Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

APRĪLIS
Dua Lipa — Future Nostalgia
Yves Tumor — Heaven To A Tortured Mind
TOPS — I Feel Alive
Empress Of — I'm Your Empress Of
Thundercat — It Is What It Is
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
03: Rīgas Modes, Klubs Depo
17: Laime Pilnīga, Palladium koncertzāle
18: Aminata, Hanzas Perons
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
18: Human Tetris, Klubs Depo
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
23: Stūrī Zēvele, Klubs Depo
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Dziesmas, kas tev jādzird šonedēļ (24/01)

Intro, 2013. g. 24. janvārī

Šīs nedēļas singlu apskatā lielākoties dominē ģitāras, bet ir arī nedaudz elektronikas, guļamistabas popmūzikas un arī pa kādam dejiskākam gabalam. To skaitā jauna mūzika no Luls, FaltyDL, California X, Youth Lagoon, AlunaGeorge un daudziem citiem. Ja liekas, ka kaut kā šeit pietrūkst vai ir kas cits ko teikt, esat laipni aicināti savu viedokli izteikt komentāros.

Luls — Never Let It Go

Kādu laiku nebija sanācis piedzīvot to sajūtu, kad ar zināmu pārliecību varētu apgalvot — kaut kad šī būs Tava jaunā mīļākā grupa! Luls ir dibināti 2012. gadā, viņiem vēl nav savas lappuses tautas enciklopēdijā, un vispār internetā atrodamā informācija ir ļoti skopa, taču tas netraucē novērtēt Never Let It Go kvalitātes. Kaut kas no Interpol, kaut kas no Editors, kā arī kaut kas no visām pārējām labākajām iepriekšējās desmitgades roķīgajām indie grupām kopā rada brīnišķīgu kokteili. Tādu, kuru jau diezgan drīz pasniegs pilnīgi visur, un kuru dzers pilnīgi visi!

/Normunds Vucāns/

Falty DL — She Sleeps (Gang Gang Dance Remix)

Starp šogad jau iznākušajiem albumiem, viens no interesantākajiem noteikti ir Ņujorkas producenta FaltyDL albums Hardcourage. Papildus viņam ierastajam britu elektroniskās mūzikas stilu sajaukumam, tajā ir atrodami arī daži skaņdarbi, kas nedaudz sliecas uz indie pop pusi, piemēram, albuma vadošais singls She Sleeps. Tā oriģinālā versija ir saulains un nomierinošs skaņdarbs, kurā paralēli glitchy skaņām un sambu atgādinošiem ritmiem dzirdama arī Friendly Fires līdera Eda Makfārleina balss. Par godu singla izlaišanai to ir remiksējuši Ņujorkas dīvaiņi Gang Gang Dance un rezultāts, vismaz man, ir visai negaidīts. Pirmkārt, jau tāpēc, ka no Gang Gang Dance ierasts dzirdēt visai samudžinātas skaņas, savukārt šis remikss skan ļoti tīri. Otrkārt, tāpēc, ka šis remikss ir gandrīz vai kā divi skaņdarbi vienā. Tas iesākas kā lielisks lēnais gabals, kurā vēl labāk nekā oriģinālā iekļaujas Makfārleina vokāli, savukārt, pēc īsas pārējas remiksa vidū, tas kļūst nedaudz piemērotāks deju grīdām, ar nostaļģiskām sintezatoru skaņām deviņdesmito stilā. Jāatzīst, ka tā pirmā daļa man patīk nedaudz labāk, bet šis remikss ir lielisks baudījums ausīm visā tā garumā.

 

/Lauris Anstrauts/

Youth Lagoon — Dropla

Pirms iepazīšanās ar Youth Lagoon jēdziens bedroom-rock jeb guļamistabas roks daudziem nemaz nebija pazīstams. Pavisam drīz nāks klājā jau otrais viņa albums, kurš, pēc singla Dropla noklausīšanās, šķiet, būs atbilstošāks šādam žanram. Youth Lagoon ir kļuvis skaļāks, roķīgāks, bet tajā pašā laikā nav zaudējis pats savu rokrakstu. Vēl viena plate, ko šogad noteikti ir jāgaida.

/Staņislavs Fisenkovs/

California X — Spider X

Dinosaur Jr, Melvins un Husker Du ir acīmredzamas neo-grandžeru California X ietekmes, kas lieliski uzmirdz jaunā albuma astoņās dziesmas. Pati grupa sevi sauc par "fun rock" pārstāvjiem un, klausoties vājprātīgajā ritmā un izbaudot neskaitāmos ģitāras solo, paliek skaidrs kāpēc tā.

