Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Shipsi: Iekams ir retrospektīvs atskats mūsu pieredzē

Normunds Vucāns, 2014. g. 2. decembrī

Šodien, 2. decembrī, dienas gaismu ierauga grupasInstrumenti trešais studijas albums Iekams. Īsi pirms ieraksta iznākšanas, Intro.lv uz sarunu aicināja grupas dalībnieku Shipsi, lai uzzinātu ko vairāk par diska tapšanas procesu un grupas turpmākajiem plāniem.

— Jau pēc dažām dienām iznāks jūsu visu laiku visnegaidītākais albums. Kā atšķiras sajūtas šī diska izdošanas priekšvakarā salīdzinot ar iepriekšējiem ierakstiem?

Satraucoši, kā vienmēr. Prieks mijas ar šaubām.

— Kāpēc šoreiz par darbu pie jaunā albuma plašākai publikai paziņojāt vien pirms pašas tā izdošanas?

Tādēļ, ka albuma būtība ir daudz trauslāka.

— Kā vispār tapa šī albuma koncepcija, kā nonācāt līdz idejai par šāda tipa ierakstu?

Šis albums bijis iecerēts kā iekšupvērsts ceļojums. Tas ir kā retrospektīvs atskats uz mūsu bērnību, katra personīgo pieredzi, pamazām iepazīstoties ar pasauli.

— Kā gāja Gruzijā, kā nonācāt pie tā, ka albums jāieraksta tieši tur?

Uz Gruziju devāmies galvenokārt, lai būtu prom no ierastās vides, lai vieglāk būtu abstrahēties no mazajiem ikdienas rituāliem, ierastā pulsa, lai būtu tikai ar sevi un mūziku. Kā papildus stimuls izvēlei par labu Gruzijai noteikti bija arī režisora Uģa Oltes aicinājums radīt skaņu audeklu dokumentālai filmai par Džavahetiju — reģionu Gruzijas, Turcijas un Armēnijas ieskāvumā. Tur valda pavisam īpaša, mūždien saspīlēta, taču arī ļoti personiski izolēta, tādēļ vientuļnieciska noskaņa. Šie dotie bija ideāli, lai koncentrētos pavisam smalku muzikālu kardiogrammu pierakstiem.

— Drīzumā gaidāma arī tūre, par kuru ir ļoti patīkama publikas interese. Vai nebija bažas, ka cilvēki varētu nedaudz ieturētāk reaģēt nezinot, ko no jūsu mūzikas tālāk gaidīt?

Pieļauju, ka esam nodibinājuši pietiekami pastāvīgas attiecības ar savu klausītāju, tādēļ nav ikreiz jāapsola “mantiņa”, lai mūsu satikšanās būtu jēgpilna. 

— Kādā sastāvā uzstāsieties šajos koncertos, vai spēlēsiet mūziku tikai no jaunākā ieraksta?

Dominēs jaunās skaņas, bet būs rezonanses arī no iepriekšpaveiktā. Koncerta noskaņa būs atklāta — visu spēlēsim trijatā. Daudz dažādu instrumentu, turklāt visi mūsu pašu pārvaldībā. Milzīgs prieks, ka Instrumenti dziesmu līdzautors un visu skaņu režisors Gatis Zaķis, kurš parasti neredzami strādā no komandtiltiņa, šoreiz arī muzicēs kopā ar mums uz skatuves. Ticu, ka tās izjūtas, kuras definējām šī albuma tapšanā, ir katra cilvēka jautājumu sarakstā. Tas ir ļoti mīļas, intriģējošas, dažkārt mazliet biedējošas atklāsmes, bet šo ceļa gabalu noejot kopā, tiek atrasts jauns patiesīgums.

— Pēc izpārdotajiem dienas koncertiem esat izziņojuši arī nakts papildkoncertus. Vai tajos programma būs tāda pati kā pārējos priekšnesumos, vai arī gatavosiet kādu īpašu pārsteigumu?

Nakts koncertos mēs pastiprināti domāsim par topošo Rīgas Doma vitrāžu.

— Jauno ierakstu sauc Iekams. Vai tā ir norāde, ka šis ir priekšvēstnesis kaut kādām lielākām pārmaiņām? Ja nē — kādēļ šāds interesants nosaukums?

Šo laiku gan individuāli, gan grupas mērogā izjūtam kā pāreju no viena zobrata nākamajā. Un šis albums ir tas, kurš mūs pārslēdz no “iepriekšotnes turpmākajā”. Tas arī ir tas Iekams. Tas ir priekšnoteikums pārmaiņām.

— Kaut gan jautājums vēl pirms ieraksta izdošanas nav korekts, daudzi noteikti ļoti vēlas zināt, vai pēc šī albuma atgriezīsieties pie popmūzikas un citiem iepriekš spēlētajiem žanriem.

Jā, albuma, kurš tuvāks Tru skanējumam, izdošana paredzēta nākamgad.

— Kad mūsu iepriekšējās sarunas beigās pēc Procrastination izdošanas vaicāju, kādi ir galvenie mērķi un plāni līdz gada beigām, stāstījāt par festivāliem un lielkoncertiem. Skaidrs, ka tagad ir gaidāmā Mēs Tiksimies Gaisā tūre, taču kas sekos pēc tam?

Sekos nākotne. 2015.gads solās būt ražens gads. Jauns albums, jauns koncerts.

Foto: twitter.com/shipsi

Tieši tā! Nav vajadzīga nekāda "mantiņa",lai pievilinātu:-) Ļoti patīk Instrumentu rādītā mūzika.Tā palīdz dzīvot dzīvu dzīvi!

Lienite 2014. gada 5. decembrī, 21:33

Chipsi :D:D:D

RenārsK 2014. gada 9. decembrī, 22:44

Tavs komentārs