Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2016 - Minor Victories

Lauris Anstrauts, 2016. g. 8. jūlijā

Jau pēc nedēļas apmeklētājiem durvis vērs Positivus festivāls, bet mums vēl palikušas dažas grupas, ar kurām jūs iepazīstināt. Šodien kārta supergrupai Minor Victories, kas uz skatuves kāps tieši festivāla pirmās dienas vakarā.

Kas?

Lai gan Minor Victories savu pirmo albumu izdeva tikai pirms mēneša, par iesācējiem šo grupu nosaukt nevarētu noteikti. Proti, lai gan grupa pastāv tikai neilgu laiku, tajā apvienojušies mūziķi no vairākām ļoti pazīstamām grupām — par vokāliem atbild Reičela Gosvela no leģendārās shoegaze grupas Slowdive, savukārt ģitāru spēlē Stjuarts Breitveits no vēl leģendārākās post-roka grupas Mogwai. Nedaudz mazāk pazīstami ir abi pārējie grupas dalībinieki, brāļi Džeimss un Džastins Lokiji, kuru pārziņā ir, attiecīgi, basģitāra un sintezatori (dzīvajā grupai pievienojas arī bundzinieks, bet nekādu informāciju par viņa identitāti neatradu). Ja Džeimss iepriekš ar mūziku profesionāli nav nodarbojies, tad Džastins agrāk ir spēlējis Yourcodenameis:milo, savukārt kopš 2012. gada ir Editors sastāvā, tāpēc nosaukt Minor Victories par supergrupu nebūt nav pārspīlēti.

Pirmās oficiālās ziņas par šī projekta eksistenci parādījās pagājušā gada jūlija vidū, tā kā var teikt, ka tieši Positivus festivāla priekšvakarā Minor Victories svinēs tādu kā jubileju. Savu debijas albumu viņi ierakstīja ar producentu Toniju Dūganu, kurš ar Breitveitu pazīstams jau iepriekš kā vairāku Mogwai albumu producents. Tas dienas gaismu ieraudzīja 3. jūnijā, un, mēneša laikā kopš tā iznākšanas, paspējis saņemt atzinību no kritiķiem visā pasaulē, tostarp arī ne viena vien Intro kolektīva biedra.

Ko spēlē?

Kādā intervijā Breitvaits pats izteicies, ka Minor Victories mūzikā var atrast labāko no tās dalībnieku iepriekšējiem projektiem, un savā ziņā tam var piekrist. Viņu debijas albumā var saklausīt gan šo to no Mogwai episkā post-roka, gan sapņainā Slowdive shoegaze skanējuma un Editors post-panka / britpopa sakausējuma. Turklāt jauzteic viņi par to, ka tam visam ir spējuši atrast pareizās proporcijas, lai tas liktos kā garšīgs kokteilis, nevis nebaudāms haoss.

Kāpēc jāredz?

Lauris Anstrauts, Intro.lv žurnālists:

Brīdī, kad uzzināju to, ka Positivus festivālā gaidāma Minor Victories uzstāšanās, bija divi iemesli, kuru dēļ biju par to ļoti priecīgs. Pirmkārt, man bija ļoti iepatikušies pirmie viņu izdotie singli un jau ar nepacietību gaidīju viņu albumu. Tikmēr otrs iemesls bija tāds, ka Mogwai ir viena no grupām, uz kuru uzstāšānos Salacgrīvā klusībā ceru katru gadu. Tad nu, ja atvest Mogwai koncertu festivāla organizatoriem pagaidām vēl nav sanācis, tad vismaz var atvest viņus pa daļām. Pie tam, ņemot vērā Minor Victories iesaistīto mūziķu talantu un pieredzi, nešaubos par to, ka šis būs viens no labākajiem rokmūzikas koncertiem visā festivāla desmit gadu vesturē.

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists:

Ja bieži vien supergrupas ievērību izpelnās tikai ar to vien, ka ir supergrupas un sevī apkopo īpaši daudz ļoti sekmīgus mūziķus, tad Minor Victories atzinību un slavu noteikti iegūtu arī tad, ja nosaukumi Editors, Slowdrive un Mogwai nevienam neizteiktu absolūti neko. Kvarteta skanējumā ir paņemts labākais no katras blices, pieliktas dažas šķipsniņas oriģinalitātes, un rezultātā mūsu priekšā ir grupa, kura kārtīgi prot aizraut savu klausītāju. Pie šī varēs gan iztrakoties un izdejoties, gan ieklausīties un padomāt. Nebūt ne tik daudzi spēj šādus pretpolus savienot un tas vien jau, manuprāt, ir gana labs iemesls, lai Minor Victories noteikti noklausītos.

Raimonda Miķelsone, Intro.lv žurnāliste:

Minor Victories būs kā ķirsītis uz kūkas tiem, kas vienlīdz ļoti ciena gan postroku, gan indie, jo šis projekts abu žanru elementus jauc kopā tik prasmīgi, ka viņu radītais skan ārkārtīgi organiski un dabīgi, pie kam vienlaikus gan pārpasaulīgi, gan līdz sāpēm cilvēciski. Klausoties viņu ierakstu, neticas, ka grupas dalībnieki katrs savu daļu ierakstījuši atsevišķi un nemaz nesatiekot viens otru — un tas, protams, rada jautājumu — vai grupa var saspēlēties arī dzīvajā? Un uz šo jautājumu atbildi nevar gūt nekā citādi, kā vien aizejot un apskatoties.

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Charles Bradley

Air

Oh Wonder

Mercury Rev

Grimes

Ellie Goulding

Ho99o9

John Newman

M83

Cigarettes After Sex

Iggy Pop

Wolf Alice

San Fermin

Richard Hawley

Years & Years

Liima

Tavs komentārs