Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2016 - Years & Years

Normunds Vucāns, 2016. g. 22. jūnijā

Jau jūlija vidū Salacgrīvā visi mūzikas mīļotāji varēs dziedāt un dejot līdzi tam, kas notiks Positivus festivāla ietvaros. Neapšaubāmi viens no skaļākajiem pasākuma mirkļiem būs britu popgrupas Years & Years uzstāšanās, ar ko sīkāk iepazīsimies šajās rindās.

Kas?

Kaut gan lielo popularitāti Years & Years ir iemantojuši salīdzinoši nesen, patiesībā šīs grupas pirmsākumi meklējami jau 2010. gadā, kad basģitārists Mikijs Goldsvortijs pārvācās no Austrālijas uz Londonu un internetā iepazinās ar taustiņinstrumentālistu Emri Turkmenu. Pēc neilga laika kolektīvam pievienojās arī tagadējais līderis un solists Olijs Aleksandrs, kura dziedājumu dušā reiz netīšām izdzirdēja Goldsvortijs, uzreiz izlemjot jaunskungu piesaistīt savam jaunajam projektam. Tuvākajos mēnešos apvienībai pievienojās arī Noels Lēmans un Olivers Subria, un tieši šādā sastāvā 2012. gada jūlijā klajā nāca pirmais singls I Wish I Knew.

Pagrieziena punkts britu karjerā ir 2013. gads — vispirms Years & Years atstāja Lēmans un Subria, savukārt pēc tam grupa parakstīja līgumu ar populāro Francijas ierakstu kompāniju Kitsune, kuras paspārnē tā paša gada septembrī klajā nāca otrais singls Traps. Sadarbībā ar francūžiem tika izdoti vēl divi singli, kas mūziķiem nesa arvien lielāku un lielāku atpazīstamību, un nu jau bija palīdzējuši pievērst Polydor Records uzmanību. Tieši šī kompānija izdeva grupas piekto singlu Desire, kas kļuva par mūziķu karjerā pirmo Lielbritānijas pārdotāko singlu TOP 40 grāvēju, 2014. gada decembrī ierindojoties 22. vietā.

2015. gada janvārī dienasgaismu ierauga singls King, kas kļūst par pirmo Lielbritānijas topa galvgalī pabijušo Years & Years dziesmu. Šīs kompozīcijas panākumi, kā arī izcilie priekšnesumi gan dažādos showcase festivālos, gan solo koncertos, ātri vien grupai palīdz iekarot vēl lielāku slavu, kā rezultātā debijas albums Communion likumsakarīgi jau pirmajā nedēļā iekaro augstāko ailīti arī pārdotāko ierakstu topā dzimtenē. Līdzīgi tiek aizvadīts arī viss turpmākais gads, kā rezultātā 2016. iesākās ar četrām BRIT Awards nominācijām, savukārt turpinās ar būšanu starp galvenajiem māksliniekiem teju visos Eiropas festivālos.

Ko spēlē?

Years & Years mūziku visvienkāršāk ir klasificēt kā elektropopu, kurā atrodamas arī šādas tādas ietekmes no elektronikas, indietronikas un pat r’n’b. Viņu dzīvās uzstāšanās allaž ir ļoti enerģiskas un kvalitatīvas, ne velti puiši savu pirmo lielo slavu izpelnījās tieši pateicoties spējai lieliski koncertēt. Ieskatoties Positivus vēsturē, neviļus gribas vīrus salīdzināt gan ar Bastille ātri gūtās slavas dēļ, gan arī Charli XCX koncertprasmes dēļ.

Kāpēc jāredz?

Jana Udovenko, Intro.lv žurnāliste: Years & Years ir jau kādu laiciņu lolots vārds Positivus festivālā, jo britu čaļi tika aicināti uzstāties arī pagājušajā gadā, taču tomēr neatbrauca. Nu visi var beidzot līksmot, jo jau pēc mēneša viņu deju ritmi izskanēs starp Salacgrīvas priedēm. Pēc tā, ko man sagadījās redzēt NorthSide festivālā, Dānijā, varu spriest, ka Years & Years būs viens no visspiedzošākajiem un dejojamākajiem koncertiem Positivus festivālā. Viņu fani nudien ir ļoti kaislīgi, tādēļ neizpaliks ne dziedāšana korī līdzi, ne traka lēkāšana unisonā. Neatkarīgi no tā, vai tev patīk šī trijotne vai nē, nevar noliegt to, ka Years & Years prot iekustināt publiku, tādēļ, ja vēlies izbaudīt kaut ko aktīvu, droši dodies viņus ievērtēt uz Lattelecom skatuves.

Rūdolfs Sietiņš, Intro.lv žurnālists: Years & Years ir grupa, kura bieži kritizēta un nīsta. Pat brutāli apsmieta. Nepelnīti, lai gan iekšējais ciniķis saka priekšā — varbūt tomēr šiem cilvēkiem ir taisnība? Years & Years nav mūzika ciniķiem, bet gan cilvēkiem, kuri mīl dzīvi, uztver to veselīgi un mīl spilgtas muzikālās krāsas. Neskatoties uz šīm popmūzikai piestāvošajām īpašībām, grupas radītā mūzika nav banāla. Un iespējams tieši pateicoties šai niansei, tās nākotne krāsojas rožainās krāsās un Years & Years ir muļķīgi uzskatīt par vienas sezonas grupeli.

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: Gribam mēs to vai nē, bet Years & Years ir lieliska mūsdienu popgrupa, kas teicami iederas TOP 40 sabiedrībā, tajā pašā laikā esot gana kvalitatīvi, lai par viņu klausīšanos nebūtu jāsarkst arī izsmalcinātākas mūzikas klausītājiem. Jau tagad nav grūti prognozēt, ka viņi Positivus būs viens no galvenajiem pūļa kairinātājiem, pulcējot sava koncerta laikā ļoti, ļoti daudz cilvēkus. Gan jau ne tik daudz, kā pirms diviem gadiem Elija Goldinga, taču noteikti gana daudz, lai par šo arī pārējās divas festivāla dienas runātu visi.

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Air

Oh Wonder

Mercury Rev

Grimes

Ellie Goulding

Ho99o9

John Newman

M83

Cigarettes After Sex

Iggy Pop

Wolf Alice

San Fermin

Richard Hawley

Tavs komentārs