Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nedēļas dziesmas 07/07

Intro, 2013. g. 8. jūlijā

Au Revoir Simone — Somebody Who

Au Revoir Simone ir ļoti sievišķīga grupa — tajā spēlē tikai daiļā dzimuma pārstāves un arī kopējais skanējums ir visai sievišķīgs, nemaz nerunājot par to, ka arī nosaukumā pieminēta kāda daiļava. Pēc vairāku gadu pārtraukuma viņas šogad nolēmušas atgriezties ar jaunu albumu, un tā pirmais singls Somebody Who parāda viņas nedaudz atšķirīgā gaismā no ierastā. Viņu iepriekš dzirdēto dream pop skanējumu šeit papildina dejiskāki elektroniski ritmi un atsauc atmiņā Solange neseno hītu Losing You. Diezgan simboliski šķiet arī tas, ka šī dziesma izdota jūnijā, jo to klausoties rodas iespaids, ka Au Revoir Simone no iepriekšējo albumu tumsas (kas gan arī skanēja visai patīkami) beidzot iznākušas saulītē. Un viņas to ir izdarījušas pašā laikā, jo Somebody Who izklausās pēc perfekta skaņu celiņa karstām un bezrūpīgām vasaras naktīm.

/Lauris Anstrauts/

Franz Ferdinand — Right Action

Tā nu bija sanācis, ka šonedēļ ne reizi nebija sanācis pieķerties Franz Ferdinand jaunā albuma titulskaņdarbam, bet, kolīdz to izdarīju, Right Action griežas tikai pa riņķi vien. Iepriekš nebiju noķēris to grūvu, kas pavada šo skaņdarbu, bet velti — tik dejojama kāda pēc definīcijas rokdziesma nav bijusi jau labu laiku! Turklāt visu to pavada Franz Ferdinand tik ierastie asprātīgie tekstuālie un muzikālie risinājumi, kas rada nepārvaramu vēlmi pēc 26. augusta, kad mūsu rokās nonāks ceturtais skotu albums. 

/Normunds Vucāns/

Delorean — Spirit

Vēl viena grupa, kas pareizi izvēlējusies jūniju sava jaunā singla izdošanai ir basku apvienība Delorean. Pirms pāris gadiem ieguvuši atpazīstamību tieši balearic pop un chillwave uzplaukuma brīdī, šogad viņi ir atpakaļ ar papildus devu savas enerģiskās un vasarīgās mūzikas. Kā jau noprotams no ievada, viņu mūzikā nekas daudz nav mainījies — viņi ir nolēmuši turēties pie tā, ko prot vislabāk. Grupas vokālista Ekhi balss turpina skanēt tā, it kā tuvākajā nākotnē nebūtu ne jāiet uz darbu, ne jāuztraucas par jebkādām citām ikdienas problēmām, un saulainās sintezatoru skaņas šo sajūtu tikai pastiprina. Spirit vēstījums ir skaidrs — Delorean ir atgriezušies, lai sev līdzi atnestu vasaru, vienalga, kurā pasaules malā un gadalaikā tu atrodies.

/Lauris Anstrauts/

Holograms — Meditations

Pēdējos pāris gados skandināvijas punk mūzikas skatuve piedzīvojusi acīmredzamu uzplaukumu. Ja līdz šim sevi visskaļāk bija pieteikuši dāņu panki Iceage, tad tagad viņiem uzradušies cienīgi līdzgaitnieki / konkurenti no Zviedrijas — Holograms. Pagajušā gada debijas ierakstam jau sarūpēts pēctecis, kas dienasgaimu ieraudzīs septembrī. Meditations, otrais singls no jaunās plates, ir vairāk post-punk garā ieturēts gabals. Muzikāli tas atrodas uz vienas lapas ar britu četrotnes Savages daiļradi, tikai tajā nav sastopams milzīgais uzsvars uz basa partijām. Kā albuma galvenais singls Meditations izvēlēts visai trāpīgi, jo tas ir baudāms, punk mūzikai raksturīgā tempā ieturēts gabals.

/Kristaps Zvirbulis/

Miguel — Adorn (Star Slinger Remix)

Mūsu paaudzes Mārvins Geijs, Luters Vandross un Lainoels Ričijs Miguel savu hītu Adorn gan izdeva jau pirms gada, tomēr nesen pie tā apstrādāšanas ķēries viens no pēdējā laika interesantākajiem producentiem un remiksētājiem Star Slinger. Dziesmas oriģināla intīmā noskaņa šajā remiksā visnotaļ ir pazudusi, bet tas nebūt nav  slikti, jo tā vietā esam ieguvuši vasarīgu deju grīdu grāvēju. Star Slinger šeit nodevies spēlītēm ar hiphopa, uk garage un house mūzikas ritmiem, sapludinot tos vienā, kas pēdējā laikā kļūst par viņam raksturīgo skaņu. Tāpat šeit dzīvs ir arī deviņdesmito gadu gars, atgādinot par laiku, kad bildes bija košākas un vasaras siltākas (nostaļģiski hipsteri liek savu apstiprinājuma zīmogu). Es laikam sāku atkārtoties, bet šis ir vēl viens gabals, kas izdots pašā laikā karstām vasaras ballītēm.

/Lauris Anstrauts/

Tavs komentārs