Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Blogs: Atskaņas no Tallinn Music Week 2015

Normunds Vucāns, 2015. g. 30. martā

Aizvadītajā nedēļas nogalē Igaunijas galvaspilsētā Tallinā nu jau septīto reizi norisinājās lielākā un galvenā mūzikas konference Ziemeļvalstīs — Tallinn Music Week. Kā jau ierasts, pasākumā bija pieejami daudz vairāk interesanti notikumi, nekā vienam cilvēkam iespējams apmeklēt, taču par to, kas šķita pats, pats saistošākais, sīkāk šajās rindās.

Man personīgi šī bija jau trešā TMW, un jāsaka, ka arī šogad nekādi pārsteigumi nenotika, un tas bija līdz šim gan vislabāk organizētais, gan arī apjomīgākais pasākums. To, ka pilsētā notiek mūzikas konference, nevarēja nemanīt, jo norādes par to bija visur, turklāt šogad organizatori uzsāka arī, piemēram, sadarbību ar muzejiem, lai Igaunijas viesiem parādītu interesantāko, kas notiek valsts mākslas dzīvē. Uz šī fona nedaudz savādi šķiet tas, ka Latvijas aktivitātes pasākumā bija mazākas nekā pērn, taču nelielās devās fokuss un akcenti pamainās no gada uz gadu un par to nav jāsatraucas. Gan jau arī mūsu mūziķu skaits nākamajās reizēs būs kuplāks, kā arī atgriezīsies mūzikas eksporta biedrības rīkotā pieņemšana.

Kaut gan TMW notiek trīs dienu garumā, jau ierasts, ka ceturtdiena ir tāda kā iešūpošanās, kad programma ne tuvu nav pārsātināta, konferences vēl nav sākušās un viesi lēnā garā tikai ierodas notikumu vietā. Apmeklējot šo pasākumu, es parasti labprātāk izvēlos skatīt vaigā ārzemniekus, ne Latvijas izpildītājus, ko gana viegli ir sastapt ikdienā, taču labu izpildītāju trūkuma dēļ pat divreiz vēroju Momend uzstāšanos — vispirms akustiski un bez bundzinieka tirdzniecības centrā, bet vēlāk arī kārtīgā koncertā. Kā uzzināju, Kārlim vēl divas dienas pirms koncerta esot bijusi angīna, bet to nekādīgi nevarēja pateikt, jo viņa vokālā bija tāds spēks, kādu iepriekš dzirdējis nebiju. Te arī jāizceļ, cik lieliski izklausījās atjaunotā Rust On My Golden Teeth versija — šis ir skaņdarbs, kura ierakstu ļoti gribētos dzirdēt! Vēl īpašu pieminēšanu ir pelnījuši lieliskie un enerģiskie baltkrievi Super Besse, kuri uz skatuves vienmēr izskatās pēc īstām rokzvaigznēm, turklāt viņiem tas arī piestāv.

Piektdienas programmas, šķiet, galvenā rota bija koncerts, kuru pirms festivāla gaidīju visvairāk — angļu All We Are, kuri atrodas Domino Records paspārnē, uzstāšanās. Diemžēl te nu gan sanāca zināma vilšanās, jo skaņas kvalitāte parasti augstvērtīgajā Soprus zālē bija stipri viduvēja, turklāt dzīvajā ne tuvu ne visas viņu dziesmas izklausās aizraujoši. Jāatzīst, ka līdzīgas problēmas vakara gaitā piedzīvoju vēl vairākkārt, un kopumā biežāk koncertos sanāca piedzīvot vilšanos, nekā prieku par redzēto. Ļoti labi skanēja arī Carnival Youth, tomēr vispozitīvākos mirkļus, pavisam negaidot, sanāca piedzīvot, novērtējot pa ceļam uz Tallinu arī Rīgā pabijušo Izraēlas apvienību Lola Marsh. Te īpaši jāizceļ grupas soliste, kas publiku bija pārņēmusi pilnīgā savā varā. Ļoti jācer, ka šogad viņi vēl kādu reizi atgriezīsies mūsu pusē — varbūt uz I Love You skatuves Positivus festivālā?

Sestdienas izklaidējošākais notikums jau ierasti bija Check My Demo sadaļa konferences ietvaros, kur gan netika izvilkts neviens no Latvijas izpildītājiem. Koncertu ziņā dienas smaguma centrs bija Soprus telpās, kurās jau ierasti notika I Love You un Positivus kopīgi kūrētās programmas koncerti. To arī izvēlējos par savu vakara bāzes vietu, un tieši tur piedzīvoju trīs no lieliskākajiem koncertiem TMW. Vispirms jāizceļ Laika Suns, kas ne tikai noblieza kārtīgu rokšovu, bet arī piedāvāja iespēju novērtēt, kā Arnis Račinskis izklausās, dziedot angliski. Un izklausās viņš patiešām lieliski! Pēc tam ļoti patīkamu pārsteigumu sagādāja Shipsi, kura solo projekts, nemelošu, dzīvajā pārliecināja daudz vairāk, nekā iepriekš domāju. Tiesa, visskaistāko koncertu dzirdēju vēl nedaudz vēlāk, kad uzstājās lietuviete Alīna Orlova. Tā bija mana pirmā tikšanās ar šo izpildītāju, bet ceru, ka ne pēdējā. Līdz galam negribētos piekrist salīdzinājumiem ar Regīnu Spektori, jo Alīnas mūzikā saklausāms daudz plašāks ietekmju loks, kas kopumā skan unikāli un brīnišķīgi. Tik brīnišķīgi, ka pēc šī, citus koncertus vairs neapmeklēju, lai nesabojātu burvīgo pēcgaršu.

Ņemot vērā to, ka Tallinn Music Week ietvaros uzstājās vairāk nekā 200 mūziķi, nešaubos, ka katram šis festivāls izklausījās citādi un uzsvarus gribas salikt citās vietās. Tieši tāpēc būtu ļoti interesanti dzirdēt — kas no visa, ko sanāca redzēt, vislabāk patika Tev?


Foto: Linda Vintere

Tavs komentārs