/Rūdolfs Sietiņš/

Disclosure — White Noise Feat. AlunaGeorge

Šajā skaņdarbā apvienojušies divi dueti, no kuriem šogad varam gaidīt lielas lietas. Dienvidlondonas brāļu projekts Disclosure, kuri, pēc vairākiem veiksmīgiem singliem un remiksiem, šobrīd gatavo savu debijas albumu, pa ceļam uz to izdevuši arī jaunu singlu White Noise. Man šobrīd nav informācijas par to, vai AlunaGeorge šeit ir pārstavēti tikai ar Alunas Frensisas vokālu, vai arī viņas grupas biedrs ir piedalījies arī singla producēšanā. Tomēr rezultāts ir tieši tāds, kādu varētu gaidīt no kopdarba starp projektiem, kas pēdējā gada laikā ir ieguvuši milzīgu kritiķu, dīdžeju un fanu uzmanību — absolūts deju grīdu grāvējs. Pagaidām nav zināms, vai White Noise būs iekļauts arī Disclosure debijas albumā, bet tas noteikti liek to gaidīt ar lielu interesi.

/Lauris Anstrauts/

Nightlands — So Far So Long

Nightlands ar savu albumu Oak Island mēģina iekāpt nedaudz jau aizbraukušā vilcienā — tādā savdabīgā softroka/jahtroka atdimšanā, kuru mums pirms diviem gadiem piedāvāja Bon Iver un Destroyer. Patiesībā, Oak Island ir pietiekoši simpātisks Destroyer ģeniālā albuma Kaputt klons, bet So Far So Long -  viena no šī gada sākuma jaukākajām himnām.

/Rūdolfs Sietiņš/

Drenge — Bloodsports

Viena ģitāra, vienas bungas un divi brāļi no Šefildas — izrādās, ka 2013. gadā ar to ir pietiekami, lai būtu gatava viena ļoti interesanta jaunā grupa! Džeki, kas pie savām ietekmēm min Anglijas un Argentīnas futbola spēli 1998. gada Pasaules kausā (tiem, kas neatceras — pēc zaudējuma, kurā Deivids Bekhems izpelnījās stulbu noraidījumu, britu prese rakstīja, ka uz laukuma bijušas 10 drosmīgas lauvas un viens stulbs zēns) un tukšu bankas kontu, tieši tā arī izklausās. Jauni, pamatoti agresīvi un nepieradināti. Vai atceries, kuri bija iepriekšējie zēni no Šefildas, par ko varēja teikt šos pašus vārdus?

/Normunds Vucāns/

Ducktails — Letter Of Intent

Ja iepriekšējais Ducktails (Real Estate ģitārista blakusprojekts) albums šķita pārlieku eksperimentāls, saraustīts, tad jaunajā albumā ir atrasts lielisks balanss, protams, pieaicinot eksluzīvus māksliniekus. Tomēr, ja jāizvēlās viena dziesma — izvēlēšos jau pirms vairāk nekā mēneša apritē izgājušo otro singlu Letter Of Intent.

/Rūdolfs Sietiņš/

Mozart's Sister — Mozart's Sister

Šķiet, ka Monreālas mūzikas skatuve šobrīd ir uz visai liela panākumu viļņa. Jaunākais papildinājums no tās ir Kaila Tompsone-Hennanta, kura darbojas Vankūveras / Monrēalas grupā Shapes and Sizes, kā arī uzstājas kā solo māksliniece zem nosaukuma Mozart's Sister. Dziesmā ar tādu pašu nosaukumu, kas būs atrodama februārī gaidāmajā Hello EP, viņa nododas bezrūpīgai indie popmūzikai ar elektronikas piesitienu. Tas vienlaikus atsauc atmiņā gan līdzīgus mūsdienu māksliniekus, kā Grimes un Class Actress, gan pilnīgi noteikti arī astoņdesmito gadu dīvas. Domāju, ka tiem, kam Grimes liekas nedaudz par dīvainu (un arī tiem, kam ar to nav problēmu), šis būs pašā laikā.

/Lauris Anstrauts/

Wave Machines — I Hold Loneliness

Arī eroka dižos prātus ir sajūsminājis Lielbritānijas ārtroka atdzimšana — Dutch Uncles un Everything Everything izdevuši simpātiskas plates un šobrīd šai kustībai pievienojas Wave Machines, kuru albums Pollen īpaši neatpaliek no minēto grupu albumiem. Šoreiz no šī albuma izvēlos atkal kādu vecāku skaņdarbu I Hold Loneliness, kas ir reizē vienkāršs, bet pietiekoši gudrs un simpātisks elektronisks ārtroks.

/Rūdolfs Sietiņš/

Mozart's Sister — Mozart's Sister

Tavs komentārs