Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Tallinn Music Week izziņo festivāla Mākslas programmu

Intro, 2016. g. 25. februārī

Vienā no vadošajiem Eiropas pilsētas festivāliem Tallinn Music Week, kas norisināsies no 28. marta līdz 3. aprīlim Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, notiks visaptveroša laikmetīgās mākslas programmu, kuru atbalsta Igaunijas Laikmetīgās mākslas attīstības centrs. Festivāla laikā galerijas piedāvās baudīt Igaunijas mākslinieku darbus, kafejnīcās visā Tallinā norisināsies sarunas par mākslu un Tallinas Mākslas zāle piedāvās publisku programmu par dažādu paaudžu mākslinieku darbu izstādi.

Jau astotās Tallinas Mūzikas Nedēļas programma ir daudzpusīgāka kā jebkad agrāk. Nedēļu ilgais pilsētas festivāls piedāvā starptautisku mūzikas programmu, radošo industriju konferenci, labāko restorānu festivālu, dizaina tirdziņu un publiskās sarunas.  Līdztekus noritēs arī TMW Arts programma, kura, Igaunijas Laikmetīgās mākslas attīstības centra atbalstīta, debitēja pagājušajā gadā.

Tallinn Music Week mākslas programmas ietvaros 29. martā visas galerijas, kas piedalās TMW, būs atvērtas no 17:00 līdz 21:00, aicinot apmeklētājus uz izstādēm, kas veidotas īpaši TMW Arts programmai. Igaunijas Mākslas akadēmija sadarbībā ar EKA galeriju Brīvības laukumā atvērs izstādi, kuru veidojis animators Lili-Krots Repnau kopā ar teorētiķi Francisko Martinezu. Vietā, kurā paveras vislabākais skats uz vecpilsētu, Hobusepea galerijā, būs vērojama izstāde O' why do we play this game?, kuras autores ir tēlnieces un instalāciju mākslinieces Helena un Arta. Okapi galerija prezentē fotogrāfa Temuri Hvingija, rotaslietu dizaineru Raita Siska un Risto Tali un performanču mākslinieka Ērika Alaloga sadarbības projektu M_M_M_M. Visā Eiropā slavu guvušajā Temnikova & Kasela galerijā atklās izstādi Import Export, kuras autori ir fotogrāfs un instalāciju mākslinieks Sigrids Vīrs un Džimijs Limits — igauņu izcelsmes Kanādā dzīvojošais foto mākslinieks. Vakara noslēgs urbānas platformā Urbiquity esošā izstāde Memory and Movement, kuru veidojuši Stefano Karnelli, Pablo Konejo and Matiass Malks.

Visas izstādes būs pieejamas apmeklētājiem festivāla Tallinn Music Week norises laikā, tomēr galerijas strādās savā parastajā darba laikā no trešdienas līdz svētdienai.

Īpaši TMW Arts programmai, Tallinas Mākslas halle rīkos publisku programmu saistībā ar Krisu Lemsalu un Tītu Pāsuki izstādi Beauty and the Beast. Jaunais un pārdrošais Lamsalu varētu būt viens no visvairāk aprunātajiem Igaunijas māksliniekiem bet Pāsuke ir Igaunijas glezniecības leģenda.

Mākslinieku publisko sarunu sērija norisināsies TMW Tastes restorānos, kur NOAR.eu un Igaunijas Mākslas akadēmijas rīkotajā Jauno Mākslinieku konkursā izvēlētie dalībnieki runās par savu praksi un nākotnes plāniem. Ceturtdien, 31. martā, mākslinieku duets Arta Nūkasa un Helēna Keskūla, kuri ir visai tuvi arī mūzikas industrijai, vadīs sarunu kafejnīcā Reval Cafe. Sestdien, 2. aprīlī, mākslinieku kolektīvs Neanderthal Cave School vadīs pastaigu pa Tallinu, pēc kuras savas runas sniegs kolektīva mākslinieki Viktors Gurovs, Hedi Jānso, Kristela Raesāre un Pire Sova. 

Īpaša mākslas darbu izlase būs apskatāma TMW Tastes restorānos — tā būs iespēja atklāt jaunos māksliniekus vai pat sākt pašam savu kolekciju. Katrs interesents varēs balsot par savu mīļāko mākslas darbu mājaslapā NOAR.eu

TMW festivāla caurlaides ir pieejamas TMW mājaslapā par 50 € līdz 21. martam. Caurlaides nodrošina ieeju visos klubos un koncertu vietās, kā arī speciālus piedāvājumus, kas saistīti ar citām festivāla programmām: http://tmw.ee/store/festival-pass. Atsevišķās koncertu biļetes var iegādāties Estonian Piletilevi: http://www.piletilevi.ee/eng/tickets/festival/muusika/tallinn-music-week-2016-38991/.

TMW delegātu caurlaide nodrošina pieeju mūzikas industrijas konferencei pirmajā un otrajā aprīlī. Tās ir pieejamas TMW mājas lapā par 225 € līdz 21. martam. Piesakies delegāta statusam šeit: http://tmw.ee/store/delegate-pass    

Līdztekus mūzikas programmas sarakstam, TMW piedāvā City Stage koncertus, kuri ir bez maksas, labāko ēstuvju izlasi nodrošina programma TMW Tastes, TMW Arts, kuru vada Igaunijas laikmetīgās mākslas attīstības centrs, uzsvaru liek uz jaunajiem Igaunijas māksliniekiem. Savukārt Tallinn Craft Beer Weekend piedāvā pasaules līmeņa mājas alus darītavas.

http://tmw.ee/programme/arts

http://tmw.ee/programme/tastes

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs