Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Positivus evolūcija: 2011. gads

Gundars Zaburdajevs, 2012. g. 18. jūlijā

Ja 2010. gada Positivus bija divi ļoti izteikti galvenie mākslinieki, tad gadu vēlāk rīkotāji nolēma nedaudz mainīt taktiku, piedāvājot lielāku skaitu aptuveni vienlīdzīgu hedlaineru. Tie varbūt nebija pašas augstākās raudzes popularitātes ziņā (tiesa, visai tuvu tam), taču tik un tā spēja piedāvāt lieliskus koncertus. Starp šiem māksliniekiem bija uzlecošā sintpopa zvaigzne Hurts, postroķeri no Editors, lielisko videoklipu meistari Ok Go, Marks Ronsons ar savu grupu, elektroniskās mūzikas apvienība Röyksopp, kā arī festivālā atgriezās James, kas spēlēja pašā pirmajā Positivus. Tāpat var pieminēt vēl daudzus mūziķus, kas arī turpmāk rakstā tiks darīts.

Viens no pirmajiem pieminēšanas vērtajiem koncertiem bija Dry the River uzstāšanās, tāpat labu koncertu sniedza arī Joāvs, kurš atklāja galvenās skatuves programmu. Latvijas publikai viņš jau bija labi pazīstams pēc Prāta Vētras iesildīšanas. Savdabīgu koncertu sniedza Gustavo, kurš pirmo reizi koncertā dziedāja un spēlēja ģitāru. Vēl mākslinieks pirms uzstāšanās bija centies organizēt flešmobu, kura rezultātā visi skatītāji apsēstos. Pilnībā tas neizdevās, bet pats Gustavo paveikto novērtēja visnotaļ pozitīvi.

No hedlaineriem kā pirmā uz TELE2 skatuves kāpa Hurts. Koncerts bija ļoti profesionāls, turklāt pulcēja ļoti kuplu un ārkārtīgi atsaucīgu publiku. Dziedāšana līdzi dziesmām bija ļoti iespaidīga, un arī Hurts visu paveica lieliski, pilnībā pārņemot Salacgrīvas festivāla apmeklētājus savā varā. Šis neapšaubāmi bija viens no labākajiem koncertiem Positivus vēsturē. Ne mazāk tika gaidīts no Editors. Arī šeit skatītāju atbalsts bija atzīstams, taču līdz galam Editors pārliecināt nespēja — koncerts bija labs, pat ļoti labs, taču pietrūka kādas odziņas, lai lielākā laika griezumā tas spētu ar kaut ko izcelties.

Vēl no pirmās dienas māksliniekiem noteikti jāpiemin enerģiskā apvienība Pulled Apart By Horses, kas paspēja gan nospēlēt labu koncertu, gan pamatīgi iztrakoties. Teicama uzstāšanās arī citu britu Frankie and the Heartstrings izpildījumā. Jāpiebilst, ka uzstāšanos laikā abu grupu pārstāvji nepaskopojās ar ne pārāk glaimojošiem izteicieniem otras apvienības virzienā. Protams, pilnībā nopietni tas nebija domāts. Publiku aizrāva arī Tunng uzstāšanās, kā arī Instrumentu neizziņotais koncerts. Grupa nospēlēja tikai piecas dziesmas, vienā piedaloties arī Gustavo, tomēr  neapšaubāmi radīja pamatīgu sprādzienu.

Sestdien pirmo lielo publiku pie Cēsu Alus skatuves pulcēja Dzelzs Vilks. Lielisks koncerts, turklāt jo īpaši jāizceļ Jura Kaukuļa skatuves kustības. Arī igaunietei Iiris lieliski izdevās piesaistīt publikas uzmanību (galu galā — viņai taču bija dzimšanas diena). Spēlēja arī Positivus veterāne Satellites LV, kas šoreiz bija tikusi pie iespējas rādīt savu sniegumu uz lielās skatuves. Vēl pirms hedlaineriem uz tās uzstājās arī savdabīgais King Charles, kurš pamanījās sarīkot pamatīgu  šovu, ar visu ģitāru uzrāpjoties augstu skatuves konstrukcijā.

Publikai garlaikoties nelika arī Ok Go. Lieliska komunikācija ar skatītājiem, kas visai augstu pakāpi sasniedza jau pēc pirmās dziesmas, kad solists Deimiens Kulašs latviski no lapiņas nolasīja: "Piedodiet, es nerunāju latviski, jo esmu stulbs amerikānis." Lielisko koncertu sēriju turpināja arī Marks Ronsons ar savu pazīstamiem mūziķiem pilno grupu Business Intl.. Ronsons paspēja arī nospēlēt nelielu dīdžejsetu, uz skatuves kāpa arī īpašie viesi Alekss Grīnvolds un Kails Falkoners (viņi visai regulāri, taču ne vienmēr pievienojas grupai), un publikai atkal bija iemesls līksmot.

James 2007. gadā nospēlēja koncertu, kuru daudzi pēc tam sauca par maģisku. Kas līdzīgs atkārtojās arī četrus gadus vēlāk. Ļoti jaukā gaisotnē aizritējusī uzstāšanās savu augstāko punktu sasniedza beigās, kad Sit Down laikā gandrīz visi skatītāji arī apsēdās (pēc solista Tima Būta vārdiem, kas tāds nebija noticis 12 gadus), bet vēlāk vesels bars fanu tika pie iespējas dejot uz skatuves. Šis varbūt nebija pats apmeklētākais koncerts Positivus 2011, taču visemocionālākais gan.

Par Röyksopp tik labas atsauksmes dzirdēt nevarēja. Iemesli dažādi — gan vēl ļoti svaigās emocijas pēc James uzstāšanās, gan arī kopumā pašu norvēģu visai neinteresantais koncerts. Grupa konkrētajā programmā un brīdī neiederējās kā festivāla pēdējais hedlainers. Tiesa, var izcelt Robinas parādīšanos uz vairākām dziesmām, pazīstamo The Girl and The Robot ieskaitot. Pēc Aparāta koncerta un Toma Grēviņa dīdžejseta (abas uzstāšanās uz I Love You skatuves) festivāls bija beidzies.

Ar šo festivālu Positivus svinēja piecu gadu jubileju. Pasākuma šefs Ģirts Majors uzreiz pēc festivāla beigām pat solīja, ka sestais festivāls varētu ilgt pat trīs dienas. Varbūtība nepiepildījās, taču nākotnē var notikt dažādi. Kas attiecas uz Positivus 2011 — muzikāli šis noteikti bija labākais festivāls, jaunajai taktikai (vairāki vienlīdzīgi hedlaineri, nevis daži ļoti spilgti) sevi attaisnojot. Cilvēki joprojām gribēja braukt uz Salacgrīvu un tika atalgoti ar lielisku mūziku un lielisku festivālu.

Mūsu rakstu sērija Positivus evolūcija ar šo aprakstu ir beigusies. Jau parīt Positivus 2012. Tiekamies!

Foto: Vladislavs Punculs, easyget.lv

Un kāpēc nepieminēji Beach House? :)

Juris 2012. gada 18. jūlijā, 23:54

Tavs komentārs