuves programmu sestdien uzsāka projekts ImKa. Shipsi. Nepāriet, piedāvājot pagājušā gada Piena Svētkos pirmatskaņoto koncertu arī plašākai auditorijai. Koncertā bija dzirdamas Imanta Kalniņa radītās dziesmas jaunā skanējumā, ko izdziedāja Shipsea, Alise Joste, Evija Vēbere, Matīss Čudars, Lorete Medne, Zelma Jēgere un Vladislavs Nastavševs. Lai gan izklausījās, ka dažbrīd bija problēmas ar skaņu, šis koncerts izskanēja patiešām skaisti, savu kulmināciju sasniedzot ar Evijas Vēberes dziedāto Buramdziesmiņu, kurā viņas balsi pat varētu sajaukt ar Olgas Rajeckas oriģinālversiju.

Visai pretēja noskaņa bija uztverama Singapūras Satīna koncertā, uz kuru bija ieradušies visi trakot gribētāji, radot milzīgu ballīti pie festivāla otrās skatuves. Apvienība piedāvāja visus savus lielākos hitus, kā arī nesen izdoto Ozola grāvēja Stils remiksu, uz skatuves pievienojoties arī pašam Latvijas hiphopa veterānam. Kā jau bija gaidāms, vislielākās ovācijas izraisīja dziesma Festivālētāji, tiesa gan, likās, ka ne visi klātesošie ir sapratuši šīs dziesmas ironiju.

Daudz mazāki pūļi parasti vācas pie Dabas skatuves, bet tur dzirdamā mūzika bieži vien nebūt nav sliktākas kvalitātes. Spilgts piemērs tam ir Martas Asinis, kuri nospēlēja lielisku koncertu diezgan mazai (pat salīdzinot ar jebkuru parastu viņu koncertu) auditorijai. Jācer, ka kādā no turpmākajiem gadiem būs iespēja viņus šajā festivālā redzēt arī uz kādas lielākas skatuves. Tikmēr tie, kam pietrūka enerģijas lai trakotu pie Martas Asinīm, varēja piesēst pie Piena Svētku skatuves, kur uzstājās Polifauna. Viņu koncerts bija lieliski piemērots šim saulainajam vakaram, grupai ar savu vieglo un vasarīgo rokmūziku veldzējot saules nogurdinātos festivāla apmeklētājus.

Mirkli vēlāk uz šīs pašas skatuves ar lielisku koncertu  uzstājās arī Laika Suns, kuri iepriecināja gan ar savām pazīstamākajām dziesmām, gan vairākiem skaņdarbiem no grupas šobrīd topošā jaunā albuma. Ar lielu enerģiju, lipīgām melodijām un Arņa Račinska harizmu, viņu koncerts bija spilgts atgādinājums par to, ka Laika Suns ir viena no labākajām pašmāju rokgrupām. Kā paziņoja pats Račinskis: "Laika Suns ir atpakaļ!"

Otrās skatuves galvenais mākslinieks bija brits Youngr. Viņa sniegums bija gan īstajā vietā, gan īstajā laikā, gan arī kopumā ļoti kvalitatīvs. Youngr spēlētā popmūzika ir lieliski piemērota dejošanai, turklāt, lai arī viņš uzstājas viens pats daudzu instrumentu ielenkumā, papildus spēlēšanai, semplu kontrolēšanai un dziedāšanai Youngr paspēj arī lieliski strādāt ar klausītājiem. Koncerts bija aktīvs, atraktīvs un lielā skaitā sanākušajai publikai noteikti nebija garlaicīgi.

Pēc tā jau bija pienācis laiks arī vakara galvenajam notikumam — britu deju mūzikas leģendu The Prodigy koncertam. Jau atskanot pirmajām skaņām no koncertu ievadošās dziesmas Omen, bija skaidrs, ka publika ir izslāpusi pēc trakas ballītes un The Prodigy ir gatavi viņiem to dot. Viņu koncerta setlistē bija gan viņu lielākie hiti no deviņdesmitajiem, gan pēdējo albumu dziesmas un pat viens pirmatskaņojums. Publikā tikmēr bija novērojama neizsīkstoša enerģija un ne viens vien mošpits, kurus veidot aicināja arī paši grupas dalībnieki. Ļoti iespējams, ka The Prodigy varētu būt visu laiku skaļākais Positivus festivāla koncerts un likās, ka tā dunoņa bija palikusi apmeklētājos vēl pāris stundas pēc tā beigām.

Foto: Gundars Zaburdajevs

Tavs komentārs