Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

I Break Horses - Hearts

Rūdolfs Sietiņš, 2011. g. 25. augustā

I Break Horses ir grupa, kas nāk no Skandināvijas (precīzāk no Zviedrijas) un spēlē elektronisku drīmpopu, sauktu arī par sintgeizu ar ietekmēm no tādām grupām kā M83, The Radio Dept un My Bloody Valentine. Kaut ko tādu jau esi dzirdējis vai redzējis lasām? Tieši tā, I Break Horses, kura savu nosaukumu ir aizguvusi no Bila Kalahana jeb tobrīd Smog dziesmas, ir viena liela klišeja un grupām ar tik klišejisku skanējumu neatliek nekas cits kā mūs pārsteigt ar labām dziesmām.

Un šim Skandināvijas pārim savā ziņā ir izdevies izkļūt no šī lāsta un sacerēt dažas tiešām labas dziesmas. Plate sākas ar Best New Music kategorijas iemītnieci "episki haosaino" Winter Beats, kas no lipīgiem sintezatoru toņiem pāraug īstā ģitāriski šūgeiziskā motīvā, kuru gribās dēvēt par kulmināciju, dziesma saaug ar nedaudz industriālās mūzikas bīta pavadīto Hearts. Sekojošais Wired ir mazāk sintezatorisks, drīzāk šūgeiziski My Bloody Valentinisks. Diemžēl turpinājumā grupai neizdodas saglabāt no sākuma uzkrāto enerģiju un motors noplīst, pārējās sešas dziesmas ir neizteiksmīgas un turpina parazitēt uz žanra klišejām, kā arī aranžējumiskajiem ierobežojumiem ar kuriem gribot negribas jāsaskaras spēlējot divu cilvēku grupā. Bet tomēr tīri noskaņiski tās ir pietiekoši solīdas. Tāpat dzīvo bungu trūkums, ko aizstāj dažādas astoņdesmito gadu bungmašīnas vai vismaz to imitācijas digitālā veidā ir kaitinošs, jo neesmu astoņdesmito gadu depešmodistu fans.

Bet vismaz pirmo trīs dziesmu vai vēl precīzāk Winter Beats dēļ albumu ir vērts pieminēt un iemēģināt. Manuprāt, visprecīzākā albuma vieta būtu kādā no Latvijas 25. lielākā hipstera Jāņa Žildes patentētajā sadaļā "Lieliski Singli no ne tik lieliskiem albumiem Numur 666"

3/5

Winter Beats mp3

http://righthearmedia.com/2011/07/13/mp3-i...

Youtube stūris

Tavs komentārs