Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

St. Vincent - St. Vincent

Rūdolfs Sietiņš, 2014. g. 25. februārī

Strādājot nepārtraukti, St. Vincent traucas pretī augstākajām mākslinieciskajām virsotnēm. Tāds iespaids radies, vērojot mākslinieces gaitas pēc 2011. gada izlaušanās albuma Strange Mercy, kuru mīlēja visi un visas. Arī mēs, eRokieši, nespējām pretoties šim dīvainās popmūzikas šarmam un salūzām, atzīstot Strange Mercy par vienu no tā gada labākajiem un spožākajiem sasniegumiem mūzikas pasaulē.

Pašas vārdā nosauktais albums ir absolūts mākslinieces triumfs — tas ir spontāns un dzīvs manifests, kas 11 dziesmās pastāsta mums to, ko muzikāli Anija gribēja pateikt savos iepriekšējos četros albumos. Šeit ir gan emocionāli uzlādētas balādes, gan agresīvi un dejojami pankroka momenti, gan ģitāras, kuras skan neticami šizofrēmiski un oriģināli. Ne velti St. Vincent bieži tiek minēta starp visu laiku labākajām ģitāru burvēm. Protams, šeit ir jūtams, ka daudz ko devis leģendārais talkingheds Deivids Bairns, ar kuru St. Vincent pirms nepilniem diviem gadiem izdeva kopīgu albumu. Bairns iemācījis Anijai Klārkai kā būt mākslinieciskai dīvai ar spilgtu personību, noslēpumainības plīvuru un apbrīnojamu harizmu, kas šajā albumā ir pa gabalu saožama.

Ja likās, ka Strange Mercy būs grūti pārspēt, kļūdījāties — šoreiz tas ir izdevies. St. Vincent varbūt nedaudz pietrūkst “klasiskā albuma” aromāta, bet tas ir albums, par kuru šogad cilvēki runās. Un runās daudz.

9/10

Tavs komentārs