Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

OKTOBRIS
02: Sting, Arēna Rīga
07: Carnival Youth Koncertsērija Naivais Ku-Kū , VEF Kultūras pils
16: Nazareth, Arēna Rīga
NOVEMBRIS
02: Bon Iver, Arēna Rīga
14: OneRepublic, Arēna Rīga
DECEMBRIS
08: The Neighbourhood, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2013 - Darwin Deez

Gundars Zaburdajevs, 2013. g. 16. jūlijā

Positivus 2013 gaidīšanas svētkiem tuvojoties noslēgumam, steidzam iepazīstināt ar pēdējiem svarīgajiem māksliniekiem, kurus noteikti nevajadzētu palaist garām. Šoreiz par Darwin Deez — grupu, kuras līderis ir hipsterīgāka King Charles versija.

Kas?

Darwin Deez tika dibināta 2009. gadā. Grupa ir nosaukta tās līdera vārdā. Dīzs, īstajā vārdā Dārvins Smits, savas dziesmas sāka rakstīt 11 gadu vecumā, pēc tam spēlēja ģitāru grupā Creaky Boards. Viņš uzauga Ziemeļkarolīnā, bet viņa mūziķa karjera uzplauka Ņujorkā, kur viņš arī satika lielāko daļu cilvēku, ar kuriem kopā pēc tam nodibināja grupu. Lai arī Darwin Deez ir vairāk par vienu oficiālo grupas locekli, par dziesmu radīšanu un producēšanu pilnībā atbild pats Dīzs.

2010. gadā tika izdots grupas pirmais albums Darwin Deez. Dīzs to bija ierakstījis divarpus gadu laikā savā Manhetenas dzīvoklī. Kā stāsta pats mūziķis, viņš izmantoja visai vecu datoru, dažus efektus, vienkāršu pastiprinātāju un lētu mikrofonu. Tāpat ir vērts pieminēt, ka Dīza galvenajai ģitārai ir tikai četras stīgas. Albums izpelnījās atzinīgus vārdus  no vairākiem kritiķiem, bet visveiksmīgākais singls bija Radar Detector.

Šī gada sākumā klajā nāca Darwin Deez otrais albums Songs for Imaginative People. Dīzs tajā turpināja attīstīt visai vienkāršu, eksperimentālu un bezrūpīgu skanējumu. Kā izsakās pats mūziķis, viņš nekad nav jutis, ka iederētos kopējā sabiedrībā, ko arī var just viņa mūzikā, kas noteikti neiederas kādos rāmjos. Darwin Deez šogad daudz koncertē, spēlēja arī pazīstamajā Hurricane festivālā, bet jau kādu laiku pēc uzstāšanās Positivus spēlēs Redingas un Līdsas festivālā.

Ko spēlē?

Darwin Deez spēlē minimālistisku indīpoproku. Galvenais uzsvars tiek likts uz Dīza vokālu un ģitāru. Melodijas ir lipīgas un samērā vienkāršas, kas arī ir šīs apvienības galvenais trumpis — ar minimālu (redzami minimālu, protams — dziesmu radīšanā pavadīto laiku aizmirst nedrīkst) panākt maksimālu rezultātu. Dažbrīd dziesmu struktūras ir arī visai haotiskas.

Salīdzinot Dīzu ar iepriekš Positivus spēlējušajiem, piemērs tālu nav jāmeklē — tas ir veselos divos festivālos piedalīties paspējušais King Charles. Lai arī Karaļa skanējums atšķiras (Čārlzs vairāk turas popmūzikas rāmjos), gan viņš, gan Dīzs ir ar ļoti savdabīgu pasaules redzējumu, kā arī visnotaļ līdzīgu ārējo izskatu, tāpēc līdzība nav noliedzama.

Kāpēc jāredz?

Sanita Kacuba, eRoks.lv žurnāliste:

Man Darvins Dīzs asociējas ar vienu no tiem pustrakajiem amerikāņu bezpajumtniekiem — sludinātājiem, kas Holivudas filmās uzmācas galvenajiem varoņiem. Mūziķa dziesmas ir par dzīvi, nelielām izgāšanās reizēm , nedaudz cinisma, bet viss viegli jautrā vājprātīgā mikslī. Vājprāts iezogas arī dziesmu tekstos, bet nav jau tā, ka nepatīk. Un Dīzs vispār šķiet pārāk jautri/mīļi nenopietns, lai varētu kādam izteikti nepatikt. Tad nu uz vājprātīgu izballēšanos pie Dīza arī Positivusā!

Gundars Zaburdajevs, eRoks.lv žurnālists:

Katram Positivus savu King Charles — ja pats Karalis šogad neieradīsies (es vismaz ceru, ka nē), tad šogad redzēsim citu dīvaini, kurš pasauli redz daudz citādāk un kuram patīk kuplas frizūras. Jācer, ka publika būs gana aktīva ne tikai Dīza populārās pusotras dziesmas laikā, jo, lai arī viņa mūzika brīžiem ir pārāk haotiska un savdabīga, tā nebūt nav slikta, līdz ar to no šī koncerta apmeklējuma noteikti nevajadzētu baidīties. Tas var būt ļoti interesants piedzīvojums.

Normunds Vucāns, eRoks.lv žurnālists:

Darvins ir dīvainis, absolūts hipsters, pilnīgs mākslinieks, par ko pārliecinājos viņu intervējot. Dīzu kā cilvēku saprast nebūs lemts lielākajai daļai, taču muzikālajā ziņā šāds pops ir uztverams praktiski ikvienam. Es nezinu, kā viņš to spēj, taču amerikānis māk radīt fantastiskas un nežēlīgi lipīgas melodijas, kurām, jau šobrīd var to droši prognozēt, meldiņu līdzi festivāla laikā vilks daudzi jo daudzi. Gan jau arī Tev, pa radio dzirdot Radar Detector, prātā zīmējas ainiņas par to, cik ļoti varēsi iztrakoties dubļos šīs kompozīcijas laikā. Tas būs unikāli!

Foto: guardian.co.uk

Tavs komentārs