Blogs: Kurš ir tavs mīļākais dubultalbums?
Kā mēs visi to zinām reizēm mūziķi totāli sajūk prātā un ieslēdzas savā studijā, lai strādātu līdz no mutēm sāk tecēt baltas putas. Viņi visticamāk ieraksta "parastajiem mirstīgajiem" nesaprotamus mutantalbumus — dubultalbums. Bītlu White Album, Dilana Blonde on Blonde, Stounu Exile on The Main St., Zepelinu Physical Graffiti, Floidu The Wall, Kapteiņa Bīfhārta Trout Mask Replica. No alternatīvajiem noteikti jāpiemin The Magnetic Fields 69 Love Songs, Minutemen Double Nickels on The Dime, Wilco Being There, arī The Clash London Calling, Godspeed You Black Emperor Life Your Skinny Fists Like Antenas to Heaven, The Cure Kiss Me Kiss Me Kiss Me un daudz kas cits.
Komentāros varat piedāvāt savus variantus par mīļākajiem dubultalbumiem (varbūt kādam par tādu jau ir kļuvis jaunais Chromatics albums), bet es hronoloģiskā secībā piedāvāšu savus piecus mīļākos mutantalbumus
Hüsker Dü — Zen Arcade (1984)
Varbūt dažam labam mīļākais Hüsker Dü albums ir nākamais New Day Rising, varbūt kādam vēlākie krietni nopulētākie, mazāk trokšņainie albumi (no kuriem viens arī ir dubultalbums — Warehouse:Songs And Stories), bet īsto grupas spēku parāda šis septiņdesmit minūšu 22 dziesmu apkopojums. Ietekmīgs albums ne tikai muzikāli (vēlāk no grupas daudz zaga gan grunge mūzikas izpildītāji, gan šūgeizeri ar nopietnām sejas izteiksmēm, pat Green Day tipa pop punk mākslinieki)), arī tīri formas ziņā — galu galā tas ir pirmais dubultalbums amerikāņu underground vēsturē.
The Smashing Pumpkins — Mellon Collie and The Infinite Sadness (1995)
Var pārmest, ka albums tomēr ir drusku pa garu (28 dziesmas) un tomēr sliktāks par Siamese Dream, jā, un arī par Gish, bet tomēr kad Billijs spēlē pa dvēseles stīgām, tad Mellon Collie kļūst par īstu katra pusnakts pilnmēness pastaigu cienītāja skaņu celiņu.
Unwound — Leaves Turn Inside You (2001)
Nezināmākais albums no visiem, kas muzikāli ambiciozitātes ziņā neatpaliek no pārējiem minētajiem un dažus pat pārsit. Iepriekš spēlējuši tipisku post-hardcore, šoreiz pamēģinājuši ielīst tajā lauciņā kurā atrodas Godspeed You Black Emperor un radīt minētas grupas popsīgāku versiju. Un tas ir izdevies ar uzviju — Leaves Turn Inside You ir viens no pagājušās desmitgades spilgtākajiem mirkļiem.
Deerhunter — Microcastle/Weird Era Cont. (2008)
Patiesībā ir tāda, ka Deerhunter šeit nemaz nevajadzēja būt, jo šis nemaz nav dubultalbums, bet gan viens pilns albums ar tik pat labu bonuss disku ar dažādām dziesmām, kas oriģinālajā albumā nav iekļuvušas, bet nu izvēlejos, lai tiktu pārstāvēti dažādi laika periodi un īsti vietā nav ko likt (varbūt Double Nickels on the Dime vai Kiss Me Kiss Me Kiss Me?)
M83 — Hurry Up, We're Dreaming (2011)
"M83!!! M83!!! M83!!!" visi bērni sauc.... Tiešām M83 pēdējais albums ir Mellon Collie kopija — mūsdienu bērna pielāgota versija. Tiesa nedaudz vājāks un ne tik kritiķu mīlēts (daudzi par to izsakās ļoti bargi), bet tomēr labā garastāvoklī spēj uzburt pareizo noskaņu
Varētu vēl papildināt ar Guns N' Roses "Use Your Illusion" I & II un Nine Inch Nails "Fragile".
Man mīļi dubultnieki ir šie - Pink Floyd - The Wall, Genesis - The Lamb Lies Down On Broadway, Can - Tago Mago, Dream Theater - Six Degrees Of Inner Turbulence, Led Zeppelin - Physical Graffiti, The Beatles - The White Album, Ayreon - The Human Equation, Jimi Hendrix - Electric Ladyland, The Who - Quadrophenia, Emerson, Lake & Palmer - Works vol. 1
Domāju, ka no šiem visiem nosauktajiem, vismaz pusei vajadzētu pievērst uzmanību.
Kārlis Logins 10. aprīlī, 16:44