Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Chvrches – The Bones Of What You Believe

Staņislavs Fisenkovs, 2013. g. 24. septembrī

Par izdoto albumu daudzumu šogad noteikti būtu grēks sūdzēties, arī debiju daudzums neliek vilties, tādēļ izcelties uz visa šī fona noteikti ir gana sarežģīts uzdevums. Pamatīgi pastrādājot, daudzsološu debijas plati mums ir sarūpējusi jaunā Glāsgovas apvienība Chvrches, pierādot, ka labi pacenšoties, izcelties var.

Jau nedaudz vairāk nekā gadu ar spilgtiem singliem viņi bija spējuši piesaistīt sev uzmanību un ierakstīt savu vārdu starp tām grupām, kurām ir vērts šogad pasekot līdzi. Pagātnē diemžēl ir pierādījies, ka veiksmīgie singli ne vienmēr nozīmē to, ka mūs sagaida arī tikpat spēcīgs ieraksts. Neskatoties uz šīm bažām, tie pelnīti ierindoja grupu prestižajā BBC Sound of 2013 sarakstā, ļāva iesildīt Depeche Mode, kā arī deva iespēju uzstāties lielākajos Eiropas un pasaules festivālos.

Atklāt albumu uzticēts The Mother We Share, kas ir pirmais un viens no veiksmīgākajiem Chvrches singliem. Skaļie sintezatori ar Lorēnas Meiberijas apbrīnas vērto balsi strauji iepazīstina ar to, kas gaidāms tālāk. Jūtama ir arī franču grupas M83 (it īpaši ieraksta Hurry Up, We’re Dreaming) ietekme uz skotu mūziķiem. Platē ir iekļauti abi pārējie pērn izdotie singli Gun un Recover, bet tie ir veiksmīgi izvietoti starp jauno, iepriekš nedzirdēto materiālu. To varētu izskaidrot arī ar to, ka jebkura dziesma, ja iepriekš tiktu izdota kā singls, spētu gūt panākumus.

Ceturtais skaņdarbs Tether sākumā ieturēts mierīgos toņos, bet vidusdaļā eksplodē un visā krāšņumā izskan Īena Kuka sintezatora solo. Interesanti, ka iepriekš apvienības dalībnieki iesaistījās projektos, kas vairāk virzīti uz alternatīvā roka pusi, bet, kā vienots veselums, mūziķi rada patīkamu elektronikas un sintpopa kokteili. Iepriekšējos projektos uzkrātā pieredze noteikti grupai deva dividendes pašā sākumā, kad tika spēlēti pirmie koncerti. Jāpiebilst, ka pirms tam šaubījos, kā albumā iekļausies vairākās dziesmas, kuras iepriekš bija dzirdamas vien koncertos, piemēram, Night Sky, taču izrādījās, ka manām bažām nebija pamata, jo tās ierakstītas tiešām labi.

Lorēnas vokāls noteikti apburs ikvienu plates klausītāju, un šī maģija neatkāpsies līdz pat pašam pēdējam mirklim. Priecē arī tas, ka vieta atradās arī Martina Dohertija vokālam, kurš sākotnēji tika virzīts kā Chvrches solists, tomēr nu pilda taustiņnieka pienākumus. Under The Tide un You Cought The Light pierāda, ka arī vīriešu vokāli uz šī elektronikas fona ir patīkami un kopējo noskaņu tikai uzlabo. Abi grupas dalībnieki ir spējīgi dziedot izjust vārdos ietvertās sāpes par neveiksmīgām attiecībām, nespēju uzklausīt vienam otram, uzticēšanos, turklāt dara to vienlīdz labi.

Nebūtu pārspīlēti teikt, ka The Bones Of What You Believe ir spilgtākā debija šogad. Zinot to, ka darbs pie albuma notika paralēli aktīvajai tūrēšanai, jācer, ka līdz nākamajam veikumam nebūs jāgaida ilgi. Paši dalībnieki neko nesola un vien cer uz to, ka arī turpmāk varēs justies brīvi. Līdz šim tas viņiem ir palīdzējis, tāpēc jānovēl, lai izdodas to saglabāt arī nākotnē!

8,5/10

Tavs komentārs