Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2016 - Oh Wonder

Normunds Vucāns, 2016. g. 17. jūnijā

Līdz šī gada Positivus festivālam ir atlikušas vien 27 dienas, kas nozīmē, ka gada gaidītākais mūzikas notikums Latvijā pienāks daudz ātrāk, nekā pašlaik varētu šķist. Precīzi pēc mēneša, festivāla noslēdzošajā dienā, uz skatuves kāps arī briti Oh Wonder, ar kuriem tad arī iepazīsimies šīs dienas Ceļā uz Positivus.

Kas?

Oh Wonder ir alternatīvās popmūzikas duets, ko 2014. gadā dibinājuši londonieši Entonijs Vests un Džozefīne Vandera Gučta. Tiesa, grupas pirmsākumi meklējami vēl dažus gadus agrāk, jo jau 2012. gadā Entonija tā brīža grupas Futures skaņdarbā Karma Satellite bija dzirdams Džozefīnes viesvokāls. Savukārt 2013. un 2014. gadā Džozefīne, izmantojot segvārdu LAYLA, izdeva Yellow Circles EP un Black Mud EP, kuru producents bija neviens cits kā Entonijs.

Sapratuši, ka abiem ir līdzīgs muzikālais redzējums un sastrādāšanās notiek ļoti veiksmīgi, 2014. gada septembrī briti apvienojās zem Oh Wonder karoga, uzsākot ambiciozu projektu — sākot ar 1. septembri, katru mēnesi sarakstīt, ierakstīt un izdot pa vienai dziesmai divpadsmit mēnešu garumā.  Kā pirmā pie klausītājiem nonāca kompozīcija Body Gold.

Projekts izdevās ļoti veiksmīgs, rezultējoties 2015. gada 4. septembrī izdotajā debijas albumā Oh Wonder. Neskatoties uz to, ka 13 no 15 ierakstā iekļautajām dziesmām tika izdotas iepriekš, ikmēneša piedāvājuma ietvaros, diska komerciālie panākumi bija negaidīti labi, sasniedzot 26. vietu Lielbritānijas topā, savukārt Kanādā nokļūstot pat 16. pozīcijā. Debijas panākumi mūziķiem palīdzējuši arī koncertdzīvē, jo, kopš albuma iznākšanas, pilnīgi visi grupas solo koncerti bijuši izpārdoti.

Ko spēlē?

Kā jau iepriekš minēju, Oh Wonder ir alternatīvā popa izpildītāji, tajā pašā laikā arī nesmādējot idejas no citiem žanriem, piemēram, elektropopa un pat r’n’b. Grupas dziesmas lielākoties ir lēnas un izjustas, spēlējoties ar klusumu un minimālistiskām skaņām. Tiesa, citi skaņdarbi, kā Without You, atklāj dueta popsīgako šķautni, piedāvājot ļoti kvalitatīvu un viegli uztveramu popmūziku.

Kāpēc jāredz?

Gundars Zaburdajevs, Intro.lv žurnālists: Bieži vien kopējo koncerta vērtējumu visai spēcīgi ietekmē laiks, kad konkrētā grupa kāpj uz skatuves. Šoreiz, visticamāk, plānojums ir bijis pareizs. Oh Wonder ir lieliska izvēle pievakares programmai, kad saule vēl ne tuvu nav norietējusi, bet nakts jau neizbēgami tuvojas. Grupas sapņainais un romantiskais sintpopa skanējums ļaus ieturēt pauzi pirms vakara galvenajiem notikumiem. Šis duets lieliski sevī ietver tieši tās skaņas un to atmosfēru, kura ir ļoti raksturīga Positivus festivālam. Turklāt, ņemot vērā, ka tas, ko noteikti var sagaidīt no Oh Wonder, ir ļoti kvalitatīvs izpildījums, vilties pavisam noteikti nenāksies.

Lauris Anstrauts, Intro.lv žurnālists: Jāatzīst, ka, pirms šis duets parādījās Positivus mākslinieku sarakstā, par Oh Wonder nebiju dzirdējis gandrīz neko, bet, pirmoreiz klausoties viņu mūziku, uzreiz nodomāju, ka viņi lieliski atbilst šī festivāla estētikai. Tāpat ļoti trāpīgs un atbilstošs liekas viņiem iedalītais uzstāšanās laiks — 19.00 svētdienas vakarā. Tā saku tāpēc, ka viņi šķiet lieliski piemēroti tam, lai siltā svētdienas pievakarē ar aukstu dzērienu novietotos kaut kur pie Nordea skatuves un baudītu festivāla atmosfēru.

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: Atšķirībā no kolēģiem es Oh Wonder daiļradei esmu sekojis līdzi jau ilgāku laiku, pirmo reizi par viņiem uzzinot no kāda seriāla — to veidotāji grupas mūziku ir iecienījuši saviem skaņu celiņiem. Jau ar pirmo reizi šis izjustais, minimālistiskais, bet, tajā pašā laikā, pilnīgais skanējums mani aizrāva un ieintriģēja. Oh Wonder no pirmā acu uzmetiena varētu šķist pat pārāk mierīgi festivālam, taču tas ir mānīgs iespaids — grupas katalogā ir gana daudz lielisku skaņdarbu, kas aizraus pat tos, kas sākotnēji pat neinteresēsies, kas ir tie izpildītāji, kas uzstāsies uz Nordea skatuves.

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Mercury Rev

Grimes

Ellie Goulding

Ho99o9

John Newman

M83

Cigarettes After Sex

Iggy Pop

Wolf Alice

San Fermin

Richard Hawley

Tavs komentārs