Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2014 - Laura Mvula

Normunds Vucāns, 2014. g. 7. jūlijā

Tas mirklis ir klāt — līdz Positivus festivālam oficiāli ir atlikušas mazāk nekā divas nedēļas. Turpinot gaidīt festivālu, šodien Ceļu uz Positivus veiksim kopā ar vienu no pēdējo gadu spilgtākajām Lielbritānijas mūzikas debijām — jauno soulmūzikas dīvu Lauru Mvulu.

Kas?

Laura uzauga netālu no Birmingemas trīs bērnu ģimenē, un jau no agras bērnības ir dziedājusi visdažādākajos pasākumos, sākot no skolas talantu šoviem un ģimenes viesībām, un beidzot ar baznīcas koriem. Par savu pirmo un lielāko ietekmi viņa dēvē angļu deviņdesmito gadu meiteņu r’n’b grupu Eternal, kas lielā mērā arī esot ietekmējusi viņas dziedāšanas stilu. Cerībā profesionāli nodarboties ar mūziku, Mvula absolvēja Birmingemas Konservatoriju, iegūstot komponistes izglītību, tomēr sākotnēji sapni piepildīt neizdevās, tā vietā pēc universitātes piestrādājot gan pamatskolā par skolotāju, gan Birmingemas operas recepcijā.

Tieši laikā, kad Laura strādāja operā, viņas sūtītos demo ierakstus pamanīja Sony pārstāvji, kas ar jauno dziedātāju noslēdza sadarbības līgumu 2012. gada rudenī, pēc kā uz karstām pēdām tika izdots pirmais EP She. Pateicoties šim ierakstam, par jauno dziedātāju pamatīgu interesi sāka izrādīt arī prese. Uzmanība vēl daudz vairāk pieauga pašās gada beigās, kad viņa vienas nedēļas laikā gan tika nominēta Brit Awards kategorijā „Kritiķu izvēle”, gan arī ieguva ceturto pozīciju BBC Sound of 2013.

Līdzīgā triecientempā tika aizvadīts gan viss 2013. gads, gan arī šis. Pērnajā martā dienas gaismu ieraudzīja Mvulas debijas ieraksts Sing To The Moon, kam sekoja gara koncerttūre Eiropā un ASV. Šis ieraksts izpelnījās gan Mercury balvas, gan vēl divas Brit Awards nominācijas, tomēr nevienu no apbalvojumiem tā arī neieguva. Tas gan nav liedzis mūziķei ar gana lieliem panākumiem turpināt koncertēt, kā arī no jauna ierakstīt savu debijas albumu, pieaicinot Amsterdamas Metropoles orķestri.

Ko spēlē?

Mvulas mūzika visbiežāk tiek raksturota kā soulmūzika vai neosouls, tāpat tajā dzirdamas arī gospeļmūzikas un r’n’b ietekmes. Koncertos parasti tiek uzsvērtas daudzās džeza mūzikas iezīmes, ko īpaši izcelt palīdz dzīvajā izmantotās pūšamo instrumentu partijas.

No iepriekšējo gadu Positivus viesiem Lauru Mvulu visprecīzāk varētu salīdzināt ar pērn redzēto Maiklu Kivanuku. Viņi abi ir dziesminieki, kas uzstājas ar dzīvo sastāvu, spēlē dziesmas, kuru pamatā ir soulmūzika un ir bijuši BBC Sound of... laureātu pulkā. Domājams, ka arī publikas attieksme pret abiem māksliniekiem būs līdzīga un nesteidzīgas dzīves baudītāji piektdienas pievakarē būs ļoti priecīgi par to, ko dzirdēs uz skatuves.

Kāpēc jāredz?

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: „Kā pārliecinājos aptuveni pirms mēneša aprunājoties ar dziedātāju, viņa ir ļoti interesanta personība, kas tikai vēl vairāk nostiprināja manu pārliecību — Mvulas koncerts noteikti ir viens no maniem gaidītākajiem festivāla mirkļiem. Līdzīgi kā Kivanuka pirms gada, viņa, iespējams, nav tā populārākā izpildītāja festivāla programmā, toties viena no kvalitatīvākajām gan. Jau Sing To The Moon man šķita labs ieraksts, tomēr visi saka, ka Lauras īstie talanti esot novērtējami dzīvajā. Es neredzu ne mazāko iemeslu, lai nepārbaudītu šī apgalvojuma patiesumu!”

Jana Udovenko, Intro.lv žurnāliste: „"Pēdējo desmit gadu laikā Lielbritānijai ir īpaši veicies ar spēcīgiem sieviešu vokāliem, kuri pārsteidz ne tikai ar satriecošu balsi, bet arī lieliskām dziesmu rakstīšanas spējām. Vēl nebija pieklusis haips ap Emeli Sande, kā sākās čalošana par Lauru Mvulu. Biežie salīdzinājumi ar Ninu Simoni un Imogen Heap tik tiešām ir vietā, jo Laura Mvula spēj klasisku soul/džeza balsi un gospeļmūziku savīt ar mūsdienīgi elektronisku skanējumu. Viņa attiecas pret muzicēšanu ar ļoti lielu pietāti, kas mūzikas industrijā ir retums, tādēļ ne mirkli nešaubos, ka viņas uzstāšanās Positivus būs īsta dziedāšanas un klavierspēles paraugstunda. Turklāt viņai līdzās būs sešu cilvēku grupa, kas vien esot mūsu uzmanības vērta."

Lauris Anstrauts, Intro.lv žurnālists: „Britu (un ne tikai britu) soulmūzikā katru gadu parādās ne mazums jaunu, uzlecošu mākslinieku, bet bieži vien šie vārdi agrāk vai vēlāk nonāk aizmirstībā vai pat nemaz nespēj aizraut jau pašā savas karjeras sākumā. Tomēr vienmēr ir arī mākslinieki, kurus dzirdot ir skaidrs, ka viņi šeit ir uz palikšanu. Šādu iespaidu jau sākotnēji atstāja arī Laura Mvula un, arī vairāk kā pēc gada, tas nav pazudis. Viņa ir apveltīta ar fantastisku balsi, kas, lai gan varbūt nav pavisam unikāla, skan patiešām lieliski. Tāpat arī viņas spējās dziesmu rakstīšanā pilnīgi noteikti ir pelnījušas cieņu, viņas dziesmām bieži izceļoties ar lieliskiem tekstiem un interesantiem aranžējumiem. Var jau būt, ka festivāli pēc savas būtības ir domāti tam, lai kārtīgi iztrakotos un izballētos, bet ik pa laika gribas arī vienkārši piesēst un paklausīties kaut ko jauku. Tiem, kas mēdz justies tāpat, Lauras Mvulas koncerts varētu būt viena no labākajām vietām, kur to izdarīt šī gada festivālā.”

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Chet Faker

Future Islands

Temples

The 1975

Anna Calvi

Elbow

FM Belfast

NoNoNo

The Horrors

And So I Watch You From Afar

The Kooks

You Me at Six

Of Montreal

Cherub

Tavs komentārs