Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2022 - 2. daļa

Intro, 2022. g. 30. maijā

Lai gan līdz šim ar siltu laiku šogad esam lutināti gaužām maz, pēdējās nedēļās vasaras tuvums beidzot sācis likties kaut nedaudz sajūtams. Līdz ar to, ik pa brīdim sanāk ieslīgt domās par šovasar gaidāmajiem festivāliem un to, ko tajos varēs ieraudzīt un saklausīt. Kā jau ierasts, no Latvijā notiekošajiem festivāliem, visiespaidīgāko piedāvājumu sniedz Positivus un šogad tā rīkotāji piedāvā visai iespaidīgu programmu, kas vēlmi pafantazēt par šiem diviem vakariem Lucavsalā tikai padara stiprāku. Un tieši tam arī ir domāta mūsu Ceļš uz Positivus rakstu sērija. Šajā Ceļš uz Positivus rakstā ieskatīsimies tajā, ko uz Lucavsalas skatuvēm varēsim sagaidīt no Megan Thee Stallion, black midi un Artura Skuteļa.

Megan Thee Stallion

Popularitāte, protams, ir subjektīvs jēdziens, bet tiem, kuri pastiprināti seko līdzi aktualitātēm mūzikas industrijā, ir visnotaļ skaidrs, ka Megan Thee Stallion šobrīd ir Zvaigzne ar lielo Z. Jā, varbūt viņas kontā nav lērums radio singlu (lai gan divreiz sasniegt pirmo vietu ASV singlu topā mūsdienās, iespējams, ir pat grūtāk nekā jebkad iepriekš), bet ne vienai vien no viņas dziesmām ir izdevies uzspridzināt internetu, atstājot nospiedumu mūsdienu popkultūrā. Tomēr, Positivus festivāla kontekstā, krietni svarīgāka par viņas māku izmantot sociālos tīklus savā labā ir Meganas spēja sniegt patiesi iespaidīgas dzīvās uzstāšanās. Turklāt, lai gan tajās netrūkst vizuāli piesaistošas horeogrāfijas, lielākais uzsvars tiek likts uz viņas zibenīgā ātrumā bērtajām rindām, tāpēc, atšķirībā no dažām citām mūsdienu popzvaigznēm, viņai noteikti nevarētu pārmest šova likšanu augstāk par saturu.

/Lauris Anstrauts/

black midi

15. jūlijā — dienā, kad black midi uzstāsies Positivus festivālā — ir paredzēta arī grupas trešā ieraksta Hellfire iznākšana, kā rezultātā koncerts Lucavsalā vienlaicīgi būs arī albuma izdošanas ballīte. Londonas kvartets (viens no dalībniekiem gan šobrīd mentālu problēmu dēļ ietur radošo pauzi) nav kautrējies ražot vienu albumu pēc otra — kopš 2019. gada jūnija šis būs jau trešais, turklāt pirmie divi bija kritiķu plaši atzīti. Katrs no šiem ierakstiem pamazām ļāvis grupai noslīpēt savu unikālo muzikālo redzējumu, kurā eksperimentāls indie nepārtraukti flirtē ar avant-garde un džeza skaņām, bieži radot sajūtu, ka dziesma tūlīt aizplūdīs 25 minūšu garā improvizācijas sesijā. Ja vēlies sevi atalgot ar performanci, kurā uz skatuves esošie demonstrē apskaužamu kontroli pār saviem instrumentiem, šis ir koncerts Tev.

/Gundars Zaburdajevs/

Arturs Skutelis

Skatoties šī brīža acīm tas varbūt liekas dīvaini, bet Positivus festivāla pirmajos gados pašmāju hip-hopa mākslinieki uz tā skatuvēm bija ļoti reta parādība. Līdz ar to, Arturs Skutelis šogad tajā uzstāsies, ja nemaldos, tikai otro reizi, lai gan viņa karjeras ilgums nu jau rakstāms ar diviem cipariem. Un prognozēšu, ka šogad tas daudziem būs viens no gaidītākajiem pašmāju mākslinieku koncertiem, jo ne kurš katrs ir spējīgs ar savu solo koncertu piepildīt Palladium koncertzāli, kā viņš to tikko izdarīja ar sava jaunā albuma atklāšanas koncertu. Turklāt, kā varēja pārliecināties visi tā apmeklētāji, Skutelis šobrīd ir ļoti labā formā, tāpēc tie, kas viņu palaidīs garām Positivus, pēc tam varēs tikai vainot paši sevi.

/Lauris Anstrauts/

Iepriekšējais Ceļš uz Positivus sērijas raksts ir atrodams šeit.

Tavs komentārs