Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2017: 8. daļa

Intro, 2017. g. 7. jūlijā

Līdz Positivus festivāla sākumam ir palikusi precīzi nedēļa, kas nozīmē, ka ir īstais brīdis saprast, kurus tieši mūziķus šajā pasākumā noteikti ir jāredz. Tieši tāpēc arī festivāla priekšvakarā esam izvēlējušies trīs izpildītājus, kurus Salacgrīvā palaist garām nebūtu prātīga doma.

Ellie Goulding

Uzstāsies: Sestdien, 15. jūlijā, uz Lattelecom skatuves

Par Eliju Goldingu Positivus festivāla kontekstā ir jau sanācis rakstīt pāris gadus atpakaļ. Arī šogad festivāla mākslinieku pieteikumā ir atgriezies šīs mūziķes vārds, par ko daudziem bija sakāms kas asprātīgs vai ironisks. Tieši tādēļ šogad nemēģināšu pārspēt pats sevi vai citus asprāšus, bet paraudzīšos uz iemesliem, kādēļ šī atgriešanās būtu jāuztver arī kaut cik nopietni. Pirmkārt, pēc iepriekšējās uzstāšanās ir pagājuši jau vairāki gadi, un tā būs tikai otrā reize, kad šī dziedātāja kāps uz Positivus festivāla skatuves. Šo gadu laikā viņai ir nācis klajā jauns materiāls, ko atskaņot saviem cienītājiem un kas norāda uz attīstību viņas karjerā. Otrkārt, viņa ir viena no lielākajām šībrīža popmūzikas zvaigznēm, lai kā arī to nemēģinātu apšaubīt. Tam apstiprinājumu var iegūt, pat pavirši paskatoties uz viņas singlu panākumiem dažādu valstu topos. Treškārt, Elija Goldinga šogad atgriezīsies jau hedlaineres statusā, kas nozīmē, ka apmeklētājus sagaida vēl labāks un iespaidīgāks šovs nekā pirms trim gadiem. Ja par to nebūtu droši arī paši organizētāji, tad visticamāk šīs mākslinieces vārds programmā nebūtu atrodams. Vai šie iemesli nepārliecināja, ka Elijas Goldingas vārds ir tiesīgs atrasties festivāla mākslinieku vidū? Tad nu tos cilvēkus var iepriecināt ar to, ka tuvākajos gados mēs šo mūziķi vairs noteikti neredzēsim festivālā, jo hedlaineru atgriešanās nenotiek nemaz tik bieži. Vairs nebūs jāuztraucas, ka tik vērtīgo hedlaineru vietu ieņems tieši šī britu mūziķe. Tas, starp citu, varētu būt vēl viens iemesls — jo kad tad vēl viņu redzēt?

/Staņislavs Fisenkovs/

Julia Jacklin

Uzstāsies: Svētdien, 16. jūlijā, uz Nordea skatuves

Austrāliete Džūlija Džeklina pavisam noteikti nav nedz skaļākais, nedz pamanāmākais vārds šī gada festivāla programmā, taču ir sajūta, ka tajā viņa atrodas ļoti savā vietā. Šāda tipa indie country mūzika Positivus ir bijusi sastopama katru gadu, taču jau atkal un atkal gan pārsteidz, gan aizrauj klausītājus. Džūlija ir talantīga un dzīvajā kvalitatīva, turklāt gana harizmātiska, tādējādi ievelkot krustiņu ikkatrā kastītē, kas nosaka viņas priekšnesumu sekmīgu norisi. Vai pēc pāris gadiem tu viņu atcerēsies kā vienu no festivāla spilgtākajiem notikumiem? Diez vai, taču īstajā vietā un laikā, festivāla noslēdzošajā dienā, viņa būs tieši tas, kas nepieciešams.

/Normunds Vucāns/

Margaret Glaspy

Uzstāsies: Piektdien, 14. jūlijā, uz Nordea skatuves

Margareta Glaspija vēl bērnībā iemācījās spēlēt vijoli un, lai arī pusaudzes gados viņa sāka nodoties ģitārai, mīlestība pret folkmūziku joprojām ir gana svarīga viņas radītā skanējuma šķautne. Tā piešķir mierīguma un romantisma elementu mūzikā, kurā Glaspijas viegli iegaumējamā, nedaudz rupjā balss un ģitāras skaņas brīžiem liek domāt, ka dziesma tūlīt ieies grunge gultnē. Tiesa, jau pāris sekundes vēlāk var dzirdēt lipīgu indīpopu, kas piešķir dzirdētajam pavisam jaunu dimensiju. Balansējot starp visu iepriekš nosaukto, Glaspijas romantiskais indie ir reizē gana ritmisks un pietiekami valdzinošs, lai piektdienas vakarā vienkārši paiet garām Nordea skatuvei nebūtu iespējams.

/Gundars Zaburdajevs/

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus ērijas raksti:

1. daļa (Pixies. Mew un Ray BLK)

2. daļa (Maximo Park, Kamasi Washington un Nothing But Thieves)

3. daļa (Alt-J, Cigrettes After Sex un The Lumineers)

4. daļa (Kingdom, Jose Gonzalez un Austra)

5. daļa (Rae Sremmurd, Eska un Get Your Gun)

6. daļa (Grandmaster Flash, JP Cooper un Rhye)

7.daļa (Bucharest, AraabMUZIK, Trad.Attack!)

Tavs komentārs