Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2023 - 5. daļa

Intro, 2023. g. 13. jūlijā

Mūsu kopīgais Ceļš uz Positivus ir iegājis pašā finiša taisnē — festivāls Lucavsalā sāksies jau pēc nedaudz vairāk kā 24 stundām, rīt īsi pēc diviem dienā. Tieši tāpēc šis ir īstais brīdis iepazīties ar pēdējiem mūziķiem, ko šī gada programmā vēlamies izcelt īpaši — galveno hedlaineri Semu Smitu, pašmāju repa sensāciju Wiesuli, kā arī saulaini sapņainos Emotional Oranges.

Sems Smits

2023. gada Positivus festivāla galvenais vārds un sestdienas vakara hedlaineris mūsdienās liekus komentārus neprasa — ne velti Sema Smita mūzika regulāri ierindojas starp strīmotāko pasaulē, vairākām dziesmām jau sen kā pārsniedzot divu miljardu robežu. Sācis karjeru kā principā adult contemporary izpildītājs, nu brits ir kļuvis par īstu popzvaigzni, kur šovs ir vismaz tikpat svarīga, ja ne pat nozīmīgāka daļa kā pati mūzika. Tiesa, tas nenozīmē, ka koncertā forma pilnībā dominēs pār saturu — jā, noteikti netrūks arī provocējoši brīži, kas publikas konservatīvākajai daļai var šķist pārāk izaicinoši, taču tas nebūt nav viss Smita materiāls. Šobrīd to viegli piemirst, bet jau pieminētajā karjeras sākumā radītie popsīgās soulmūzikas hiti kā Stay With Me vai I’m Not The Only One joprojām ir Sema kopumā populārākie skaņdarbi, tāpēc skaidrs, ka mūs gaida ļoti eklektisks festivāla noslēgums, kurā būs iespējams dzirdēt daudz vairāk pazīstamus skaņdarbus, nekā pirmajā mirklī varētu šķist!

/Normunds Vucāns/

Wiesulis

Vēl tikai pagājušā gada sākumā Wiesulis izdeva savu debijas albumu Fianchetto, kurš, starp citu, ierindojās visai augstu mūsu gada labāko pašmāju albumu topā. Savukārt pērnajā vasarā viņš pirmo reizi sevi atrādīja Positivus festivālā, bet šogad viņam jau būs iespēja Fianchetto dziesmas (un, cerams, arī kādu jaunumu) atskaņot uz tā otrās lielākās skatuves. Šāds karjeras lēciens gan ir pietiekami loģisks, jo, lai gan nebūtu aplami viņu joprojām saukt par jauno mākslinieku, jau tagad viņš demonstrē pārliecību un harizmu, par kuru viņu varētu apskaust ne viens vien krietni pieredzējušāks reperis. Tāpēc ar interesi gaidīsim šo koncertu, lai redzētu, kā Wiesulis iekustina, victicamāk, lielāko publiku, kādai viņš jebkad būs uzstājies.

Emotional Oranges

Emotional Oranges projekts sākās ar, citējot pašu dalībnieku teikto, nejaušu Dreika skaņu inženiera un Adeles vokālās treneres satikšanos barmicvā. Šobrīd šī nejaušā sastapšanās ir attīstījiusies līdz ļoti veiksmīgai sadarbībai. Abi grupas dalībnieki savu patieso identitāti tur noslēpumā, bet viņu radītās mūzikas galvenās ietekmes ir pat ļoti labi saprotamas — R&B un soulmūzika saulainas popmūzikas mērcē, kas uz katra soļa skan pēc Emotional Oranges mājām, Losandželosas. Atliek tikai cerēt, ka piektdienas vakars Lucavsalā būs saulains, jo tas lieliski piestāvētu Emotional Oranges spēlētajai mūzikai un ļautu vēl spilgtāk izbaudīt abu dalībnieku lieliskos vokālus.

/Gundars Zaburdajevs/

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs