Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Jānis Uplejs publicējis dziesmu Zāle zaļa

Intro, 22. jūnijā

Latviešu mūziķis Jānis Uplejs izdevis indīroka singlu Zāle zaļa. Katra no dziesmas teksta rindiņām ir rotaļīga vārdu spēle, kas atgādina svarīgu atziņu — ne vienmēr viss ir tā kā izskatās un izklausās pirmajā brīdī. Šī vārdu nozīmju atšķirība ir ilustrēta arī animētā mūzikas video.

“Dziesmas teksta pamatā ir dažādas latviešu valodas homogrammas, homofoni un homoformas — vārdi ar dažādu nozīmi, kas tiek izrunāti vai rakstīti vienādi. Piemēram, dziesmas nosaukuma frāze “zāle zaļa” liek domāt par zāli, kas pavasarī ir atgriezusies no ziemas miega zem sniega, taču tālāk dziesmas piedziedājumā skan vārdi “kad sienas tai krāso”, jo patiesībā ir runa par zāli kā liela izmēra telpu. Ikvienu no šīm vārdu spēlēm attēloju ne vien izdziedot dziesmā, bet arī uzzīmējot — video animācijās. Bieži vien komunikācijas problēmas sākas pārpratumos, kaut vai tāpēc, ka vienu vārdu mēs varam uztvert absolūti atšķirīgās nozīmēs,” stāsta dziesmas autors un izpildītājs Jānis Uplejs.

Projektā Jannsi, kā arī ar grupu Riverfall Jānis Uplejs iepriekš izdevis singlus un minialbumus. Kā svarīgākās muzikālās ietekmes šai dziesmai mūziķis min grupas Instrumenti, Muse, Arctic Monkeys un The White Stripes.

Singls Zāle zaļa ir piejams Spotify, Deezer, Apple Music un citos mūzikas straumēšanas servisos.

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs