Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2013 - Palma Violets

Staņislavs Fisenkovs, 2013. g. 18. jūlijā

Jau rīt drīz aizsākies viena no gada gaidītākajām nedēļas nogalēm. Pirms esam nonākuši rakstu sērijas Ceļš uz Positivus 2013 galapunktā, mums noteikti vēl ir jāuzzina, kas slēpjas aiz nosaukuma Palma Violets.

Kas?

Šis stāsts aizsākās pirms trīs gadiem, kad Redingas festivāla telšu pilsētiņā viņi visi satikās pie ugunskura. Ideja par grupas izveidi neienāca prātā uzreiz pēc pirmās tikšanās reizes. Gada laikā viņi visi paguva iepazīties tuvāk un, tikai pamēģinot spēlēt kopā, saprata, ka vēlas izveidot grupu. Kopš 2011. gada sākās rakstīšanas process, kas turpinājās arī visu nākamo gadu, paralēli tam sākot spēlēt koncertus.

Lielais pavērsiens, kas lika daudziem pievērst viņiem uzmanību, bija 2012. gads — tad par Palma Violets sāka runāt. Tieši tāpēc britu preses cienītājiem šīs apvienības vārds noteikti nebūs kaut kas svešs. Pirmais uzmanību pievērsa BBC Radio dīdžejs Zeins Lovs, kurš gada sākumā izcēla singlu Step Up For The Cool Cats. Pēc tam daudzi žurnālisti pārdroši bija paguvuši Palma Violets nodēvēt par britu ģitārmūzikas glābējiem.

Par laimi, pastiprinātā uzmanība un lielu titulu piedēvēšana neko nesabojāja un puišiem bija iespēja mierīgi darboties tālāk. Darbošanās pirmais rezultāts publiskai apskatei tika izlikts šī gada sākumā albuma 180 veidolā. Debijas plate tika nosaukta par godu studijai, kurā tā tika ierakstīta. Kritiķi to novērtēja atzinīgi, un mediju centieni rezultējās ar tās iekļūšanu vairākos topos. Šo iemeslu dēļ var droši teikt, ka šonedēļ mums būs iespēja paklausīties apvienību, kas izglāba britu ģitārmūziku.

Ko spēlē?

Puiši uz festivāla fona izceļas ar to, ka piedāvā kvalitatīvu indī un garāžas roku, kas ir būtiska ikviena festivāla sastāvdaļa. Uzstājoties viņi necenšas radīt glītu šovu, bet gan atļaujas uzvesties ļoti brīvi.  Ir grūti pateikt to, kā vietējā publika apvienību uztvers, bet britu salās viņu uzstāšanās jau pulcē palielus pūļus.

Ja meklē līdziniekus festivāla pagātnē, tad laikam jāmin The Vaccines, kas arī mums piedāvāja aktīvu ģitārmūziku — tas varētu būt īstais salīdzinājums. Palma Violets varētu kalpot arī kā mierinājums tiem, kuri ļoti gaidīja uzstājamies The Joy Formidable. Viņi, diemžēl, nezināmu apstākļu dēļ, mūs šogad ar savu klātbūtni nepagodinās.

Kāpēc jāredz?

Lauris Anstrauts, eRoks.lv žurnālists: Ja pirms Palma Violets debijas albuma iznākšanas liela daļa eRoka autoru viņus jau bija norakstījuši kā kārtējo pārslavēto grupu, kas beigās izgāzīsies, pēc tā iznākšanas spējām viņus ja ne iemīlēt, tad vismaz cienīt viņu radīto mūziku. Cieņu viņi, pirmkārt, ir nopelnījuši par to, ka nekaunās no savām ietekmēm, kā arī nemēģina savu skanējumu pārproducēt un piepildīt ar pārgudrībām. Ja atskaita nedaudz uzkrītošu vēlmi līdzināties Pītam Dohertijam un dažām citām britu rokmūzikas ikonām, Palma Violets skaņas atklājās kā vienkārša un tai pat laikā aizraut spējīga rokmūzika. Tāpat nevajag piemirst arī to, ka milzīgo uzmanību viņi izpelnījās lielā mērā tieši pateicoties saviem eksplozīvajiem dzīvajiem koncertiem — tāpat vien mūzikas industrijā uzslavas dalīt nemēdz. Šķiet, ka pēc The Joy Formidable koncerta atcelšanas, Palma Violets būs galvenie britu ģitārmūzikas pārstāvji šī gada festivālā.

Staņislavs Fisenkovs, eRoks.lv žurnālists: Ko tur liegties, nav vērts, es arī biju bariņā, kas teica, ka Palma Violets ir pārhaipots produkts. Pēc albuma izdošanas es gan, protams, vēlos paņemt savus vārdus, jo Viva Brothers iznākums viņus nesastapa un jaunie briti mums dāvāja tiešām kvalitatīvu ierakstu. Ļoti ceru, ka arī festivālā mums būs iespēja dzirdēt kvalitatīvu materiāla izpildījumu un tad varēs droši teikt, ka arī roķīga mūzika tika dzirdēta. Palma Violets ir iespēja redzēt jaunu un ļoti aktuālu grupu, kamēr tā vēl ir attīstības sākumstadijā un priekšā var būt liela nākotne.

Normunds Vucāns, eRoks.lv žurnālists: Kaut gan ir skaidrs, ka Palma Violets bija pārhaipoti, un lielā mērā tāpēc dabūjuši daudz ciest, diez vai kāds var noliegt, ka tā ir ļoti solīda rokgrupa. Par to liecina gan debijas albums, gan arī katrs puišu dzīvais koncerts, kuros briti parāda īstu rokenrola garu. Viņi var šķist nedaudz augstprātīgi vai neieinteresēti, taču šim žanram un šiem izpildītājiem nekas cits nepiestāvētu. Tā kā šobrīd izskatās, ka piektdienas vakarā varētu pamatīgi līt, domāju, ka kopējai noskaņai tas tikai un vienīgi nāks par labu. Uzbur ainiņu — liela lietusgāze, enerģiska grupa spēlē Best Of Friends, un pārlaimīgi cilvēki dejo vai mošo pie pašas skatuves. Vēlies tur atrasties, vai ne?

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Two Door Cinema Club

Imagine Dragons

Efterklang

!!!

C2C

Twenty One Pilots

The Joy Formidable

Team Ghost

John Grant

Sigur Ros

The xx

Toms Odels

Villijs Mūns

Michael Kiwanuka

Suuns

Charli XCX

Noah And The Whale

Darwin Deez

Crystal Castles

Foto: onenoteforever.com

Tavs komentārs