Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

TVNET rokvakara apskats

Gundars Zaburdajevs, 2016. g. 24. martā

Vakar Palladium koncertzālē norisinājās pirmais portāla TVNET rīkotais rokvakars. Jau ar pasākuma izziņošanu tika atklāti vairāki Latvijas mūzikas skatuvei gana lieli vārdi, bet ar laiku programma tika papildināta, beigās sasniedzot sešus māksliniekus, kas viena vakara pasākumam nebūt nav maz. Tāpat jāņem vērā, ka katra grupa nospēlēja daudz vairāk par tikai dažām dziesmām, kopumā radot mini festivāla sajūtu.

Vakaru ievadīja Neon Saturdays, kuriem vēl nācās uzstāties pie ne tā lielākā un aktīvākā pūļa, taču grupa savu darbu paveica godam, iekļaujot savā setlistē arī Queen un Deivida Bovija sadarbības augli Under Pressure. Jau ar pirmo koncertu parādījās pēc tam jau visai ierastās problēmas ar mikrofonu skaņu, taču parasti tās tika novērstas vēl katras uzstāšanās pirmās dziesmas laikā.

Kā nākamie uz skatuves kāpa Laika Suns, latiņu noliekot par pakāpienu augstāk gan enerģijas, gan kvalitātes ziņā. Arņa Račinska popgrupa (viņa paša vārdi, tāpat Arnis pieminēja, ka Laika Suns nedaudz ir arī "hip-hopa zēni") pārsvarā spēlēja dziesmas no pagājušajā gadā izdotā Gaismas Lādiņš, bet neiztika arī bez vairākiem skaņdarbiem no grupas pirmsākumiem.

Parādi turpināja nesen atkalapvienošanos piedzīvojusī Z-Scars. Andris Kivičs absolūti bija savā elementā un nospēlēja visus lielākos grupas hitus. Koncerts tika atklāts ar vislielāko no tiem Tu tuvojies sev un nācās nedaudz pabrīnīties, kas tieši tiks pietaupīts pašam noslēgumam. Kā izrādās, finālā Z-Scars Tu tuvojies sev nospēlēja vēlreiz un izpelnījās pamatīgu līdzi dziedāšanu.

Pamatīgu atbalstu saņēma arī Dzelzs Vilks, pat radot iespaidu, ka pūlis Palladium ir kļuvis vēl nedaudz lielāks. Jura Kaukuļa īpatnējās skatuves kustības visā krāšņumā bija redzamas arī šoreiz, un grupa tika izsaukta atpakaļ arī uz papildus dziesmu. Solīdus koncertus nospēlēja arī programmu noslēdzošie Inokentijs Mārpls un Pienvedēja Piedzīvojumi. Ņemot vērā jau visai vēlo vakaru (pasākums beidzās krietni pēc pusnakts), skatītāju skaits strauji samazinājās, taču arī Pienvedēji tika pierunāti iznākt uz skatuves atkārtoti.

Atliek tikai aizdomāties, vai TVNET vēl atkārtos šāda pasākuma rīkošanas praksi, taču pirmais rokvakars noteikti atstāja pozitīvu iespaidu — grupu atdeve bija augstā līmenī, to pašu var teikt arī par publiku. Tiesa, diskusijas rada programmas formāts. Pasākumam sākoties astoņos vakarā un spēlējot sešām grupām, pēdējais mākslinieks uzstājās jau visai vēlā naktī, kad liela daļa skatītāju jau bija devusies mājās. Par spīti tam, šāds pasākums Latvijas mūzikas dzīvē noteikti ir vajadzīgs un nebūt nav lieks.

Foto: TVNET

Tavs komentārs